ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2009 року Справа № 2а-1012/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остапюк С.В.
при секретарі Скорій Н.Д.
відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2852,50 грн., -
ВСТАНОВИВ :
01 квітня 2009 року Долинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2852,50 гривень.
Позов мотивовано тим, що 18.02.2009 року посадовими особами Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області проведено перевірку господарської одиниці, де здійснює господарську діяльність відповідач, якою встановлено факт порушення відповідачем норм статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та статті 15 3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 905332 від 18.02.2009 року. За наслідками розгляду вказаного акту позивачем, 23.02.2009 року за вчинені порушення винесено рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій за №0000442330 в розмірі 1700 гривень за роздрібну торгівлю товарами дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби та 24.02.2009 року винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0000432330 в розмірі 1152,50 гривень за порушення про патентування та готівку. Загальна сума фінансових санкцій застосованих до відповідача становить 2852,50 гривень, які ним не сплачені.
Прокурор в судове засідання не зявився. Представник позивача в судове засідання не зявився, на адресу суду направив клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач, в судовому засіданні позов визнав. Суду пояснив, що на момент перевірки були відсутні книга обліку розрахункових операцій та розрахункова книжка, а також вказав, що накладні або інші документи на реалізацію товарів, що імітують тютюнові вироби у нього відсутні.
Судом встановлено, що за порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, передбачені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» 23.02.2009 року позивачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій до відповідача за №0000442330 в розмірі 1700 гривень за роздрібну торгівлю товарами дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби та 24.02.2009 року винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0000432330 в розмірі 1152,50 гривень за порушення про патентування та готівку.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України врегульовані в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Судом встановлено, що позивачем при проведенні перевірки виявлено допущення відповідачем порушення, а саме: не використання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій (не виписано та не видано розрахунковий документ), не забезпечення зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановлено терміну, не забезпечення відповідність сум готівкових котів на місці проведення розрахунків з виписками розрахункової книги з початку робочого дня, реалізовано товари дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби.
Відповідачем вказані обставини підтверджено, а також зазначено, що в акті перевірки були відображені всі виявлені порушення.
Відповідно до пунктів 2, 5, 6, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Згідно пункту 1, 3 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Згідно статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Допущені, відповідачем не використання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій (не виписано та не видано розрахунковий документ), не забезпечення зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановлено терміну, не забезпечення відповідності сум готівкових котів на місці проведення розрахунків з виписками розрахункової книги з початку робочого дня, є порушенням пунктів 2, 5, 6, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а допущення цих порушень тягне за собою застосування фінансових санкцій в розмірі передбаченим законом.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що застосування позивачем до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1152,50 гривень за порушення про патентування та готівку є правомірним, а позовні вимоги про стягнення застосованих санкцій є такими, що підлягають до задоволення.
Крім того, судом встановлено, що за порушення статті 15 3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: реалізовано товари дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби, до відповідача рішенням за №0000092330 від 23.02.2009 року про застосування фінансових санкцій застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 гривень.
Згідно статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж товарів дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби.
Відповідно до абзацу 7 частини 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 1 700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 гривень.
Судом встановлено, що посадовими особами Долинської обєднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області, при проведенні 18.02.2009 року перевірки господарської одиниці, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач, виявлено факт реалізації товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби. Оскільки у відповідача відсутні будь-які документи про назву, вид товару, який ним було реалізовано та його виробника, то суд вважає висновки позивача про віднесення реалізованих товарів, що імітують тютюнові вироби до товарів дитячого асортименту вірними та такими, що зроблені на підставі наявних фактичних даних на момент проведення перевірки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що застосування позивачем до відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 гривень за порушення статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» є правомірними, а позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету за рахунок активів штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2852,50 грн. рішеннями про застосування фінансових санкцій за №0000442330 від 23.02.2009 та за №0000432330 від 24.02.2009 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, 77557, село Лолин, Долинський район, Івано-Франківська область, ідентифікаційний код НОМЕР_2 в дохід бюджету на розрахунковий рахунок 3412999700155 ВДК в Долинському районі УДК в Івано-Франківській області, МФО 836014, код 20568642 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2852 (дві тисячі вісімсот пятдесять дві) гривні 50 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остапюк
Постанова складена в повному обсязі 03.07.2009 року.