
Справа №200/18933/17
Провадження №2а/200/1305/17
УХВАЛА
«01» листопада 2017 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровськ Женеску Е.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 до Приютської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2017 року позивач звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до Приютської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Приютської сільської ради №169-20/УІ1 від 30.08.2017 року «Про схвалення проекту рішення «Про добровільне обєднання територіальних громад».
01 листопада 2017року ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду у попередньому судовому засіданні на ЗО листопада 2017 року.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Приютської сільської ради №169-20/УІІ від 30.08.2017 року «Про схвалення проекту рішення «Про добровільне обєднання територіальних громад».
В обґрунтування заяви позивач зазначив, що невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів позивача, на захист яких подано адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Суд, оглянувши матеріали заяви, прийшов до наступного висновку.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення, у разі задоволення позовних вимог. Забезпечення позову допускається, якщо невжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.
Відповідно до частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
Вирішуючи питання стосовно забезпечення позову, суд виходить із наступного.
Частинами 3, 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено наступні способи забезпечення позову: 1) зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборона вчиняти певні дії.
Крім того, згідно частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч. З ст. 117 КАС України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до субєкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обовязковим для її виконання.
Звертаючись до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову, позивач посилається на те, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам, а також членів територіальної громади до ухвалення рішення в адміністративній справі. Також позивачем доведено та надано суду докази, які свідчать про наявність обставин, визначених частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, що захист цих прав, свобод та
інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Додатково суд враховує, що заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співрозмірними заявленим позовним вимогам, мають бути безпосередньо повязаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
Також при розгляді клопотання про вжиття заходів забезпечення позову суд повинен дати оцінку обгрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжитих заходів з урахуванням:
-розумності, обгрунтованості й адекватності вимог заявника щодо абезпечення позову;
-забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу;
-наявності звязку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення;
-імовірності виникнення утруднень для виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
В зазначеній заяві про забезпечення адміністративного позову позивачем наведено відповідні обставини, які підтверджують існування ризику спричинення позивачу збитків до ухвалення рішення в справі, а також надано відповідні обґрунтування щодо очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача. Також ці обставини вбачаються судом з матеріалів справи.
Враховуючи наведене та наявні матеріали справи, в суду є достатньо правових підстав для вжиття заходів забезпечення такого позову, оскільки при розгляді справи по суті судом буде встановлюватись питання щодо наявності порушення прав та інтересів позивача з боку відповідача.
Зважаючи на викладене в сукупності, суд приходить до висновку щодо задоволення заяви позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 117, 118 КАС України, суд,-
У ХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову -
задовольнити.
Зупинити дію рішення Приютської сільської ради №169-20/УІ1 від 30.08.2017 року «Про
схвалення проекту рішення «Про добровільне обєднання територіальних громад», до набрання
постановою суду законної сили.
Ухвала суду є обов'язковою для виконання та її виконання здійснюється негайно.
Копію ухвали негайно надіслати до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, а
саме: Приютській сільській раді для виконання, а позивачу до відома.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня
проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з
частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна
скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя:
ОСОБА_2