ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.11.2017Справа №910/14706/17
За позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до 1) Департаменту комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), 2) Товарної біржі «Перша універсальна біржа «Україна» третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1 Товариство з обмеженою відповідальністю «СКД 2015»провизнання недійсними результатів аукціону та зобов'язання провести повторний аукціон
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники сторін:
від позивачаОСОБА_1, ОСОБА_3 - представниквід відповідача-1Шумінська Ю.Ю. - представниквід відповідача-2не з'явивсявід третьої особиКрулюк Г.В. - представник
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Департаменту комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товарної біржі «Перша універсальна біржа «Україна» про визнання недійсними результатів аукціону з продажу нежилих приміщень загальною площею 41,8 кв.м, розташованих за адресою: АДРЕСА_1, який був проведений 18.08.2017, а також зобов'язання провести повторний аукціон з продажу нежилих приміщень загальною площею 41,8 кв.м, розташованих за адресою: АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивача безпідставно не було допущено до участі у вказаному аукціоні, а також відмовлено у допуску до спостереження за перебігом аукціону, що свідчить про наявність істотних порушень правил проведення аукціону, передбачених Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», у зв'язку з чим позивач вказує на наявність підстав для визнання результатів спірного аукціону недійсними та зобов'язання відповідачів провести повторний аукціон.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.09.2017 за вказаним позовом порушено провадження у справі №910/14706/17 та призначено розгляд справи на 27.09.2017.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.09.2017 залучено до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю «СКД 2015» третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1 та відкладено розгляд справи на 11.10.2017.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.10.2017 розгляд справи було відкладено на 20.10.2017.
Разом із позовною заявою позивачем було подано заяву про вжиття заходів до забезпечення позову, в якій позивач просив суд накласти арешт на нежилі приміщення загальною площею 41,8 кв.м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1, літ. «А».
В судовому засіданні 20.10.2017 позивач вказану заяву підтримав.
Водночас суд відзначає, відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
За приписами ч. 12 ст. 67 Господарського процесуального кодексу України не допускається забезпечення позову заходами, не передбаченими цим Кодексом.
З наявної у справі Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 27.09.2017 №98604755 вбачається, що станом на момент розгляду справи право власності на нежилі приміщення загальною площею 41,8 кв.м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1, літ. «А», зареєстровано за Товариством з обмеженою відповідальністю «СКД 2015».
Таким чином, оскільки положеннями ст. 67 Господарського процесуального кодексу України передбачено можливість накладення арешту виключно на майно або грошові кошти, що належать відповідачу, та враховуючи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СКД 2015» не є відповідачем у даній справі (а має процесуальний статус третьої особи без самостійних вимог на предмет спору), заява позивача про вжиття заходів до забезпечення позову задоволенню не підлягає.
В судовому засіданні 20.10.2017 оголошувалась перерва до 06.11.2017.
В судове засідання, призначене на 06.11.2017, позивач з'явився, позов підтримав.
Представник відповідача-1 проти задоволення позову заперечив. В обґрунтування своїх заперечень Департамент комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зазначає, що при поданні пакету документів для участі в аукціоні позивачем порушено вимоги ч. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та не надано копії документів, що посвідчують особу представника заявника, а тому, за твердженням відповідача-1, позивача правомірно не було допущено до участі у спірному аукціоні.
Відповідач-2 представників в судове засідання, призначене на 06.11.2017, не направив, у поданих суду письмових поясненнях просив розглядати справу без участі його представників. У даних поясненнях відповідач-2 проти задоволення позову заперечує, та вважає, що висновок, викладений у відмові в допуску до участі в аукціоні, відповідає вимогам законодавства, зокрема, ч. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна», оскільки у Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 було недостатньо коштів для придбання відповідного нежитлового приміщення; ним використані для придбання нежилого приміщення кошти з невідомих джерел походження; гарантійний внесок та 10 відсотків початкової ціни нежилого приміщення здійснені не за рахунок власних коштів заявника, не з відкритих позивачу рахунків та не шляхом їх безготівкового перерахування.
Третя особа проти задоволення позову заперечує та підтримує правову позицію, наведену відповідачем-2.
У судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників учасників процесу, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
Між Департаментом комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товарною біржею «Перша універсальна біржа «Україна» укладено договір №5/2011-Б від 01.07.2011 про співробітництво (з урахуванням додаткової угоди №4 від 06.07.2016), предметом якого є виконання робіт, пов'язаних з проведенням аукціонів та/чи біржових торгів з продажу об'єктів приватизації та майна, що перебуває у комунальній власності.
28.07.2017 в газеті «Хрещатик» №80 (4993) було розміщено оголошення, в якому Департамент комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив про продаж на аукціоні об'єкта приватизації - нежитлової будівлі загальною площею 41,8 кв.м, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, літ. «А».
В оголошенні була зазначена така інформація: назва об'єкта - нежитлова будівля загальною площею 41,8 кв.м; адреса: АДРЕСА_1, літ.А; балансоутримувач - Комунальне підприємство «Київпастранс»; початкова ціна без ПДВ - 445750,00 грн, ПДВ - 89150,00 грн: грошові кошти в розмірі 10% початкової ціни з урахуванням ПДВ: 53490,00 грн; об'єкт приватизації розташований на земельній ділянці площею 301,85 кв.м, обліковий код 79:392:0032.
В оголошенні вказано, що аукціон відбудеться 18.08.2017; місце проведення аукціону: м.Київ, вул. Л.Толстого, 57, БЦ « 101 TOWER», конференцзал, Товарна біржа «Перша універсальна біржа «Україна»; початок о 10:00. Заяви на участь в аукціоні приймаються за адресою: м.Київ, вул. Гайдара, 50, БЦ «Європасаж», Товарна біржа «Перша універсальна біржа «Україна», в понеділок-п'ятницю з 10.00 до 13.00. Кінцевий термін прийняття заяв - три дні до дати проведення аукціону.
Також в оголошенні зазначено, що грошові кошти у розмірі 53490,00 грн, що становлять 10 відсотків початкової ціни об'єкта приватизації, вносяться на рахунок №260083012128 в ПАТ «Банк Альянс», код банку: 300119, код ЄДРПОУ:35252391, отримувач: Товарна біржа «Перша універсальна біржа «Україна»; платіжні засоби для фізичних та юридичних осіб - грошові кошти.
14.08.2017 позивач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Товарної біржі «Перша універсальна біржа «Україна» із заявою за реєстраційним №01 на участь у вищевказаному аукціоні щодо об'єкта приватизації - нежитлової будівлі загальною площею 41,8 кв.м, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, літ. «А».
Листом вих.№2 від 15.08.2017 Товарна біржа «Перша універсальна біржа «Україна» повідомила позивача про те, що рішенням Біржового комітету ТБ «Перша універсальна біржа «Україна» ФОП ОСОБА_1 не допущено до участі в аукціоні, який відбудеться о 10:00 18.08.2017 за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 57, БЦ « 101 TOWER» у зв'язку з порушенням вимоги п. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та відсутністю копій документів, що посвідчують особу представника заявника.
Згідно Протоколу №1 про підсумки аукціону з продажу об'єкта приватизації, затвердженого наказом Департаменту комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21.08.2017 №23/4-17р, переможцем аукціону, проведеного 18.08.2017, за лотом №1 - нежитлова будівля загальною площею 41,8 кв.м, розташована за адресою: АДРЕСА_1, літ. «А» визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «СКД 2015». Ціна продажу майна склала 1042369,00 грн, з урахуванням ПДВ.
За результатами проведення аукціону 21.08.2017 між Департаментом комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як продавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «СКД 2015» (покупець) укладено Договір №14/17 купівлі-продажу відповідної нежитлової будівлі.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що прибувши 18.08.2017 до місця проведення аукціону відповідачем-2 не було фактично допущено позивача до приміщення, де проводився аукціон, а також не було повідомлено про причини такого недопуску. В подальшому, позивачем отримано вищевказане повідомлення відповідача-2 про недопущення його до участі у аукціоні у зв'язку з порушенням вимог ч. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та відсутністю копій документів, що посвідчують особу представника заявника. За твердженням позивача, дії відповідачів щодо недопуску позивача до участі в аукціоні з приватизації приміщення є протиправними, суперечать вимогам законодавства та є істотним порушенням правил проведення аукціону. Так, позивач зазначає, що на виконання п.п. а) п. 2.2 Розділу ІІ Порядку подання та розгляду заяви про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви на участь в аукціоні, конкурсі щодо об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, затвердженим Наказом Фонду державного майна України від 17.04.1998 N772 (у редакції наказу Фонду державного майна України від 02.04.2012 N 437), позивачем було надано відповідачу-2 довідку №08.7.0.0.0/140812095035 від 12.08.2014, видану ПАТ КБ «Приватбанк», яка містила номери рахунків у банківських установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт, а також платіжні доручення №08-3461/1 та №08-3462/1 від 08.08.2017про внесення плати за подання заяви та внесення 10% від початковоїціни об'єкта приватизації, а тому, за твердженням позивача, посилання відповідачів на п. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» є незаконними.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про приватизацію державного майна» приватизація державного майна (далі - приватизація) - платне відчуження майна, що перебуває у державній власності, у тому числі разом із земельною ділянкою державної власності, на якій розташований об'єкт, що підлягає приватизації, на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до цього Закону, з метою підвищення соціально-економічної ефективності виробництва та залучення коштів для здійснення структурної перебудови національної економіки.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного майна» покупцями об'єктів приватизації з урахуванням обмежень, встановлених цією статтею, можуть бути: громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства; юридичні особи, зареєстровані на території України, крім передбачених частиною третьою цієї статті; юридичні особи інших держав.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється, зокрема, шляхом продажу на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни).
За змістом ст. 13 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» продаж об'єктів малої приватизації на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» для реєстрації покупців як учасників аукціону, конкурсу вони сплачують встановлений органом приватизації реєстраційний внесок, у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також вносять грошові кошти в розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта. Зазначені грошові кошти вносяться шляхом безготівкового перерахування на відповідний поточний рахунок.
За приписами ч. 5 ст. 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» фізична або юридична особа, яка бажає зареєструватись як учасник аукціону, конкурсу, повинна мати при собі: документ, що посвідчує фізичну особу або представника юридичної особи, їх повноваження; квитанцію про сплату реєстраційного внеску; документ про внесення грошових коштів у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта; довідку органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), у разі придбання об'єкта приватизації за рахунок грошових коштів - для покупців - фізичних осіб; копії установчих документів - для покупців - юридичних осіб (копію рішення про участь в аукціоні, конкурсі - для органів місцевого самоврядування, засвідчені нотаріально або посадовою особою відповідного органу приватизації).
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного майна» разом із заявою для участі в приватизації об'єкта державної власності подаються: інформація про потенційних покупців об'єктів приватизації або осіб, в інтересах яких придбаваються державні об'єкти, їх засновників, учасників, у тому числі фізичних осіб - кінцевих бенефіціарних власників (контролерів); для потенційних покупців - фізичних осіб - довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), крім осіб, які реалізують право на першочергове придбання акцій товариства відповідно до вимог статті 25 цього Закону; для потенційних покупців - юридичних осіб - інформація про фінансово-майновий стан.
Процедура подання, реєстрації та розгляду заяв на участь в аукціоні визначена Порядком подання та розгляду заяви про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви на участь в аукціоні, конкурсі щодо об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, затвердженим Наказом Фонду державного майна України від 17.04.1998 N772 (у редакції наказу Фонду державного майна України від 02.04.2012 N 437) (надалі - Порядок).
За приписами п. 2.2 Порядку, до заяв про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяв на участь в аукціоні, конкурсі щодо об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками державної власності, на яких ці об'єкти розташовані, додаються:
а) для всіх заявників:
перелік номерів рахунків у банківських установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт;
документ про внесення плати за подання заяви;
інформація про потенційних покупців об'єктів приватизації або осіб, в інтересах яких придбаваються державні об'єкти, їх засновників, учасників, у тому числі фізичних осіб - кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) (у довільній формі);
інформація щодо осіб, які прямо чи опосередковано контролюють заявника;
в) для фізичної особи (фізичної особи - підприємця):
довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) у випадках, передбачених частиною першою статті 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»;
довідка органу доходів і зборів про подану декларацію платника єдиного податку (для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку);
інформація про відсутність у фізичної особи чи пов'язаної з нею особи громадянства держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та про відсутність застосування до них санкцій відповідно до законодавства (у довільній формі).
Згідно з п. 2.3 Порядку, до заяви на участь в аукціоні, конкурсі, крім зазначених у пункті 2.2 цього розділу документів, додаються (для всіх заявників):
документ, що посвідчує особу заявника або уповноважену ним особу (представника), його повноваження;
документ, що підтверджує внесення грошових коштів в розмірі 10% початкової ціни об'єкта.
Відповідно до п.3.2 Порядку державний орган приватизації відмовляє заявнику в реєстрації заяв, якщо: заяви подані не за встановленою формою; відсутні або подані не в повному обсязі документи, необхідні для участі в аукціоні, конкурсі, або для включення об'єкта до переліку об'єктів, що підлягають приватизації; є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію об'єкта; якщо уповноваженим органом управління не погоджена пропозиція щодо включення об'єктів груп Д та Ж до переліку об'єктів, що підлягають приватизації; відмова відповідної місцевої державної адміністрації в приватизації об'єкта групи Ж, а у разі перепрофілювання об'єкта відмова органу місцевого самоврядування та/або відповідної місцевої державної адміністрації.
В переліку документів, який наведено на зворотному боці заяви позивача на участь у спірному аукціоні, містяться відмітки про те, що до заяви додано такі документи:
- заява на 1 арк. у 3 прим.;
- документ, що посвідчує особу заявника або уповноважену ним особу (представника), його повноваження, на 9 арк. в 1 прим.;
- перелік номерів рахунків у банківський установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт, на 1 арк. в 1 прим.;
- документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску за подання заяви, на 1 арк. в 1 прим.
- документ, що підтверджує внесення грошових коштів в розмірі 10% початкової ціни об'єкта, на 2 арк. в 1 прим.;
- інформація про потенційних покупців об'єктів приватизації або осіб, в інтересах яких придбаваються державні об'єкти, їх засновників, учасників, у тому числі фізичних осіб - кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) (у довільній формі), на 1 арк. в 1 прим.;
- інформація щодо осіб, які прямо чи опосередковано контролюють заявника на 1 арк. в 1 прим.;
- довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) на 8 арк. в 1 прим.;
- довідка органу доходів і зборів про подану декларацію платника єдиного податку (для фізичної особи-підприємця - платника єдиного податку) на 4 арк. в 1 прим.;
- інформація про відсутність у фізичної особи чи пов'язаної з нею особи громадянства держави, визнаної Верховною радою України державою-агресором, та про відсутність застосування до них санкцій відповідно до законодавства (у довільній формі) на 1 арк. в 1 прим.
Як свідчать обставини справи, підставою для відмови в реєстрації заяви позивача та недопущення його до участі в аукціоні відповідачем-2 вказано, зокрема, порушення вимог ч. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна».
Відповідно до ч. 3 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» покупці, які мають право брати участь у приватизації відповідно до цього Закону, вправі використовувати для придбання об'єктів приватизації гроші шляхом їх безготівкового перерахування з відкритих ними в банках України іменних рахунків.
При цьому, за приписами ч. 1 ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна», державне майно може бути придбано за рахунок власних і позичених коштів покупців, які мають право брати участь у приватизації відповідно до цього Закону. При придбанні об'єкта за рахунок грошових коштів на суму, що перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, покупці - фізичні особи повинні подати до органу приватизації декларацію про доходи.
Так само, положеннями ст. 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» передбачено, що об'єкти малої приватизації можуть бути придбані покупцями за рахунок власних чи позичених грошових коштів. У разі придбання об'єкта малої приватизації за рахунок грошових коштів покупці - фізичні особи подають до органу приватизації довідку органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). Оплата придбаних об'єктів малої приватизації здійснюється у гривнях. Покупці вправі використовувати для придбання об'єктів малої приватизації грошові кошти лише шляхом їх безготівкового перерахування з відкритих ними у банках України рахунків.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» для реєстрації покупців як учасників аукціону, конкурсу вони сплачують встановлений органом приватизації реєстраційний внесок, у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також вносять грошові кошти в розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта. Зазначені грошові кошти вносяться шляхом безготівкового перерахування на відповідний поточний рахунок.
Суд відзначає, що в силу ч. 4 ст. 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» після закінчення аукціону, конкурсу внесені покупцями грошові кошти у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта у десятиденний строк повертаються усім учасникам аукціону, конкурсу. Покупцеві, який придбав об'єкт приватизації, зазначені грошові кошти зараховуються у встановленому порядку при остаточному розрахунку за придбаний об'єкт приватизації.
Таким чином, з огляду на положення ст. 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», грошові кошти у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта, внесені покупцем з метою реєстрації його як учасника аукціону, фактично є грошовими коштами для придбання об'єктів приватизації в розумінні ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна», а тому на вимоги щодо джерела походження даних коштів та порядок їх сплати розповсюджуються положення ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та ст. 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (в тому числі вимоги щодо внесення даних коштів лише шляхом їх безготівкового перерахування з відкритих заявником у банках України рахунків).
Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами, до заяви на участь в аукціоні позивачем було подано довідку Публічного акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» №08.7.0.0.0/140812095035 від 12.08.2014, згідно з якою Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 відкрито такі рахунки: №26006053129347 та №26055053106753. Вказаний документ було надано позивачем на виконання вимог про надання переліку номерів рахунків у банківський установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт.
В свою чергу, на підтвердження внесення грошових коштів в розмірі 10% початкової ціни об'єкта позивачем надано квитанцію №08-3462/1 від 08.08.2017 на суму 53490,00 грн. Вказана квитанція свідчить про те, що дані кошти сплачені не шляхом їх безготівкового перерахування з відкритих заявником рахунків (як того вимагають імперативні приписи ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та ст. 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»), а внесені через касу ПАТ «Банк Альянс».
За таких обставин, суд дійшов висновку, що подана позивачем в якості документа, що підтверджує внесення грошових коштів в розмірі 10% початкової ціни об'єкта, квитанція №08-3462/1 від 08.08.2017 на суму 53490,00 грн не відповідає вимогам ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна» та ст. 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», а тому відповідачем-2 правомірно не було допущено Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 до участі у спірному аукціоні.
В той же час, судом відхиляються доводи відповідачів про наявність підстав для недопущення позивача для участі в аукціоні у зв'язку з відсутністю копій документів, що посвідчують особу представника заявника. Як пояснив позивач, останній мав намір взяти особисту участь в аукціоні, а видана ним на ім'я ОСОБА_6 довіреність, посвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 та зареєстрована в реєстрі за №10252, не надавала представнику брати участь в аукціоні, а надавала повноваження лише на подачу відповідних документів.
Також, суд відзначає, що з положень ст.ст. 6, 16 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ст. 21 Закону України «Про приватизацію державного майна», а також п.п. 2.2, 2.3 Порядку слідує, що на підтвердження джерел і платоспроможності покупці подають до органу приватизації довідку органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) у випадках, передбачених частиною першою статті 6 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», довідку органу доходів і зборів про подану декларацію платника єдиного податку (для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку).
З матеріалів справи вбачається, що початкова ціна спірного об'єкта на аукціоні була встановлена на рівні 534900,00 грн з урахуванням ПДВ, а ціна продажу склала 1042369,00 грн.
В свою чергу, відповідно до декларації про майновий стан і доходи Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за 2016 рік, останній доходу за 2016 рік не отримував, а згідно із податковою декларацією платника єдиного податку - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у І півріччі 2017 року сума доходу склала 50050,00 грн. Наведена інформація підтверджується також листом Київської об'єднаної ДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 11.08.2017.
Відтак, згідно наданих позивачем документів, сума сукупного доходу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за 2016-2017 роки є значно меншою, аніж встановлена початкова ціна об'єкта приватизації і тим більше ціна продажу відповідного майна.
Також позивачем не надано доказів наявності коштів, достатніх для сплати в повному обсязі ціни продажу об'єкта приватизації, на відкритих ним рахунках у банківських установах.
Таким чином, ані при зверненні із заявою на участь в аукціоні, ані в ході розгляду даної справи позивачем не доведено, що навіть у разі допуску його до участі в аукціоні, останній мав фактичну можливість сплатити як встановлену початкову ціну продажу об'єкта приватизації, так і запропонувати у ході торгів і фактично сплатити ціну продажу об'єкта вищу, аніж було запропоновано переможцем аукціону - Товариством з обмеженою відповідальністю «СКД 2015».
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Позивачем належними та допустимими доказами в розумінні ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України не доведено наявності правових підстав для визнання недійсними результатів аукціону з продажу нежилих приміщень загальною площею 41,8 кв.м, розташованих за адресою: АДРЕСА_1, який був проведений 18.08.2017. За таких обставин, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Як наслідок, результати спірного аукціону залишаються чинними, а тому підстави для зобов'язання відповідачів провести повторний аукціон з продажу спірних приміщень відсутні.
Враховуючи викладене, у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Інші доводи та заперечення сторін і третьої особи судом розглянуті та відхилені як такі, що на результат вирішення спору - відмови у задоволенні позову з наведених вище підстав, впливу не мають.
У відповідності до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору (в тому числі за подання заяви про вжиття заходів до забезпечення позову) покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено: 10.11.2017
Суддя Ю.М. Смирнова