
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
"10" листопада 2017 р. Справа № 809/1541/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ТзОВ "Вуд Панель Плюс" до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про скасування постанови №09-04-021/213 від 18.05.2017,-
В С Т А Н О В И В:
ТзОВ "Вуд Панель Плюс" звернулося до суду з позовом до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про скасування постанови №09-04-021/213 від 18.05.2017.
З’ясовуючи питання про дотримання позивачем строків звернення до адміністративного суду та наявності підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, суд зазначає наступне.
Як слідує зі змісту адміністративного позову, товариство з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" просить суд постанову управління Держпраці в Івано-Франківській області від 18.05.2017 року №09-04-021/213 про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами у розмірі 96000 (дев`яносто шість тисяч) гривень - скасувати.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Суд зазначає, що строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням.
Практика Європейського суду з прав людини, яка згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" є джерелом права, також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду за захистом порушених прав (рішення від 22.10.1996р., 27.02.1980р.).
Відповідно до ч.5 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Відповідно до п.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.106 КАС України позивач вправі у разі необхідності подати разом із позовною заявою заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Позивач подав таку заяву, мотивуючи пропущення строку тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" 23.05.2017 року отримало постанову управління Держпраці в Івано-Франківській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 18.05.2017 року №09-04-021/213 через поштовий зв`язок. 22.06.2017 року позивач звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із позовною заявою щодо оскарження постанови, однак позовна заява була повернута судом 14.07.2017 року з підстав не усунення недоліків, а саме несплати судового збору. Ухвала Івано-Франківського окружного адміністративного суду про повернення позовної заяви оскаржувалась в апеляційному порядку. 03.10.2017 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу залишено без задоволення. Копію даної ухвали отримано 17.10.2017 року. Дані обставини вважає поважними та такими, що слугують підставою для поновлення строку звернення до суду.
Однак, суд не може погодитися з твердженнями позивача, зазначеними у клопотанні про поновлення строку для подання позовної заяви, оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що постановою управління Держпраці в Івано-Франківській області від 18.05.2017 року №09-04-021/213, винесеною за результатами розгляду акту перевірки від 05.05.2017 року накладено на ТОВ "Вуд Панель Плюс" штраф в розмірі 96000 грн. Дану постанову позивач отримав через поштовий зв`язок 23.05.2017 року. З позовною заявою до суду ТзОВ "Вуд Панель Плюс" звернулося 22.06.2017 року. Івано-Франківським окружним адміністративним судом позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків, які позивач не усунув. 14.07.2017 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про повернення позовної заяви, яку позивач оскаржив в апеляційному порядку. 03.10.2017 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу залишено без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду без змін. Копію даної ухвали позивачем отримано 17.10.2017 року, хоча позовну заяву позивачем повторно направлено до суду поштовим зв`язком тільки 03.11.2017 року (згідно відтиску штампу на конверті).
Отже суд зазначає, що з 23.05.2017 року, коли позивач отримав оскаржувану постанову і до 22.06.2017 року, коли позивач звернувся до суду пройшло 29 днів, з 17.10.2017 року, дата отримання копії ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду і до 03.11.2017 року, дати направлення позовної заяви до суду через відділення пошти (згідно відтиску штампу на конверті) пройшло 16 днів, що становить 45 днів, тобто понад один місяць.
Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду є необґрунтованим, а адміністративний позов подано після закінчення строків установлених законом.
Згідно ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Окрім цього, судом встановлено, що позивачем сплачений судовий збір в сумі 1600,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1069 від 01.11.2017 року.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до абз. 1 ч. 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що порядок повернення судового збору встановлюється законом.
Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення. Зокрема п. 4 вказаної статті зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що слід повернути позивачу сплачений судовий збір в сумі 1600,00 грн. відповідно до платіжного доручення №1069 від 01.11.2017 року.
На підставі наведеного, керуючись 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ТзОВ "Вуд Панель Плюс" до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про скасування постанови №09-04-021/213 від 18.05.2017 - залишити без розгляду.
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс", вул. Пушкіна, 6, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200 (ідентифікаційний код 41122153) сплачений судовий збір в сумі 1600,00 грн. відповідно до платіжного доручення №1069 від 01.11.2017 року.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитюк Р.В.