Ухвала суду № 70083767, 03.11.2017, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
234/12377/17
Номер документу
70083767
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 234/12377/17

Провадження № 1-кс/234/5839/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про арешт майна

03 листопада 2017 року слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М., з участю секретаря судового засідання Романенко К.П., слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, прокурора Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_2, представника ТОВ «Східні Автовокзали» ОСОБА_3,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, погодженого з прокурором Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_4, про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017051390000072 від 26 травня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 384 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого в ОВС першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_5, погодженого із прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Донецької області, про арешт майна.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 25.05.2017 на адресу Краматорської місцевої прокуратури надійшло повідомлення про виявлення кримінального правопорушення. Встановлено, що всупереч вимог Наказу Міністерства транспорту і звязку України «Про затвердження регулювання діяльності автостанції» №700 від 27.09.2010, ТОВ «Східні автовокзали», не маючи свідоцтва про атестацію, що є головною умовою функціонування автостанції, незаконно стягує плату з пасажирів, а саме «станційного збору», на рахунок свого підприємства.

За вказаним фактом СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецької області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР №42017051390000072, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

Під час розслідування було встановлено, що до складу ТОВ «Східні автовокзали» входять АС «Краматорськ», АС «Дружківка», які не є атестованими та не мають право стягувати станційний збір.

З метою надання своїм діям законності ТОВ «Східні автовокзали», Заключило формальний договір про спільну діяльність з ТОВ «Обласне підприємство автобусних станцій «Схід» (далі ТОВ «Опас «Схід», ЄРДПОУ 38491620), яке має відповідне свідоцтво про атестацію за № 0043. При цьому, ТОВ «Східні автовокзали» через АС «Краматорськ» та АС «Дружківка» стягує станційний збір з пасажирських перевізників, користуючись свідоцтвом, яке видано на іншу юридичну особу.

Таким чином, є наявні підстави вважати, що службові особи ТОВ «Східні автовокзали», вступивши в злочинну змову з особами ТОВ «Опас «Схід», використовуючи службове становище, з метою одержання матеріальних благ безпідставно зависили вартість квитків на автобусні рейси шляхом незаконного включення у вартість «станційного збору», після чого, використовуючи підприємства з ознаками фіктивності, перевели безготівкові кошти в готівку та привласнили їх на свою користь.

Оскільки атестація АС «Краматорськ», АС «Дружківка», юридично належить ТОВ «Опас «Схід», є необхідним провести позапланову виїзну перевірку на даних автостанції.

Враховуючи викладене, в діях посадових осіб ТОВ «Східні автовокзали» та ТОВ «Опас «Схід» вбачаються окремі ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

31.07.2017 співробітниками Державної служби України з безпеки на транспорті було здійснено вихід на проведення позапланової виїзної перевірки згідно ухвали Краматорського міського суду, для отримання відомостей які б підтверджували або спростовували факти вчинення посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» та ТОВ «Опас «Схід», злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Але наважаючи на ухвалу Краматорського міського суду, про дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки, всупереч законним вимогам спеціалістівДержавної служби України з безпеки на транспорті, останніх не було допущено до проведення даної перевірки, про що свідчить складена інспекторами Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укратрансбезпеки), доповідна де викладена інформація стосовно недопущення працівників Укртрансбезпеки, до вищезазначеної перевірки.

Крім того посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали», створюються умови які спрямовані на закриття кримінального провадження на стадії досудового розслідування в порядку п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, а саме: неодноразові скарги, клопотання, заяви та повідомлення працівників, представників, адвокатів та захисників ТОВ «Східні автовокзали», на начебто незаконні дії з боку працівників державної влади, серед яких співробітники: Державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції, Служби безпеки України та Прокуратури.

Так 16.08.2017 до слідчого відділу Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області надійшло звернення Голови обласної військово-цивільної адміністрації Донецької області ОСОБА_6, щодо неправомірних дій посадових осіб ТОВ «Східні автовокзали» та ТОВ «Опас «Схід», з якої вбачається необхідність здійснення відповідних перевірок, та інших слідчих дій для прийняття законного рішення. Але всупереч вищенаведеному, посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» всілякими методами здійснюється перешкоджання проведенню досудового розслідування даного кримінального провадження.

Під час проведення досудового розслідування, було отримано документи до яких надано тимчасовий доступ до речей і документів, але незважаючи на ухвалу слідчого судді, отримані документи були надані не в повному обсязі. В даному випадку ненаданий перелік документів стосуються вчиненого злочину та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

03.10.17 з метою отримання ненаданих документів, до директора ТОВ «Східні автовокзали» було спрямовано запит (вимогу), в порядку ст. 93 КПК України, стосовно надання відсутніх документів. Так 03.10.2017 були прийняті заходи спрямовані на доставлення та вручення даного запиту. Однак посадові особи та співробітники ТОВ «Східні автовокзали», категорично відмовилися одержувати та виконувати законну вимогу прокурора. 04.10.2017 вищезазначену вимогу було направлено до ТОВ «Східні автовокзали», через поштовий сервіс «Укрпошта», проте відомостей стосовно отримання чи виконання зазначеної вимоги не надавалося та не надходило, що свідчить про повне ігнорування чинного законодавства України.

З метою вирахування кількості збитків, незаконно зібраних зборів (станційних, страхових та ін.) при продажі білетів, для проведення економічної та бухгалтерської експертизи під час досудового розслідування, виникла необхідність у отриманні документації (оригіналів документів), а саме: договори надання послуг; документи стосовно взаємодії з іншими автостанціями; штатний розклад працівників; посадові інструкції керівництва; накази, розпорядження які видані товариством для здійснення господарської діяльності; касову книгу; документації щодо руху коштів; інформації стосовно відкритих банківських рахунківта інших документів які стосуються вчиненого злочину, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В теперішній час співробітниками ТОВ «Східні автовокзали» створюються всілякі умови для приховування даної документації, у звязку з чим є необхідність у примусовому її вилучення в ході проведення обшуку в приміщенні ТОВ «Східні автовокзали».

Згідно даних, отриманих із Інтернет ресурсу http//usr.minjust.gov.ua, було установлено що ТОВ «Східні автовокзали» (ЄДРПОУ 39715368), зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 47.

Аналіз зазначених документів має суттєве значення для встановлення важливих для слідства обставин, а саме: визначення субєктивної та обєктивної сторони злочину, що має суттєве значення для встановлення істини по справі.

Вказані документи, не відноситься до документів, до яких заборонено доступ та не містить охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що договори надання послуг; документи стосовно взаємодії з іншими автостанціями; штатний розклад працівників; посадові інструкції керівництва; накази, розпорядження які видані товариством для здійснення господарської діяльності; касову книгу; документації щодо руху коштів; інформації стосовно відкритих банківських рахунківта інших документів які стосуються вчиненого злочину, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою вилучення оригіналів документів в ТОВ «Східні автовокзали», з приміщення де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» яке розташоване за адресою: Донецька область, м.Словянськ, вул. Центральна, б.47.

Зважаючи на те, що директор, посадові особи та співробітника ТОВ «Східні автовокзали», обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, здійснюють свою діяльність конспіративно, згідно цього виникла необхідність у проведенні обшуку в приміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» яке розташоване за адресою: Донецька область, м.Словянськ, вул. Центральна, б.47, також з метою виявлення, фіксації та вилучення відомостей про обставини вчинення правопорушення, документів, речових доказів, знарядь скоєння даного кримінального правопорушення, які зберегли на собі його сліди, або містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту або обставин, що треба встановити в ході кримінального провадження, а також предметів, які є обєктом протиправних дій та речей, придбаних кримінально - протиправним шляхом, без яких неможливо встановити істину по кримінальному провадженню, а саме: договори надання послуг; документи стосовно взаємодії з іншими автостанціями; штатний розклад працівників; посадові інструкції керівництва; накази, розпорядження які видані товариством для здійснення господарської діяльності; касову книгу; документації щодо руху коштів; інформації стосовно відкритих банківських рахунківта інших документів які стосуються вчиненого злочину, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, або мають значення для швидкого, повного, обєктивного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження які у подальшому можуть бути визначені та долучені у якості речового доказу чи документу по кримінальному провадженню, та інших документів, що мають значення у провадженні, та можуть свідчити про причетність його до скоєння злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Крім того, існувала загроза їх зміни або знищення.

Так 01.11.2017 було проведено обшук вприміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» яке розташоване за адресою: Донецька область, м.Словянськ, вул. Центральна, б.47, та вилучено документацію зазначену в протоколі обшуку.

Також 01.11.2017було проведено обшук вприміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали»,автостанції «Краматорськ» фактично розташована за адресою: м. Краматорськ, вул.Машинобудівників, 28, та вилучено документацію зазначену в протоколі обшуку. Та проведено обшук в приміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали»,автостанції «Дружківка», фактично розташована за адресою: м. Дружківка, вул. Московська 231, та вилучено документацію зазначену в протоколі обшуку.

01.11.2017 вищевказані документи та речі були визнані речовими доказами які стосуються вчиненого злочину, та мають значення для швидкого, повного, обєктивного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ст. 170 ч. 3 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, документів, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям згідно ст. 98 УПК України.

Згідно ч. 6 ст. 170 КПК України, «арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі...»

Крім того, є достатні підстави вважати, що документи та речі, вилучені в ході обшуку, в разі не накладення на неї арешту, будуть втрачені для досудового розслідування.

Таким чином є достатні підстави вважати, що вилучені в ході обшуків від 01.11.2017 року речі та документи мають істотне значення для кримінального провадження, а саме: може бути використана при проведенні розслідування, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, враховуючи, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування, не надається можливим.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вилучену документацію зазначену в протоколі обшуку, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і є речовим доказом - тобто підлягають арешту з метою збереження.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Прокурор в судовому засіданні просила задовольнити клопотання слідчого про арешт майна.

Представник ТОВ «Східні Автовокзали» в судовому засіданні вважав, що клопотання слідчого про арешт майна не підлягає задоволенню з наступних підстав: по-перше, слідчим подано клопотання без додержання вимог статті 171 КПК України. Згідно п.2 ч.2 ст.171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету арешту майна. Слідчим у порушення даної норми не визначено підставу та мету для арешту майна Товариства. По-друге, слідчим у порушення вимог ч. 1 ст. 173 ПК України не доведено необхідності такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу. Більш того, необхідність в отриманні дозволу на проведення обшуку мотивована тим, щоб здійснювати перешкоджання законній діяльності Товариства, втручання в її господарську діяльність підтверджується наступним: слідчим, було отримано ухвалу суду від 21.08.2017р. про тимчасовий доступ до речей та документів (справа №234/12442/17 провадження №1-кс/234/4438/17). Даною ухвалою слідчий Комель М.Ю. отримав тимчасовий доступ до оригіналів документів або належним чином завірених копій, які перебувають у володінні ТОВ «Східні автовокзали» (ЄДРПОУ 39715368), розташованого за адресою: 84100, Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Центральна, 47, а саме: правоустановчих документів на ТОВ «Східні автовокзали»; уставу товариства; договорів надання послуг, оренди приміщень ті інших договорів; документів стосовно взаємодії з іншими автостанціями, та іншими установами, підприємствами, організаціями, які надають аналогічні послуги; штатного розкладу працівників; посадових інструкцій керівництва; розкладу автостанції; наказів, розпоряджень, які видані товариством для здійснення господарської діяльності; касової книги; головної бухгалтерської книги; відомостей синтетично-аналітичного обліку, (рахунок 33); документації щодо руху коштів; інформації стосовно відкритих банківських рахунків; бухгалтерської документації; переліків маршрутів, по яким здійснюється перевезення пасажирів; інших документів, які стосуються розслідуваного злочину, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів. Також, ухвалою суд зобов'язав службових та посадових осіб ТОВ «Східні автовокзали» (ЄДРПОУ 39715368) надати вищевказані документи з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, прокурору Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_2, а також іншій особі, уповноваженій прокурором чи слідчим у кримінальному провадженні №42017051390000072 в порядку ст.40 КПК України. Проте, слідчий отримавши дану ухвалу суду, не мав на меті її виконувати, а обмежився лише наданням її підприємству. Після того, як була надана ухвала 15.09.2017року, ні слідчий СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області ОСОБА_1, ні прокурор Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_2, а також інша особа, уповноважена прокурором чи слідчим у кримінальному провадженні №42017051390000072 в порядку ст.,40 КПК України на адресу ТОВ «Східні Автовокзали» 84100, Донецька область, м. Словянськ вул. Центральна 47 за доступом до речей і документів не зявилися та ухвалу суду не виконали. Навпаки, з метою виконання вимог ухвали суду Товариством були спрямовані на адресу слідчого зазначені в ухвалі суду документи, а слідчий взагалі не мав наміру здійснювати дану процесуальну дію. Дана ухвала, була отримана слідчим не з метою отримати доступ до речей та документів, а лише з метою подальшого проведення обшуку та перешкоджання законній діяльності Товариства. По-третє, 01.11.2017 року під час проведення обшуку на підставі ухвали Краматорського суду від 22 жовтня 2017 року окрім майна, на вилучення якого прямо надано дозвіл слідчого судді, безпідставно вилучені і інші документи, про що було зазначено у зауваженнях до протоколу. Під час обшуку, вилучені документи у папках, при цьому кожний документ з папки у протоколі обшуку не зазначений, більшість документів відображено з невірними їх назвами. Так, п.3 ч.3 ст. 104 КПК України зазначено, що протокол складається, зокрема із заключної частини, яка повинна містити відомості про вилучені речі і документи та спосіб їх ідентифікації. В порушення зазначеної норми, особою, яка проводила процесуальну дію не було зазначено індивідуальних ознак вилучених документів, що свідчить лише про протиправність дій органу державної влади та не може негативно вплинути на права та інтереси юридичної особи. Відповідно до ст.86 КПК України, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку встановленому цим кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухвалені судового рішення. По-четверте, при проведенні обшуку були вилучені оригінали документів, їх відсутність створює для Товариства, оператора ринка автостанційних послуг, відповідні ризики складність у здійсненні належного обслуговування як перевізників так і пасажирів, з надання послуг автостанціями. По-пяте, Товариство в будь-який час може надавати можливість правоохоронним органам отримати речі та документи, з оглядом їх оригіналів, без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. По -шосте, кримінальне провадження № 42017051390000072 є технічним та штучно створене слідчим з метою подальшого тиску на Товариство. Так, доводи слідчого по кримінальному провадженню не підтверджуються жодним наведеним ним правовим обґрунтуванням та жодним належним доказом, що свідчить про відсутність події кримінального правопорушення. Також підтверджується тим, що прокурор під час отримання ухвали суду про дозвіл на проведення обшуку вказував недостовірну інформацію, а саме, як вказується в ухвалі «03.10.17 з метою отримання ненаданих документів, до директора ТОВ «Східні автовокзали» було спрямовано запит (вимогу), в порядку ст.93 КТІК України, стосовно надання відсутніх документів. Так, 03.10.2017року були прийняті заходи спрямовані на доставлення та вручення даного запиту. Однак посадові особи та співробітники ТОВ «Східні автовокзали», категорично відмовилися одержувати та виконувати законну вимогу прокурора. 04.10.2017 року вищезазначену вимогу було направлено до ТОВ «Східні автовокзали», через поштовий сервіс «Укрпошта», про те відомостей стосовно отримання чи виконання зазначеної вимоги не надавалося та не надходило, що свідчить про ігнорування чинного законодавства України». Однак, дані доводи являються необґрунтованими та висвітлені лише з метою подальшого тиску на Товариство та спростовуються наступним: на адресу Товариства від поштового сервісу «Укрпошта» надійшла вимога прокурора в порядку ст. 93 КПК України за №94-8402 від 03.10.2017року. Даною вимогою, прокурором Краматорської місцевої прокуратури вимагав надання документів та встановив термін виконання даної вимоги, а саме до 25.10.2017року. Більш того, вимагаючи надати документи в порядку ст.93 КПК України прокурор посилався на неіснуюче кримінальне провадження від 26.05.2017р. за номером №4201705139000072. Розглянувши дану вимогу, Товариством на адресу Прокуратури міста Краматорська була спрямована відповідь №06/557 від 24.10.2017р. поштовим сервісом «Укрпошта», що підтверджується фіскальним чеком від 24.10.2017 (номер поштового відправлення 8412200126942). Знаючи, про те, що прокурором самостійно встановлений термін виконання вимоги, до 25.10.2017р. ввівши в оману судовий орган звернувся раніше, а саме 22.10.2017року до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку та вказавши, що ТОВ «Східні Автовокзали» не виконують законні вимоги прокурора у встановлений термін, більш того навмисно зазначив, про те, що співробітниками Товариства створюються всілякі умови для приховування даної документації, у звязку з чим є необхідність у примусовому вилученні документації в ході проведення обшуку в приміщенні Товариства. Такі дії слідчого, прокурора порушують ст. 9 КПК України, в якій зазначається, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобовязані неухильно додержуватись вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження...забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. ТОВ СХІДНІ АВТОВОКЗАЛИ» є юридичною особою, діє на підставі Статуту. Основною метою Товариства є: надання послуг перевізникам та населенню по продажу квитків на проїзд та перевезення багажу в автобусах на маршрутах приміських, міжміських, внутрішньо обласних, міжобласних та міжнародних сполучень; створення мережі автостанцій і касових пунктів, автостоянок. Відповідно до свідоцтва про атестацію автостанції від 30 жовтня 2013 року Автостанція «Дружківка», м. Дружківка, вул. Московська, 231 відповідає 3-му класу, строк дії свідоцтва з 30.10.2013 року до 29.10.2018 року. Як вбачається із свідоцтва про атестацію автостанції від 18 вересня 2013 року Автостанція «Краматорськ», м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 28 відповідає другому класу, строк дії свідоцтва з 18.09.2013 року до 17.09.2018 року. 02 червня 2015 року між ТОВ «СХІДНІ АВТОВОКЗАЛИ» та ТОВ «ОПАС «СХІД» було укладено договір, відповідно до якого, Сторони за зазначеним договором зобовязуються шляхом обєднання своїх зусиль прав та майна, що належить Сторонам на відповідних правових підставах (право власності, праві оренди), спільно діяти в сфері авто станційних послуг без створення юридичної особи для досягнення спільної господарської цілі: надання населенню та перевізникам автостанційних послуг на території Донецької області. Згідно статті 36 Закону України «Про автомобільний транспорт» автостанції надають пасажирам послуги, пов'язані з їх проїздом автобусними маршрутами загального користування, а автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, - послуги, пов'язані з відправленням та прибуттям автобусів згідно з розкладом руху. До обов'язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями пасажирам, належить: - продаж квитків; - користування приміщеннями для очікування поїздки, облаштованими місцями для сидіння; - можливість користування громадськими вбиральнями; - інформування щодо розкладу руху автобусів та вартості поїздки. За надання обов'язкових послуг автостанцій з осіб, які придбавають проїзні квитки, стягують автостанційний збір, що входить до вартості квитка. Послуги автостанцій, крім послуг кімнати матері і дитини, пасажирам надаються за плату. В той же час, до обов'язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями автомобільному перевізнику, належать: 1. продаж квитків; 2. організація прибуття та відправлення автобуса з облаштованих платформ; 3. інформування водія щодо умов дорожнього руху на маршруті. Положення статті 1 Закону надають наступне визначення автостанції - споруда або комплекс будівель, споруд, стоянок та підїздів для прийняття, відправлення, управління рухом автобусів та обслуговування пасажирів. Порядок здійснення перевезень пасажирів та їх багажу автобусами, таксі, легковими автомобілями на замовлення, а також обслуговування пасажирів на автостанціях визначають Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176. (надалі - Правила). Згідно пунктів 111, 112 Правил, відкриття та закриття автостанції здійснюється в установленому законодавством порядку за рішенням органів місцевого самоврядування. Автостанції підлягають атестації на відповідність кількості та якості послуг, що надаються пасажирам та перевізникам, в установленому Мінінфраструктури порядку. Процедуру атестації автостанцій, вимоги до них, механізм визначення розміру автостанційного збору та вартості послуг, що надаються автомобільним перевізникам, визначає Порядок регулювання діяльності автостанцій, затверджений Наказом Міністерства транспорту та звязку України 27.09.2010 № 700 (надалі - Порядок). Відповідно до пункту 1.3. Порядку, умовою функціонування автостанції як субєкта надання автостанцій них послуг є наявність свідоцтва. Тобто, даною умовою закріплено обовязок отримання свідоцтва про атестацію за обєктом - спорудою або комплексом будівель, споруд, стоянок та під'їздів для прийняття, відправлення, управління рухом автобусів та обслуговування пасажирів. Пунктом 1.13 передбачено, що у разі будь-яких змін у документах власника та/або даних, наведених у паспорті автостанції, власник вносить зміни до паспорта автостанції та у строк, який не перевищує десяти робочих днів, подає новий паспорт зі змінами до Укртрансбезпеки. Відповідно до пункту 2.1. Порядку, атестація автостанції передбачає обстеження автостанції на відповідність вимогам до автостанцій різних класів, наведеним у додатку 1 (далі - обстеження), та визначення їх класу, на підставі яких власнику видається свідоцтво про атестацію за формою, наведеною у додатку 2. Клас автостанції визначається за умови відповідності всіх показників вимогам до автостанції даного класу. Пунктом 2,2. Порядку, передбачено, що атестація автостанцій проводиться один раз на п'ять років. У разі зміни показників роботи автостанції, які впливають на визначення класу, атестація за заявою власника проводиться без дотримання зазначеного строку. Атестація автостанцій проводиться безоплатно. Як вбачається із пункту 2.4. Порядку, свідоцтво надається власнику строком на п'ять років. Законом, що визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів є ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Статтею 1 ЗУ «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» затверджений Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік) згідно з додатком, що є додатком до Закону (додається). Термін "документ дозвільного характеру" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Як вбачається із Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, свідоцтво про атестацію автостанції не віднесено до переліку документів дозвільного характеру, а тому не є документів дозвільного характеру. Більш того, даною статтею встановлена пряма заборона на вимагання від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом. Отже, наведені норми не передбачають обовязку та порядку переатестації автостанції, при наявності діючого свідоцтва про атестацію, у разі надання послуг іншим суб'єктом господарювання, у тому числі, за умовами договору, укладеного між ТОВ «ОПЛС «СХІД» та ТОВ «СХІДНІ АВТОВОКЗАЛИ». Разом з цим, вищезазначені норми не містять заборон або відповідальності за надання послуг на автостанціях іншим субєктом господарювання ніж тим, що зазначений в свідоцтві про атестацію автостанції. Отже, при зміні власника або при передачі автостанції в оренду іншій особі, або у випадку надання авто станційних послуг субєктом господарювання на автостанції з інших підстав, атестація автостанції зберігає свою чинність до закінчення строку дії свідоцтва про атестацію. Таким чином, ТОВ «СХІДНІ АВТОВОКЗАЛИ», у відповідності до укладеного договору та вимог діючого законодавства України, на правових підставах, надає повний перелік обовязкових послуг на АС «Краматорськ», АС «Дружківка», встановлений Законом України «Про автомобільний транспорт», Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, Наказом Міністерства транспорту і звязку України «Про затвердження регулювання діяльності автостанції». Дані доводи скаржника підтверджуються рішенням № 12 від 19.09.2017 року Державної регуляторної служби України про необхідність усунення Міністерством інфраструктури України порушень принципів Державної регуляторної політики згідно з вимогами ЗУ «Про засади Державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». А доводи слідчого не підтверджуються жодним наведеним ним правовим обґрунтуванням та жодним належним доказом, що свідчить про відсутність події кримінального правопорушення. Отже, дії слідчого, що прямо суперечать вимогам чинного законодавства, є завідомо незаконними та такими, що порушили права та інтереси ТОВ «СХІДНІ АВТОВОКЗАЛИ», а захистити неправомірно порушені права Товариство позбавлено права. Він вважає, що вказане кримінальне провадження є технічним, штучно створене слідчим з метою подальшого тиску на підприємство, а незаконні дії слідчого неправомірно узаконюються рішеннями слідчих суддів Краматорського міського суду Донецької області Такі дії слідчих суддів прямо суперечать вимогам чинного законодавства і є завідомо незаконними.

Заслухавши слідчого, прокурора, представника ТОВ «Східні Автовокзали», обєктивно, повно та всебічно дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.

В судовому засіданні встановлено, що СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецької області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР №42017051390000072, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

Під час розслідування було встановлено, що до складу ТОВ «Східні автовокзали» входять АС «Краматорськ», АС «Дружківка», які не є атестованими та не мають право стягувати станційний збір.

З метою надання своїм діям законності ТОВ «Східні автовокзали», заключило формальний договір про спільну діяльність з ТОВ «Обласне підприємство автобусних станцій «Схід» (далі ТОВ «Опас «Схід», ЄРДПОУ 38491620), яке має відповідне свідоцтво про атестацію за № 0043. При цьому, ТОВ «Східні автовокзали» через АС «Краматорськ» та АС «Дружківка» стягує станційний збір з пасажирських перевізників, користуючись свідоцтвом, яке видано на іншу юридичну особу.

Таким чином, у слідства є наявні підстави вважати, що службові особи ТОВ «Східні автовокзали», вступивши в злочинну змову з особами ТОВ «Опас «Схід», використовуючи службове становище, з метою одержання матеріальних благ безпідставно зависили вартість квитків на автобусні рейси шляхом незаконного включення у вартість «станційного збору», після чого, використовуючи підприємства з ознаками фіктивності, перевели безготівкові кошти в готівку та привласнили їх на свою користь.

Ухвалами слідчого судді Краматорського міського суду від 22.10.2017 року було надано слідчому дозвіл на проведення обшуку приміщення, де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали», яке розташоване за адресою: м. Словянськ, вул Центральна, 47, а також: автостанції «Краматорськ», яка розташована за адресою: м. Краматорськ, бул Машинобудівників, 28, автостанції «Дружківка», що розташовано за адресою: м. Дружківка, вул Московська, 231.

Відповідно до протоколів обшуків від 01.11.2017 року, були вилучені наступні документи: 1) чорнові записи на 3 аркушах, 2) папка рожевого кольору, з вхідною кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали», 3) папка зеленого кольору, з вихідною кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали», 4) аапка зеленого кольору, з документацією стосовно операцій з мобільним звязком, 5) папка синього кольору, з документацією стосовно пошти ТОВ «Східні автовокзали», 6) папка чорного кольору, з документацією стосовно операцій з мобільним звязком, 7) папка жовтого кольору, з кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали», 8) папка чорного кольору, з документацією технічного відділу ТОВ «Східні автовокзали», 9) папка зеленого кольору, з юридичною документацією ТОВ «Східні автовокзали», 10) папка чорного кольору, з юридичною документацією ТОВ «Східні автовокзали», 11) 16 папок зеленого кольору, з банківською документацією стосовно фінансово-господарчих операцій, помісячно, 12) 9 папок чорного кольору, банківською документацією стосовно фінансово-господарчих операцій, 13) папка для паперів, з документацією, з надписом «Отчет за сентябырь 2017», 14) папка для паперів, з документацією, з надписом «Январь 2017», 15) папка для паперів, з документацією, з надписом «Отчет за май 2017».16) папка для паперів, з документацією, з надписом «Дружковкасентябырь 2017», 17) папка для паперів, з документацією, з надписом «Краматорсксентябырь 2017», 18) касові книги за 2016 рік з надписом «АС Краматорск» у кількості 3 шт., 19) папка швидкозшивач з надписом «Услуги полученные за 2 квартал 2017 года», з фінансово-господарча документацією, 20) папка з документацією з надписом «Статистика 2017», 21) папка швидкозшивач з надписом «Услуги полученные за 1 квартал 2017 года», з фінансово-господарча документацією, 22) папка швидкозшивач без надписів з оборотною-сальдовою документацією, 23) папка швидкозшивач з документаціє, а саме реєстрі та інших відомостей, 24) 3 Папки з відомостями стосовно перевезень за 2016-2017 рік, 25) 6 Папок з документацією стосовно послуг та реалізацією послуг, 26) касова документація, за серпень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ, у 3 папках, 27) касова документація, за червень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 28) касова документація, за січень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 29) акти звірок (первинна бухгалтерська документація) у 4 папках, 30) касова документація, за травень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 2 папках, 31) касова документація, за квітень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 32) касова документація, за липень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 33) касова документація, за лютий 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 34) касова документація, за березень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 35) касова документація, за грудень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 36) касова документація, за квітень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 37) к5асова документація, за травень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 38) касова документація, за січень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 39) касова документація, за серпень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 40) касова документація, за липень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 41) касова документація, за березень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 42) касова документація, за вересень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 43) касова документація, за листопад 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 44) касова документація, за лютий 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках, 45) папка чорного кольору, з договорами оренди, суборенди та іншими договорами, 46) звіт про перевезених пасажирів за 2016-2017 рік у одному файлі, 47) касовий чек на паперовій ленті №3000105566, 48) облік руху по касі за період з 01.10.2017 по 01.11.2017, 49) звіт по роботі з 01.10.2017 по 01.11.2017, 50) звіт про білети, прийняті касирами за період з 01.01.2017 по 01.11.2017, 51) реєстр білетів зданих після зданих після закриття відомості АС за період з 01.01.2017 по 31.10.2017, 52) облік руху грошових коштів у старшого касира за 31.10.2017, які були роздруковані за допомогою програми «Менеджер v 1.2 «Краматорськ», яка встановлена на робочому місці старшого квиткового касира, 53) книга обліку розрахункових операцій №3000 10 5556, 54) відомості на відправку автобусів із пасажирами у кількості 118 одиниць, 55) блокнот у твердому перепльоті білого кольору із чорновими записами, 56) блокнот у вигляді скріплених між собою файлів із папером та чорновими записами, 57) книга обліку розрахункових операцій №3000105552 Р/41, 58) зошит у клітинку із обкладинкою помаранчевого кольору із чорновими записами, 59) папка швидкозшивач із файлами та документами помаранчевого кольору, 60) два мотка фіскальних чеків, виготовлених на фіксальному принтері ФН НОМЕР_1, 61) книга обліку розрахункових операцій №3000116996 Р/4, 62) один моток касової стрічки із фіскальними чеками, 63) прибутковий касовий ордер від 01.11.2017 у кількості 2 одиниць, 64) фіскальні чеки виготовлені на фіскальному принтері ФН3000116996, 65) касова книгу на 2017 рік на 50 сторінках, 66) зшиті чорною ниткою, відомості на 71 аркуші, 67) відомості зшиті сірою ниткою на 55 аркушах, 68) відомості, зшиті ниткою коричневого кольору на 86 аркушах, 69) печатки у кількості 3 штук прямокутної форми, 70) книга обліку виданих та прийнятих старшими касирами грошей АС «Дружківка» на 96 аркушах, 71) книга обліку розрахункових операцій №3000107228 Р/5 на 80 сторінках.

Постановою слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1 від 01.11.2017 року вказані документи було визнано речовими доказами.

Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч. 2,3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, а саме критеріям речових доказів. У такому випадку, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні обєкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були обєктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження

З урахуванням доведеності слідчим правової підстави для арешту майна, того, що арешт майна є тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, можливості використання цього тимчасово вилученого майна як доказів у кримінальному провадженні, можливості призначення експертизи по вилученому майну, наявності ризиків щодо приховування, знищення документів, з метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, суд прийшов до висновку про накладення арешту документів, що були вилучені в ході проведення обшуків від 01.11.2017 року.

Керуючись ст.ст. 40, 131, 132,167, ст.ст. 170-175, 309 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, погодженого з прокурором Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_4, про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на документи та майно, яке вилучено відповідно до протоколу обшуку від 01.11.2017 в приміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали» яке розташоване за адресою: Донецька область, м. Словянськ, вул. Центральна, б. 47, яке вилучено відповідно до протоколу обшуку від 01.11.2017 в приміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали», автостанції «Краматорськ» фактично розташована за адресою: м. Краматорськ, вул. Машинобудівників, 28, яке вилучено відповідно до протоколу обшуку від 01.11.2017 в приміщенні де здійснюється господарська діяльність посадовими особами ТОВ «Східні автовокзали», автостанції «Дружківка», фактично розташована за адресою: м. Дружківка, вул. Московська 231, документацію зазначену в протоколах обшуку, а саме:

1) Чорнові записи на 3 аркушах

2) Папку рожевого кольору, з вхідною кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали»

3) Папку зеленого кольору, з вихідною кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали»

4) Папку зеленого кольору, з документацією стосовно операцій з мобільним звязком

5) Папку синього кольору, з документацією стосовно пошти ТОВ «Східні автовокзали»

6) Папку чорного кольору, з документацією стосовно операцій з мобільним звязком

7) Папку жовтого кольору, з кореспонденцією ТОВ «Східні автовокзали»

8) Папку чорного кольору, з документацією технічного відділу ТОВ «Східні автовокзали»

9) Папку зеленого кольору, з юридичною документацією ТОВ «Східні автовокзали»

10) Папку чорного кольору, з юридичною документацією ТОВ «Східні автовокзали»

11) 16 папок зеленого кольору, з банківською документацією стосовно фінансово-господарчих операцій, помісячно.

12) 9 папок чорного кольору, банківською документацією стосовно фінансово-господарчих операцій.

13) Папку для паперів, з документацією, з надписом «Отчет за сентябырь 2017»

14) Папку для паперів, з документацією, з надписом «Январь 2017»

15) Папка для паперів, з документацією, з надписом «Отчет за май 2017»

16) Папка для паперів, з документацією, з надписом «Дружковкасентябырь 2017»

17) Папка для паперів, з документацією, з надписом «Краматорсксентябырь 2017»

18) Касові книги за 2016 рік з надписом «АС Краматорск» у кількості 3 шт.

19) Папка швидкозшивач з надписом «Услуги полученные за 2 квартал 2017 года», з фінансово-господарча документацією.

20) Папка з документацією з надписом «Статистика 2017»

21) Папка швидкозшивач з надписом «Услуги полученные за 1 квартал 2017 года», з фінансово-господарча документацією.

22) Папка швидкозшивач без надписів з оборотною-сальдовою документацією.

23) Папка швидкозшивач з документаціє, а саме реєстрі та інших відомостей.

24) 3 Папки з відомостями стосовно перевезень за 2016-2017 рік

25) 6 Папок з документацією стосовно послуг та реалізацією послуг

26) Касова документація, за серпень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ, у 3 папках.

27) Касова документація, за червень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках..

28) Касова документація, за січень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

29) ОСОБА_5 звірок (первинна бухгалтерська документація) у 4 папках.

30) Касова документація, за травень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 2 папках

31) Касова документація, за квітень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

32) Касова документація, за липень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

33)Касова документація, за лютий 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

34) Касова документація, за березень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

35)Касова документація, за грудень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

36)Касова документація, за квітень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

37) Касова документація, за травень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

38) Касова документація, за січень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

39) Касова документація, за серпень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

40) Касова документація, за липень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

41) Касова документація, за березень 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

42) Касова документація, за вересень 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

43) Касова документація, за листопад 2016 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

44) Касова документація, за лютий 2017 року, по АС Краматорськ, АС Дружківка, АС Словянськ у 3 папках.

45) Папку чорного кольору, з договорами оренди, суборенди та іншими договорами.

46) Звіт про перевезених пасажирів за 2016-2017 рік у одному файлі.

47) Касовий чек на паперовій ленті №3000105566

48)Облік руху по касі за період з 01.10.2017 по 01.11.2017.

49)Звіт по роботі з 01.10.2017 по 01.11.2017

50) Звіт про білети, прийняті касирами за період з 01.01.2017 по 01.11.2017

51) Реєстр білетів зданих після зданих після закриття відомості АС за період з 01.01.2017 по 31.10.2017

52)Облік руху грошових коштів у старшого касира за 31.10.2017, які були роздруковані за допомогою програми «Менеджер v 1.2 «Краматорськ», яка встановлена на робочому місці старшого квиткового касира.

53) Книгу обліку розрахункових операцій №3000 10 5556

54) Відомості на відправку автобусів із пасажирами у кількості 118 одиниць

55) Блокнот у твердому перепльоті білого кольору із чорновими записами

56) Блокнот у вигляді скріплених між собою файлів із папером та чорновими записами

57)Книга обліку розрахункових операцій №3000105552 Р/41

58) Зошит у клітинку із обкладинкою помаранчевого кольору із чорновими записами

59) Папка швидкозшивач із файлами та документами помаранчевого кольору

60) Два мотка фіскальних чеків, виготовлених на фіксальному принтері ФН НОМЕР_1

61) Книгу обліку розрахункових операцій №3000116996 Р/4

62)Один моток касової стрічки із фіскальними чеками

63)Прибутковий касовий ордер від 01.11.2017 у кількості 2 одиниць.

64)Фіскальні чеки виготовлені на фіскальному принтері ФН3000116996.

65) Касову книгу на 2017 рік на 50 сторінках.

66) Зшиті чорною ниткою, відомості на 71 аркуші.

67) Відомості зшиті сірою ниткою на 55 аркушах.

68) Відомості, зшиті ниткою коричневого кольору на 86 аркушах.

69) Печатки у кількості 3 штук прямокутної форми.

70) Книга обліку виданих та прийнятих старшими касирами грошей АС «Дружківка» на 96 аркушах

71) Книгу обліку розрахункових операцій №3000107228 Р/5 на 80 сторінках.

Виконувати ухвалу в порядку, передбаченому Порядком зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, повязаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджену Постановою КМУ України №1104 від 19.11.2012 року.

Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Розяснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня її проголошення безпосередньо до апеляційного суду Донецької області.

Слідчий суддя Краматорського міського

суду Донецької області ОСОБА_7