
Справа № 308/10571/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2017 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 до Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області протиправною та зобовязання вчинити певні дії,-
встановив:
ОСОБА_1 в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 звернувся до Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області протиправною та зобовязання вчинити певні дії - зарахуватийому утрудовийстажперіодироботи на різних підприємствах та установах.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ст.104, ч.1 ст.105 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини 1 ст. 107 КАС України).
Нормами статті 106 КАС України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Відповідно до норм ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, позовна заява подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України, а саме: позивач не зазначив про наявність доказів його роботи на вказаних підприємствах, установах; в порушення вимог ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтями3і4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VIвизначено об'єкти справляння судового збору, його розміри та перелік позовних заяв чи інших заяв, передбачених процесуальним законодавством, за подання яких судовий збір не справляється.
Відповідно дост.1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, який набрав чинності з 1 листопада 2011 року (далі - Закон), з наступними змінами та доповненнямисудовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається із змісту прохальної частини адміністративного позову позивачем предявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме про визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області протиправними та зобовязання вчинити певні дії , кожна з яких є самостійним обєктом справляння судового збору.
Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»ставкасудовогозбору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюєтьсяу розмірі0.4розміру прожитковогомінімумудляпрацездатнихосіб (640,00 грн.)
Відповідно достатті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осібу розмірі 1600 гривень.
Таким чином позивачу слід сплатити за дві позовні вимоги немайнового характеру судовий збір в сумі по 640,00 грн. за кожну заявлену позовну вимогу немайнового характеру .
Таким чином, сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою.
На підтвердження оплати судового збору до Ужгородського міськрайонного суду необхідно надати оригінал квитанції про оплату.
Судовий збір за подачу позовної заяви до Ужгородського міськрайонного суду повинен бути перерахований за наступними реквізитами: Отримувач коштів - УК у м. Ужгороді / м. Ужгород, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610, Банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, Код банку отримувача (МФО) 812016, Рахунок отримувача 31216206700002, Кодкласифікації доходів бюджету22030101.
Окрім того, позивачемузмістіпозовноїзаявинезазначено танедолученодоказів проте,що вінзвертавсядокомісіїзпитаньпідтвердженнястажуроботинапосадах,щодають правона призначенняпенсії, яка діє при ГУ ПФУ в Закарпатській області ійому відмовлено взарахуваннівищезазначенихперіодівдостажуроботи.
Згідноп.2Порядкупідтвердженнянаявноготрудовогостажудляпризначенняпенсіїзавідсутностітрудовоїкнижкиабовідповіднихзаписівуній,затвердженогопостановою КМ України від12.08.1993року№637із змінамитадоповненнями,уразі колидокументипро трудовий стажнезбереглися, підтвердження трудовогостажудо01.01.2004рокуздійснюється органами Пенсійного фондунапідставіпоказаньсвідків,анесудом.
Уразі,колипозивачнезвертавсядовказаноїкомісії,судневправірозглядативказанепитан-ня,такяквстановленодосудовийпорядокрозглядупитаньщодозарахуванняперіодівроботи до стажу.
Крім того, відповідно до норм ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Проте позивачем не надано до копії адміністративної позовної заяви копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів .
У відповідності до приписів ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви з подачею до суду позовної заяви в новій редакції з дотриманням вимог ст. 106 КАС України , на підтвердження оплати судового збору надати оригінал квитанції про оплату та до копії адміністративної позовної заяви копії всіх документів, що приєднуються до неї .
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати позовну заяву в новій редакції з дотриманням вимог ст. 106 КАС України з копією всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, надати документ про сплату судового збору.
Після усунення недоліків заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи та зазначенням прізвища судді, яким постановлена ухвала про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.104-106, 108 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1, в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 до Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області протиправною та зобовязання вчинити певні дії- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує чотирьох днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3