
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/16186/16
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
02 листопада 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Лічевецький І.О., перевіривши відповідність вимогам ст. 187 КАС України апеляційної скарги державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві подала апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року.
Вимоги до апеляційної скарги встановлені статтею 187 КАС України.
Відповідно до частини 6 зазначеної статті КАС України до апеляційної скарги додається її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також, зокрема, документ про сплату судового збору.
Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - «Закон № 3674-VI»).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ, внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 01 вересня 2015 року.
Зокрема, за змістом статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п.п. 3 п.1 частини першої зазначеної статті, за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати; фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Також внесеними змінами передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VІІI мінімальну заробітну плату встановлено на 2016 рік у розмірі 1378 грн.
Таким чином, судовий збір при поданні апеляційної скарги сплачується у розмірі 1 212,64 грн. (110% від (2 х 551,2 грн.).
В порушення вимог зазначеної статті КАС України скаржником до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору та не подано копії документів до апеляційної скарги для іншої сторони.
Одночасно скаржник звернувся з клопотанням про відстрочення (або звільнення) сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За змістом названої статті повне звільнення від оплати усіх судових витрат застосовується судом до тих осіб, рівень статків яких не дозволяє взагалі робити будь-які судові витрати, інакше вони неспроможні будуть забезпечити свої найнеобхідніші життєві потреби (житло, харчування тощо).
Що стосується посилання скаржника на те, що станом на 19.09.2017 року Управління державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва призупинило проведення платежів за платіжними дорученнями починаючи з 20.04.20174 року за всіма кодами програмної класифікації, не є підставою для відстрочення або звільнення від сплати судового збору, у даному випадку така проблема може бути вирішена шляхом надання скаржникові строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Згідно з приписами частини третьої ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Згідно частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до частини другої ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 даного Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно з частинами першою та дев'ятою статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Відповідно до реєстру рекомендованої кореспонденції, копію оскаржуваного рішення направлено сторонам 08 серпня 2017 року, апеляційна скарга подана 22 вересня 2017 року, що підтверджується штемпелем на поштовому конверті, тобто з порушенням встановленого процесуальним законом строку для її подачі.
Як вбачається із наказу Міністерства інфраструктури України «Нормативи і нормативні строки пересилання поштових відправлень» від 28 листопада 2013 року за № 958, нормативними строками пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку між іншими населеними пунктами різних областей України є 5 днів після подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання.
Згідно із частиною четвертою ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,
УХВАЛИВ
В задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відстрочення (або звільнення) сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року відмовити.
Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішень, залишити без руху.
Запропонувати Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві протягом тридцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали усунути недоліки апеляційної скарги, шляхом:
- надання доказів, що строк оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року не пропущено або зазначення підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження;
- сплати судового збору в розмірі 1 212,64 грн. за наступними реквізитами: отримувач - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача - 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу - Судовий збір, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, справа № 826/16186/16;
- подачі копій документів до апеляційної скарги для іншої сторони.
Роз'яснити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута апелянту.
Копію ухвали надіслати Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня постановлення ухвали касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Суддя І.О. Лічевецький