
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1885/17
07 листопада 2017 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до начальника Управління освіти і науки Тернопільської міської ради ОСОБА_1 про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до начальника Управління освіти і науки Тернопільської міської ради ОСОБА_1 про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).
У відповідності до вимог п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно із ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, 06.11.2017 року відділом документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду складено акт відповідно до підпункту 6.1.13 Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 року № 174, про те, що при відкритті конверта, у якому надійшов адміністративний позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, виявлено відсутність документа, вказаного як додаток до нього, а саме: копія повідомлення про проведення планової перевірки від 28.09.2017 року № 10/342.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Разом з тим, п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України встановлено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно ч.3 ст.183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Разом з тим позивачем до матеріалів адміністративного позову не додано копії позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача. Вказане унеможливлює можливість надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів, як вимагає ч.3 ст.183-2 КАС України.
Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
За наведених обставин, суддя доходить висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: копії повідомлення про проведення планової перевірки від 28.09.2017 року № 10/342, визначеного позивачем як доказ на підтвердження адміністративного позову, що викладені в додатках; копії позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 108, 160 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до начальника Управління освіти і науки Тернопільської міської ради ОСОБА_1 про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 17 листопада 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяМандзій О.П.
Копія вірна
СуддяМандзій О.П.