
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
______________
2-а/381/244/17
381/4060/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАНИ
про повернення позовної заяви у зв”язку з непідсудністю даному суду
08 листопада 2017 року суддя Фастівського міськрайонного суд Київської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_2 до Головного управління МВС України в Київській області в особі Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, -
В С Т АН О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Питання щодо звернення до конкретного суду вирішує інститут підсудності адміністративних справ. Підсудність - це розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між адміністративними судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення справ, які належать до адміністративної юрисдикції. На відміну від адміністративної юрисдикції, яка розмежовує компетенцію між державними органами щодо вирішення адміністративних справ, підсудність розмежовує компетенцію у тій самій сфері (щодо вирішення адміністративних справ), але між різними судами.
Статтею 18 КАС України визначено предметну підсудність адміністративних справ.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією стороною із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Так, ч. 2 ст. 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, підсудні окружним адміністративним судам.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначенні, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Із адміністративного позову вбачається, що відповідачем по справі є Головне управління МВС України в Київській області в особі Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області, тобто орган державної влади, який наділений юридично визначеними державно-владними повноваженнями та необхідними засобами і механізмами для виконання функцій і завдань держави.
Разом з тим, предметом спору є визнання дій протиправними та зобов’язання видати довідку до органу пенсійного фонду про розмір грошового забезпечення, а не наявність або відсутність права позивача на призначення, перерахунок, одержання пенсії, а тому вирішення даного спору відноситься до юрисдикції Київського окружного адміністративного суду, згідно ст. 18 КАС України.
Підстав для застосування ч.3 ст. 18 КАС України (вибірна підсудність) нема, оскільки даний позов предявлено не до місцевого органу влади.
Відповідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 18,108 КАС України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Головного управління МВС України в Київській області в особі Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії повернути позивачу.
Розяснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ Г.В. Соловей