Постанова № 7019735, 12.03.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2009
Номер справи
2а-287/09/0970
Номер документу
7019735
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-287/09/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2009 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі :

Судді Остапюк С.В.

при секретарі Скора Н.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за участю :

представника позивача : управління Пенсійного фонду України в місті Калуші Івано-Франківської області Штремих Р.П., прокурора Гоголя В.В.

за позовом прокурора міста Калуша в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Калуші Івано-Франківської області до колективного підприємства фірми «Прикарпатопорядбуд» про стягнення заборгованості в розмірі 2008,35 грн., -

ВСТАНОВИВ :

26.01.2009 року прокурор міста Калуша Івано-Франківської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Калуші Івано-Франківської області (далі позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до колективного підприємства фірми «Прикарпатопорядбуд» (далі відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 2008,35 грн.

Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення частини 2 Перехідних положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» не відшкодував виплачені його працівникам суми пільгових пенсій призначені відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в розмірі 2008,35 гривень.

Представник позивача управління Пенсійного фонду України в місті Калуші Івано-Франківської області та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав вказаних в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився повторно, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Своїм правом на подання письмових заперечень проти позову відповідач також не скористався.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Калуської міської ради, як субєкт підприємницької діяльності 29.03.1996 року та зареєстрованою в управлінні Пенсійного фонду України в місті Калуші районі як платник страхових внесків.

Виключно Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» визначаються: принципи та структура системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обовязки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.

Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 встановлює обовязок підприємств здійснювати відшкодування витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах його працівникам, у визначеному порядку.

В судовому засіданні встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню понесених позивачем витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за вересень, жовтень, листопад та грудень 2008 року в сумі 2008,35 гривень.

Пунктом 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» для платників роботодавців, страхувальників, яким є відповідач в розмір 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Пункт 6.4. вказаної Інструкції встановлює, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Враховуючи вищевикладені норми, суд зазначає, що обовязок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій покладено на позивача, відповідач зобовязаний здійснити відшкодування зазначених витрат в розмірах визначених позивачем, підставою для відшкодування вказаних сум є розрахунки цих витрат, який надсилається відповідачу.

Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача в квітні 2008 року направлено розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за період вересня, жовтня, листопада та грудня 2008 році на суму 2008,35 гривень, що підтверджується копіями розрахунку, супровідного листа, поштового повідомлення про вручення (а. с. 6 11), також встановлено, що органом Пенсійного фонду України понесені витрати на виплату і доставку зазначених пенсій.

Таким чином, суд приходить до висновку, що несплата позивачем виплачені вказані пенсії та понесені витрати на їх виплату і доставку понесених управлінням Пенсійного фонду України в місті Калуші витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за період вересня-грудня 2008 року в розмірі 2008,35 гривень вчинена всупереч частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1, а позовні вимоги є такими, що підлягають до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю .

Стягнути з колективного підприємства фірми «Прикарпатопорядбуд» 77300, вул. Пушкіна, 9а, м.Калуш, Івано-Франківська область код ЄДРПОУ 01272500 на користь управління Пенсійного фонду України в місті Калуші, 77300, вул. Л.Українки 18 Б, м.Калуш, Івано-Франківська область, р/р256013011127 в обласному відділенні ВАТ «Державний ощадний банк» МФО336503 заборгованість в розмірі 2008,35 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.В. Остапюк

Постанова в повному обсязі складена 13.03.2009 року.