
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
07 листопада 2017 року Справа № 803/1392/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши позовну заяву приватного підприємства «Волиньагропромбуд» до головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Волинській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Волиньагропромбуд» звернулося з адміністративним позовом до головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Волинській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови від 26 вересня 2016 року № 39/2215 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 26 100грн.
Позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частинами першою, другою статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із частиною пятою статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення субєкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено позов про скасування постанови про накладення штрафу від 26 вересня 2016 року № 39/2215.
Представником позивача до клопотання про усунення недоліків позовної заяви від 06.11.2017 року додано підписане клопотання про поновлення строку подання адміністративного позову від 23.10.2017 року, яке мотивоване тим, що постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 липня 2017 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2015 року у справі № 803/1591/16 за позовом приватного підприємства «Волиньагропромбуд» до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови скасовано та прийнято нову, якою в задоволенні позову відмовлено та розяснено, що відмова у позові не позбавляє його права повторно звернутися за захистом своїх прав, свобод та інтересів у встановлений законом спосіб та до належного відповідача.
Представник позивача звернувся з даним позовом 23 жовтня 2017 року, просить визнати протиправною та скасувати постанову від 26 вересня 2016 року № 39/2215 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 26 100грн., та як доказ коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, до клопотання про усунення недоліків позовної заяви надає довідку ВПЗ Зубильне, яка містить наступну інформацію: «лист, адресований ПП «Волиньагропромбуд» від Львівського адміністративного апеляційного суду був отриманий директором ОСОБА_2 26.09.2017р.».
Зазначена вище довідка не може бути взята судом до уваги як належний доказ про дату отримання позивачем постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі № 803/1591/16, оскільки не містить дати, прізвища посадової особи, що видала довідку, а також будь-яких реквізитів листа від Львівського ААС, що був отриманий ОСОБА_2, натомість на даній довідці присутній відтиск печатки, яка проставляється на поштовій кореспонденції і містить дату «26.09.17», що суперечить Правилам надання послуг поштового звязку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270.
Згідно з даними інформаційної системи «Діловодство спеціалізованого суду» Львівським апеляційним адміністративним судом копії постанови від 11.07.2017 року у справі №803/1591/16 на адресу сторін: ПП «Волиньагропромбуд» та Управління ДАБІ у Волинській області, направлено 14.07.2017 року згідно з супровідним листом №876/6692/17.
Крім того, в клопотанні про поновлення строку подання адміністративного позову від 23.10.2017 року представник позивача ОСОБА_3 стверджує, що вже 19 вересня 2017 року позивачем по справі сплачено судовий збір за подання даного адміністративного позову до головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Волинській області ОСОБА_1 і матеріали справи дійсно містять оригінал платіжного доручення №2 від 19.09.2017 року про сплату судового збору в сумі 1 600грн.
Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника позивача про поновлення строку на звернення до суду з даним адміністративним позовом , оскільки вважає, що на момент звернення до суду 23.10.2017 року, позивачем було пропущено й місячний термін на звернення з даним адміністративним позовом до належного відповідача після отримання постанови Львівського ААС від 11.07.2017 року у справі №803/1591/16 та ознайомлення із розясненням, що містилося в останньому, оскільки як мінімум 19.09.2017 року позивач не лише знав про існування такого рішення, але й оплатив судовий збір за звернення із позовом.
З огляду на наведене, адміністративний позов необхідно залишити без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву приватного підприємства «Волиньагропромбуд» до головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Волинській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови, - залишити без розгляду.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
СуддяВ.В. Дмитрук