
Справа № 144/1349/17
Провадження № 3/144/672/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.10.2017
Теплицький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді - Германа О.С.,
секретаря - Пігулі А.А.,
за участю прокурора - Огірчук О.Ю.,
ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, оператора зерноочисних машин ТОВ «Теплик-Агро», за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Завадівської сільської ради Теплицького району Вінницької області 7 скликання з 10.11.2015, який відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являється субєктом відповідальності, 15.08.2017 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважної причини несвоєчасно подав е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП - порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнав повністю, пояснивши, що в квітні його дочка намагалася подати декларацію, але через проблеми з роботою сайту, цього зробити не змогла. В подальшому він забув про те, що потрібно подати декларацію. Про відповідальність за несвоєчасну подачу декларації розумів. У скоєному розкаюється.
Крім того, вина останнього у вищевказаному правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 20.09.2017 серії ВІ № 917093, в якому зазначено обставини правопорушення, рапортом старшого оперуповноваженого ОСОБА_2, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та витягами з Єдиного державного реєстру декларацій про подання декларації із запізненням.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України і його слід притягнути до адміністративної відповідальності, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно протоколу першого пленарного засідання 1 сесії 7 скликання від 10.11.2015 Завадівської сільської ради Теплицького району Вінницької області ОСОБА_1 являється депутатом Завадівської сільської ради 7-го скликання Теплицького району Вінницької області.
Відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1О являється субєктом відповідальним за корупційні правопорушення, як депутат місцевої ради.
На виконання вимог ст. 45 Закону України Про запобігання корупції та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати місцевих рад зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього закону було продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Не дивлячись на це ОСОБА_1 без поважних причин не подав електронну декларацію упродовж відведених для цього 4-х місяців 2017 року.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність та обставину, що пом'якшує відповідальність - щире розкаяння винного, і вважає, що для його виправлення та перевиховання достатнім та необхідним буде стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КупАП.
Керуючись: п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Законом України «Про запобігання корупції» та ст. 27, ст. 40-1, ст. 172-6 ч. 1, ст. 284 ч. 1 п. 1 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути його до адміністративної відповідальності з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн. (реквізити для сплати штрафу: одержувач коштів: Теплицький район(Теплицький район), 21081100, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015 код одержувача(код за ЄДРПОУ) 34701277, рахунок одержувача 31410542700497).
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.(отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу 1700 грн.
Строк предявлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Теплицький районний суд до Апеляційного суду Вінницької області.
Суддя