КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 вересня 2017 року № 810/3189/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в місті Києві позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Логістик Центр" про застосування адміністративно-господарських санкцій та стягнення штрафу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Держпродспоживслужби Рівненській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Логістик Центр" про застосування адміністративно-господарських санкцій та стягнення штрафу.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, – зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач звертається до суду з вимогами про застосування до ТОВ "Транс Логістик Центр" адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу у розмірі від п'яти до восьми мінімальних заробітних плат та про стягнення з ТОВ "Транс Логістик Центр" штрафу у розмірі від п'яти до восьми мінімальних заробітних плат. Вимоги позивача викладені не конкретно та абстрактно, без конкретизації суми.
Також відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів позивачем не надано підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів. Суддя звертає увагу позивача на те, що належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та бланк опису вкладення, які відповідно до приписів Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, є підтвердженням надання послуг поштового зв'язку та відповідності відправлених документів.
Отже, відомості про виконання позивачем вимог ч.3 ст.106 КАС України стосовно направлення відповідачу позовної заяви з додатками відсутні.
Згідно з приписами ч.5 ст.106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника. Відповідно до ч.7 ст.56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Подана позовна заява підписана в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області ОСОБА_1. При цьому до позовної заяви всупереч вимог ч.5 ст.106 КАС України не додано належним чином засвідченого документа, що підтверджує повноваження особи, яка підписала позовну заяву, а саме ОСОБА_1, як в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (витяг з ЄДР, свідоцтво про державну реєстрацію, наказ про призначення тощо).
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 106 КАС України, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачам часу для усунення зазначених недоліків.
У силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті до 16 жовтня 2017 року шляхом подання до суду позовної заяви, в якій буде викладено конкретизовані позовні вимоги та вказано конкретну суму стягнення адміністративно-господарської санкції, надано докази надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а також належним чином засвідчені документи, що підтверджують повноваження особи, яка підписала позовну заяву, а саме ОСОБА_1, як в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (витяг з ЄДР, свідоцтво про державну реєстрацію, наказ про призначення тощо).
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Логістик Центр" про застосування санкцій та стягнення санкцій, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 16 жовтня 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.