
Справа № 461/6375/17
Категорія 3
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2017 року Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Стрельбицького В.В.,
при секретарі Коружинець Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобовязання до вчинення дій ,
встановив:
позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області, в якомупросить зобовязати відповідача здійснити перерахунок та виплачувати з 01 січня 2016 року пенсію ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з віськової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, на підставі довідки ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 02.05.2017 року №91-01811, виходячи із зазначеного у ній розміру грошового забезпечення, а також виплатити йому недоотриману різницю, що виникла після перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року.
Вобґрунтування позовупокликаєтьсянате, що з 31.12.2010 року він є пенсіонером органів внутрішніх справ України та перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує щомісячну пенсію через хворобу, у відповідності доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 23.12.2015 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» були внесені зміни, що дають позивачу право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення, встановленого для поліцейських. 02.05.2017 року Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області підготувала та скерувала відповідачу довідку №91-01811 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу. Однак, звернувшись до відповідача з інформаційним запитом щодо здійснення йому перерахунку пенсії, листом ГУ ПФ України у Львівській області від 30.08.2017 року №39839/03-25 позивача повідомлено, що долучення довідки про грошове забезпечення до його пенсійної справи, здійснення перерахунку та виплати йому пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а тому надати копію розпорядження про перерахунок його пенсії є неможливим. Вважає такі дії відповідача неправомірними. Просить позов задоволити.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення аналогічні доводам, викладеним у позові. Просить позов задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечила з підстав, викладених у письмових запереченнях. Просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст.6 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи та інтереси.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 з 31.12.2010 року є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує щомісячну пенсію, у звязку з хворобою в порядку та на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» /а.с.7/.
02.05.2017 року Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області підготувала та скерувала відповідачу довідку №91-01811 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 /а.с.8/.
Однак, листом ГУ ПФ України у Львівській області від 30.08.2017 року №39839/03-25, у відповідь на інформаційний запит ОСОБА_1, останнього повідомлено, що здійснення перерахунку та виплати йому пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а тому надати копію розпорядження про перерахунок його пенсії є неможливим. /а.с.12/.
Отож, як випливає з вищеописаного, відповідач жодним чином не ставить під сумнів право позивача на перерахунок, призначеної йому пенсії.
Відповідно до ч.16 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-12 у редакції зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-19, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-12, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Статтею 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Призначення і виплата пенсій особам, зазначеним устатті 1-2цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України (ст.10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Одночасно, положення статей 8, 10, 63 Закону №2262-12 не повязують перерахунок пенсії з виділенням додаткових коштів з Державного бюджету України, а вимоги про такий перерахунок носять імперативний характер.
При цьому, суд відхиляє доводи відповідача на відсутність коштів у Державному бюджеті України для здійснення перерахунку пенсії, з огляду на сталу практику Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права та відповідно до якої реалізація особою права, що пов'язане з отриманням матеріальних благ за рахунок бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлено у залежність від бюджетних асигнувань (справа «Кечко проти України»).
Отож, з вищевикладеного випливає, що бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії не відповідають вимогам чинного законодавства та є неправомірними.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи те, щоправа позивача були грубо порушені внаслідок незаконної бездіяльності відповідача, який належним чином не виконав покладених на них вищенаведеними нормативними актами обовязків, суд приходить до переконання про підставність та обгрунтованість позовних вимог, так як доводи позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та не спростовані відповідачем, а тому позов підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст.7-12,70,86,160-163 КАС України, суд,
вирішив:
Позов задоволити.
Зобовязати Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 01 січня 2016 року пенсію ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з віськової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, на підставі довідки ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 02.05.2017 року №91-01811, виходячи із зазначеного у ній розміру грошового забезпечення, а також виплатити йому недоотриману різницю, що виникла після перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року.
Стягнути з Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 640 (шістсот сорок) гривень судових витрат.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду та зобовязати Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати до суду у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про його виконання.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
Суддя: Стрельбицький В.В.