ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2009 року Справа № 2а-1968/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остапюк С.В.
за участю секретаря Дущак С.М.
представника позивача: Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську Воришка Я.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську до приватного підприємства «Леді ІФ» про стягнення за рахунок активів податкового боргу в сумі 1473,48 грн. -
ВСТАНОВИВ :
20 липня 2009 року Державна податкова інспекція в місті Івано-Франківську (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до приватного підприємства «Леді ІФ» (далі - відповідач) про стягнення за рахунок активів податкового боргу в сумі 1473,48 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно в порушені Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» допустив заборгованість самостійно задекларованих сум зобовязань з податку на прибуток в розмірі 755 гривень, за несплату такого зобовязання позивачем нараховано пеню в розмірі 35,84 гривень, заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 663,75 гривень, пені нарахованої за несплату цієї заборгованості в розмірі 11,90 гривень та заборгованість з сплати комунального податку в розмірі 6,80 гривень, за несплату якої нараховано пеню в розмірі 0,19 гривень. Загальний податковий борг відповідача становить 1473,48 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в друкованому засобі масової інформації за останнім відомим місцем знаходженням.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Судом встановлено, що 04.08.2008 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської державної адміністрації проведено державну реєстрацію юридичної особи приватного підприємства «Леді ІФ» та Державною податковою інспекцією в місті Івано-Франківську зареєстровано як платника податків і зборів.
Закон України «Про систему оподаткування» визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.
Стаття 4 Закону України «Про систему оподаткування» визначає, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкові платежі) належать податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» комунальний податок належить до місцевих податків.
Згідно частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач являється платником податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, платником комунального податку, яким 23.10.2008 року було подано декларацію з податку на прибуток за три квартали 2008 року та 15.12.2008 року за 11 місяців 2008 року, де ним самостійно обчислені суми податкових зобов'язань на загальну суму 755 гривень та яка ним несплачена.
19.01.2009 року відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за 12 місяців 2008 року та 19.02.2009 року за 1 місяць 2009 року. Розмір несплаченого узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість відповідача становить 663,75 гривень.
23.10.2008 року та 06.02.2009 року відповідачем подано до Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську податковий розрахунок комунального податку за 2008 рік, яким самостійно визначено податкове зобовязання на загальну суму 6,80 гривень.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно підпункту 1.1. пункту 1 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 вказаного Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пунктом 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Суд приходить до висновку, що податкові зобовязання відповідача визначені ним в податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та в податкових розрахунках комунального податку, є узгодженими з дня подання таких декларацій та розрахунків.
Як встановлено судом, за несплату відповідачем податку на прибуток позивачем нараховано пеню в розмірі 35,84, за несплату податку на додану вартість пеню в розмірі 11,90 та несплату комунального податку пеню в розмірі 0,19 гривень.
Пунктом 6.1.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до пункту 1.4. статті 1 зазначеного Закону, пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання, обов'язок сплати якої передбачено підпунктом 1.1. пункту 1 статті 1 зазначеного Закону.
Згідно підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який передбачає процедуру апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання.
Суд приходить до висновку, що несплачена пеня в загальному розмірі 47,93 гривень є узгодженою.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Судом встановлено, що позивач відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» надіслав відповідачу 24 листопада 2008 року першу податкову вимогу, а 10 січня 2009 року другу податкову вимогу.
Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Суд приходить до висновку, що несплачений податок на прибуток та пеня в загальній сумі 790,84 гривень, несплачений податок на додану вартість та пеня в загальному розмірі 675,65 гривень, несплачений комунальний податок та пеня в загальній сумі 6,99 гривень, є податковим боргом відповідача, який ним несплачений.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний погасити суму податкового боргу. Наявність такого обовязку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обовязок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпункт 3.1.1 пункт 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Леді ІФ», вулиця Івана-Павла ІІ, 16/74, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 35915876 в дохід держави податковий борг в розмірі 1473 (одна тисяча чотириста сімдесят три) гривні 48 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остапюк
Постанова в повному обсязі складена 30 жовтня 2009 року.