
Справа № 567/722/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2017 року м. Острог
17 год. 00 хв.
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючий суддя - Назарук В.А.
секретар - Мельниченко Т.М.
з участю
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Вельбівненської сільської ради Зелемського В.В.
представника третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_5.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору управління Держгеокадастру у Рівненській області, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, про визнання дій протиправними
в с т а н о в и в:
в Острозький районний суд з позовом до Вельбівненської сільської ради Острозького району про визнання дій сільського голови щодо одноосібного висловлення позиції листом-відповіддю №554 від 01.11.2016 року про можливість надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 2,00 га. у власність ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради протиправними звернулася ОСОБА_1
В позовній заяві зазначає, що 04.10.2016 року Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області було направлено до Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області листи з проханням надати інформацію щодо можливості надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 2 га. у власність ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради, а 01.11.2016 року Вельбівненським сільським головою Зелемським В.В. було надіслано лист-відповідь №554 на вказані вище листи, яким ним було проінформовано про відсутність заперечень у Вельбівненської сільської ради Острозького району щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо надання земельних ділянок у власність 25 громадянам орієнтовною площею по 2 га.
Посилаючись на рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 року №2/1 "Про обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності", яким визначено процедуру розгляду клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", яким встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, та те, що головою Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області вказаних вимог дотримано не було, чим було порушено її права, як депутата Вельбівненської сільської ради Острозького району, просить визнати його дії протиправними.
Відповідач - Вельбівненська сільська рада Острозького району Рівненської області позов не визнав.
Представник третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору -управління Держгеокадастру у Рівненській області заперечень проти позову не подав.
Представник третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору вважає, що будь-яке рішення у справі не вплине на права та обов'язки його довірителів та в задоволенні позову просить відмовити.
В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали, з підстав викладених у позовній заяві та пояснили, що відповідно до п.34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської ради, а тому голова Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області Зелемський В.В. мав винести питання щодо можливості надання дозволів на розроблення документації із землеустрою ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 на розгляд сесії сільської ради, а не приймати такі рішення самостійно. Зазначили, що у ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування", якою визначено перелік повноважень сільського голови, відсутня вказівка на те, що сільський голова одноосібно має право подавати погодження чи висловлювати позицію сільської ради щодо питань, які регулюють земельні відносини. Вважають, що оскільки голова Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області Зелемський В.В. вийшов за межі своїх повноважень, то його дії щодо направлення погодження листом №554 від 01.11.2016 року є протиправними.
Позивач ОСОБА_1 пояснила, що про порушення своїх прав, як депутата сільської ради дізналась лише в січні 2017 року, оскільки Вельбівненський сільський голова надіслав зазначений лист таємно від депутатів сільської ради. Зазначила, що під час сесій Вельбівненської сільської ради 26.01.2017 р. та 02.02.2017 року їй стало відомо, що на зазначені земельні ділянки претендує ТОВ "Геологія полісся", яка має намір видобувати там пісок.
Представник відповідача Вельбівненської сільської ради Острозького району в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що 14 жовтня 2014 року Державним агентством земельних ресурсів України прийнято рішення №2/1 "Про обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності", яке введено в дію наказом від 15 жовтня 2014 року №328, однак вказаний наказ не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, а тому не є нормативно-правовим актом. Зазначив, що п.2 даного рішення встановлено, що начальникам головних управлінь Держземагентства в області, м. Києві за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні, що надходитимуть з 15.10.2014 року, необхідно забезпечити обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою. Вказує, що зі змісту наведеного рішення встановлено, що воно стосується земель сільськогосподарського призначення державної власності, якими розпоряджається Держземагентство України та його територіальні підрозділи. Зазначає, що оскільки ст.122 Земельного кодексу України визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, то місцеві або сільські ради не мають жодного відношення до розпорядження такими землями. Пояснив, що етап надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки врегульований положеннями ч.7 ст.118 та ч.3 ст.123 Земельного кодексу України і не передбачає окремого погодження (розгляду) місцевими радами (за винятком ситуації, коли саме такі ради розпоряджаються відповідними землями). Оскільки землями сільськогосподарського призначення державної власності, відповідно до ч.4 ст. 122 Земельного кодексу України, розпоряджається Держземагентство України та його територіальні підрозділи, то ні Вельбівненський сільський голова, ні Вельбівненська сільська рада не має повноважень надавати дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Вказує, що при цьому законодавство не забороняє головам рад висловлювати свою позицію щодо наявності або відсутності підстав для заперечень щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою відносно земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, яка і була наведена в листах.
Вважає, що його дії, що стосуються висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради не мають ознак протиправності.
Крім того пояснив, що 31.10.2016 року він повідомляв депутатів про необхідність надання дозволу на розроблення документації із землеустрою третім особам у справі, однак вказане повідомлення протоколом не оформлялося, так як в цей день засідання сесії Вельбівненської сільської ради не було і зазначене питання на сесії сільської ради не вирішувалось.
Просить в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Представник третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що рішення у справі не вплине на права та обов'язки його довірителів. Крім того вказав, що позов не містить зазначення відомостей того, в чому полягає порушення прав ОСОБА_1 як депутата, оскільки до повноважень сільської ради не належить право розпорядження земельними ділянками поза межами населеного пункту, тому і не зрозуміло за що мав депутат голосувати на сесії сільської ради у разі винесення такого питання на розгляд сесії сільської ради. Пояснив, що позовна заява ОСОБА_1 не містить зазначення того, вимоги якого саме закону порушено сільським головою, оскільки земельні ділянки, щодо яких головою Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області надіслано лист щодо надання дозволів на розроблення документації із землеустрою не дотикаються до земель сільської ради.
Зазначив, що в даному випадку дії голови Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області не є протиправними, оскільки навіть відмова в погодженні надання дозволів на розроблення документації із землеустрою не є підставою для відмови у виділенні земельної ділянки.
Крім того зазначив, що будь-які права сесії Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області не порушені, оскільки сільська рада наділена повноваженнями розпоряджатися земельними ділянками лише в межах населеного пункту.
Пояснив, що рішення Державного агентства земельних ресурсів України №2/1 "Про обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності", яким передбачено збирання сесії сільської ради для вирішення питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення не зареєстроване в Міністерстві юстиції України, а тому не є нормативно-правовим актом.
Представник третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору -управління Держгеокадастру у Рівненській області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не подав.
Суд, вислухавши пояснення позивача та її представника, представника відповідача та представника третіх осіб, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Спірні правовідносини регулюються насамперед Коституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельним кодексом України.
Так, в силу положень ст.14 Конституції України, право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування визначений статтею 123 ЗК України, частиною другої якої передбачено, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області з заявами про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок площею по 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради Острозького району.
Згідно з ч.3 ст.123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Крім того, частиною 4 ст.122 ЗК України визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №15 від 14.01.2015 року (далі - Положення), Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Згідно зазначеного Положення, Держгеокадастр організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.
Пунктом 31 Положення передбачено, що Держгеокадастр розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.
Оскільки земельні ділянки, за наданням дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок площею по 2,00 га для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради Острозького району щодо яких звернулись ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 належать до категорії земель сільськогосподарського призначення, саме до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області відноситься розгляд питання про надання дозволу чи відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цих земельних ділянок у власність.
Надаючи оцінку правомірності дій відповідача судом встановлено, що дорученням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В.Б. від 08.10.2014 року №37732/0/1-14 Держземагентство України зобов'язано з метою забезпечення децентралізації влади, збільшення повноважень органів місцевого самоврядування з управління територіями, подолання корупції та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, підвищення ефективності територіального планування та якості управлінських рішень органів місцевого самоврядування забезпечити у строк з 15.10.2014 року:
- обов'язкове направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою;
- надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (крім тих, що знаходяться у користуванні) для ведення фермерського господарства та особистого селянського господарства на конкурсній основі за результатами відкритих публічних земельних аукціонів;
- затвердження на регулярній основі та оприлюднення на офіційному сайті Держземагентства переліків земельних ділянок, що виставляються на земельні торги, за результатами аналізу матеріалів інвентаризації, іншої землевпорядної документації, звернень фізичних та юридичних осіб щодо таких земельних ділянок.
На виконання цього доручення відповідно до пункту 1 наказу Держземагентства України № 328 від 15.10.2014 року "Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України" введено в дію рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 року (протокол засідання № 2).
Пунктом 2 зазначеного рішення колегії Держземагентства України визначено, що начальники головних управлінь Держземагентства в областях, м.Києві за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні, що надходимуть з 15.10.2014 року, забезпечують обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою.
Судом встановлено, що під час розгляду клопотань ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення зазначених земельних ділянок Управління Держгеокадастру у Рівненській області, виконуючи вимоги наказу Держземагентсва України №328 від 15.10.2014 року звернулось до Вельбівненської сільської ради Острозького району за відповідним погодженням.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до п.34 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Згідно ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організовує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; підписує рішення ради та її виконавчого комітету; вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради; вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради; вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання; призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів; скликає загальні збори громадян за місцем проживання; вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету; є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів; укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради; веде особистий прийом громадян; забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань; бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"; здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів розпорядження у межах своїх повноважень.
Оскільки в судовому засіданні встановлено, що голова Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області одноосібно висловив позицію про можливість надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради, чим вийшов за межі повноважень, визначених ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", та, в тому числі, порушив права ОСОБА_1, як депутата Вельбівненської сільської ради Острозького району, оскільки лише депутати на пленарних засіданнях ради мають право вирішувати будь-які питання, що стосуються земельних відносин, то зазначені дії підлягають визнанню протиправними.
На підставі ст.. 19, 24 Конституції України, ст..26, 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст. 4, 17, 72, 158-163 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
позов задоволити повністю.
Визнати дії Вельбівненського сільського голови Зелемського Вячеслава Володимировича щодо одноосібного висловлення позиції листом-відповіддю №554 від 01.11.2016 року про можливість надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 2,00 га. у власність ОСОБА_14, ОСОБА_11, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_18, ОСОБА_17, ОСОБА_16, ОСОБА_25 для ведення особистого селянського господарства на території Вельбівненської сільської ради протиправними.
Стягнути з Вельбівненської сільської ради Острозького району Рівненської області на користь ОСОБА_1 640 грн. судових витрат.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Острозький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її проголошення, або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови особами, які брали участь у справі, але не були присутні при її проголошенні. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.