Постанова № 69921377, 26.10.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2017
Номер справи
808/2640/17
Номер документу
69921377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2017 року о 10 год 45 хв. Справа № 808/2640/17 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління МВС України в Запорізькій області (ліквідаційна комісія), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1О.) звернувся із адміністративним позовом до Головного Управління МВС України в Запорізькій області (ліквідаційна комісія) (далі – відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якому просить суд зобов’язати відповідача направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахування йому пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається на те, що відмова відповідача щодо складення довідки для перерахунку пенсії позивача відповідно до положень ч. 3 ст. 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі – Закон № 2262-ХІІ) суперечить нормам законодавства України. Позивач посилаючись на приписи ч.3 ст.43, ч.4 ст.63, ч.2 ст.51 вказаного Закону наполягає на тому, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону №2262-ХІІ здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Листом голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області від 19.05.2017 №197-Г/29/л.к./-2017 представника позивача було повідомлено, що особам, які були звільнені зі служби в підрозділах внутрішніх військ та Національної гвардії, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, з Державної фельд'єгерської служби і яким пенсія призначена відповідно до Закону №2262-ХІІ, перерахунок здійснюється відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ в разі підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Тому на категорії співробітників Державної кримінально-виконавчої служби України довідки не заповнюються. Вказує, що на теперішній час позивач також перебуває на обліку як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України у ГУ МВС України в Запорізькій області. Посилається на те, що посада та спеціальне звання позивача не мас жодного відношення до посад та спеціальних звань Державної кримінально-виконавчої служби України або інших департаментів, управлінь, відомств з питань виконання покарань, створених вже після його звільнення з органів внутрішніх справ. Незважаючи на норми Конституції України, відповідач без належних законодавчих підстав звужує коло осіб, які мають право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, установлених для поліцейських, чим порушує законні права певної категорії громадян і, зокрема, позивача. З огляду на таке, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав до суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, просив задовольнити позовні вимоги.

Відповідач адміністративний позов не визнав, у письмових запереченнях від 12.09.2017 №268/15/03-2017 вказав на те, що представнику позивача було надано відповідь від 19.05.2017 року № 197- 9/29/л.к./2017, що Міністерство внутрішніх справ України листом 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 запропонувало Пенсійному фонду України надати списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсії яких підлягають перерахунку, після чого ГУМВС України в Запорізькій області отримало від Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області зазначені списки. З урахування списків Сектор з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Запорізькій області оформляє довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та наказу МВС України від 17.02.2017 № 138. Позивачу також роз'яснено, що враховуючи внесені зміни Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900 - VIIІ (далі-Закон № 900- VIІI), перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складів органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських. Вказує, що Закон № 900-VIIІ щодо перерахунку пенсій колишнім особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням видів грошового забезпечення, установлених законодавством для поліцейських, застосовуються до правовідносин, що виникли після набрання ним чинності, а саме після 29 грудня 2015 року. Для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у зв’язку з прийняттям Закону № 900-VIIІ, відсутні законні підстави, оскільки цей Закон не має зворотної дії в часі, та, наразі, для перерахунку таких пенсій немає правових підстав. З урахуванням того, що до 07.11.2015 такої категорії працюючих, як «поліцейські» в Україні взагалі не існувало, а також грошове забезпечення поліцейських встановлювалось в Україні вперше, не можна постанову КМУ № 988 вважати підставою для перерахунку пенсій, зазначену в пункті 1 Порядку , оскільки цей акт не змінює розмір та не вводить нові додаткові види грошового забезпечення для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), а встановлює види і розмір грошового забезпечення для поліцейських в розумінні ст. 63 Закону. Жодних інших рішень Кабінету Міністрів України, щодо зміни розміру грошового забезпечення після прийняли Закону № 900-VIІI від 29.12.2015 не приймалось. Таким чином, підставою для задоволення позовних вимог є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. З огляду на таке, у позові слід відмовити.

У судове засідання не прибув представник відповідача, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача подано до суду письмові заперечення, в яких зазначено, що згідно з розрахунком вислуги років, який був доданий до позову, позивач належав до військовослужбовців установи виконання покарань №101 УМВС України в Запорізькій області, за документами цієї установи було враховане грошове забезпечення для призначення пенсії. Установи виконання покарань не входять до складу Національної поліції України. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2016 №343 «Про деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції України» ліквідовано Державну пенітенціарну службу, завдання з реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань покладено на Міністерство юстиції України. Отже відсутні підстави для поширення на позивача законодавства щодо грошового забезпечення поліцейських.

У судовому засідання представник третьої особи підтримала подані заперечення та просила суд відмовити у задоволенні позову.

За таких обставин та керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін в порядку письмового провадження та на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказах. На підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у період з 09 вересня 1975 року по 12 квітня 1993 року проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ СРСР та Міністерства внутрішніх справ України, що підтверджується розрахунком вислуги років для призначення пенсії.

Наказом УМВС України в Запорізькій області №58 л/с від 16.04.1993 позивача було звільнено зі служби у запас з 12 квітня 1993 року. З дати звільнення та до теперішнього часу позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону №2262-ХІІ.

11 травня 2017 року представник позивача звернулась до Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області із заявою, в якій просила надати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення, з якого повинна обчислюватись його пенсія або направити відповідну довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для проведення перерахунку.

Листом ГУНП в Запорізькій області від 19.05.2017 №197-Г/04/29-2017 представника позивача було повідомлено про передачу вищезазначеної заяви на розгляд голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області.

Листом голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області від 19.05.2017 № 197-Г/29/л.к./-2017 повідомлено, що особам, які були звільнені зі служби в підрозділах внутрішніх військ та Національної гвардії, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, з Державної фельд'єгерської служби і яким пенсія призначена відповідно до Закону № 2262-ХІІ, перерахунок здійснюється відповідно до ч.4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ в разі підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Тому на зазначені категорії співробітників довідки не заповнюються.

Не погоджуючись із вказаним, ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.

Так, Листом від 03.02.2017 за №1461/05/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідок для перерахунку пенсій у порядку та в терміни, визначені законодавством.

Міністерством внутрішніх справ України направлено лист від 20.04.2017 за №5551/05/22-2017 головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі “Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення та перерахунок пенсій”, в якому зазначено, що при опрацюванні списків необхідно розмежувати осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (колишніх працівників міліції), які мають право на перерахунок відповідно до Закону в редакції Закону 900-VIІI, та осіб, які мають право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону, створивши окремі списки за приналежністю до служби.

При оформленні довідок про грошове забезпечення також необхідно враховувати таке:

1) підготовка та подання до органів Пенсійного фонду України довідок здійснюються в алфавітному порядку, починаючи з літери «А»;

2) прирівнювання посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з посадами поліцейських здійснюється відповідно до Переліку;

3) спеціальні звання міліції прирівнюються зі спеціальними званнями поліції з урахуванням пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію»;

4) види та розміри грошового забезпечення поліцейських (посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років), що враховуються для проведення перерахунку пенсій, визначаються відповідно до постанови КМУ №988 та наказу МВС від 06.04.2016 №260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання»;

5) відсоток надбавки за вислугу років установлюється відповідно до постанови КМУ №988 з урахуванням вислуги років, яка була встановлена для виплати грошового забезпечення при призначенні (перерахунку) пенсії, підтвердженої матеріалами особової справи, наказом про звільнення або розрахунком вислуги років; …

8) щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

9) інші надбавки, доплати, підвищення та премії для проведення перерахунку пенсій враховувати відповідно до постанови КМУ №988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції (додаток 3);

10) додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачувалися на момент виникнення права па перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. З метою забезпечення ефективної та скоординованої роботи з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення необхідно до складу ліквідаційних комісій включити працівників із кадрових і фінансових підрозділів ГУМП, інших компетентних осіб. ОСОБА_2 про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особі начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) підписує голова відповідної ліквідаційної комісії …»

Відтак, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, враховуючи наступне.

Зокрема, як передбачено ч.1 ст.9 Закону України №565-ХІІ від 20.12.1990 «Про міліцію» (у редакції, чинній на момент звільнення позивача зі служби, який 07.11.2015 втратив чинність), до виконання завдань по охороні громадського порядку, громадської безпеки і боротьбі із злочинністю в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть залучатись інші працівники органів внутрішніх справ, військовослужбовці внутрішніх військ. На них (працівників виправно-трудових установ, пожежної охорони, а також курсантів, слухачів, ад'юнктів, інших атестованих працівників, в тому числі й викладацького складу навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України), поширюються права і обов'язки, гарантії правового і соціального захисту та відповідальність працівників міліції

Держава гарантує працівникам міліції соціальний захист (ч.1 ст.22 Закону України «Про міліцію»).

Як зазначено у п.5 Прикінцевих положень Кримінально-виконавчого кодексу України №1129-ІV від 11.07.2003, до законодавчого врегулювання питань проходження служби персоналом органів і установ виконання покарань та його соціального захисту на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи поширюються дія статей 22 і 23 Закону України «Про міліцію», а також порядок і умови проходження служби та грошового забезпечення, передбачені для працівників органів внутрішніх справ.

Відповідно до ч.1 ст.130 Виправно-трудового кодексу України (у редакції, чинній на момент звільнення позивача зі служби і який 01.01.2004 втратив чинність) на працівників рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи поширюється дія статей 22 і 23 Закону України «Про міліцію». На спеціалістів кримінально-виконавчої системи, які не мають спеціальних звань, поширюється дія закону України «Про державну службу».

Згідно з ч.3 ст.23 Закону України №2713-IV від 23.06.2005 «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби здійснюється відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При звільненні зі служби особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби користуються правовими і соціальними гарантіями відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

У преамбулі Закону №2262-ХІІ, зокрема, зазначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відтак, на позивача поширюються гарантії, визначені Законом України №565-ХІІ від 20.12.1990 «Про міліцію», та позивач має право на отримання пенсії згідно з Закону №2262-ХІІ.

Згідно з п.1 постанови Кабінету Міністрів України №343 від 18.05.2016 «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» з метою оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції, раціонального використання бюджетних коштів Кабінетом Міністрів України постановлено: ліквідувати Державну пенітенціарну службу, поклавши на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.

Вказана постанова Кабінету Міністрів України №343 від 18.05.2016 не позбавляє позивача тих гарантій, які передбачені Законом України №565-ХІІ від 20.12.1990 «Про міліцію» та Законом України №2262-ХІІ, оскільки не є спеціальним нормативним документом з питань пенсійного забезпечення (соціального захисту) осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України №2262-ХІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

У п.2-п.3 Розділу І Закону України №900-VIIІ, який набрав чинності 29.12.2015, зазначено наступне: « 2. Абзац перший пункту 3 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (Відомості Верховної Ради України, 2015р., №22, ст.145) після слів «Міністерстві внутрішніх справ України» доповнити словами «Національній поліції». 3. Пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (Відомості Верховної Ради України, 2015р., №40-41, ст.379) доповнити абзацами другим і третім такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію»».

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ч.3 ст.22 Конституції України).

Тобто, Закон України №900-VIII не обмежив у правах та соціальному захисті колишніх працівників органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої системи.

Відтак, твердження відповідача, що на перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» мають право особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), посади яких станом на 06.11.2015 забезпечували виконання завдань та функцій міліції (Закон України «Про міліцію» з 07.11.2015 втратив чинність) і включені, зокрема до Переліку суд не приймає, оскільки таких обмежень Закон України №900-VIII – не містить.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з п.1 “Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб””, затвердженого 13.02.2008 постановою Кабінету Міністрів України №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» Кабінет Міністрів України постановив: установити, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відтак, з урахуванням приписів ч.3 ст.63 Закону України №2262-ХІІ щодо здійснення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які одержують пенсію на умовах цього Закону з урахуванням видів грошового забезпечення встановлених законодавством для поліцейських – відбулися «зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом», про які і зазначено у п.1 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»».

Відповідно до п.2 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», затвердженого 13.02.2008 постановою Кабінету Міністрів України №45, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Як зазначено у п.3 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», затвердженого 13.02.2008 постановою Кабінету Міністрів України №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. ОСОБА_2 видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Оскільки ОСОБА_1 звільнений Наказом УМВС України в Запорізькій області №58л/с від 16.04.1998, а правонаступником УМВС України в Запорізькій області на теперішній час є Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (ліквідаційна комісія), то саме вказаний орган і повинен був видати позивачу ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення, за формою згідно із додатком 2 до «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»».

Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених

статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням з’ясованих обставин, досліджених матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню.

У зв’язку із цим, адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 158 – 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління МВС України в Запорізькій області (ліквідаційна комісія), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про зобов’язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов’язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (ліквідаційна комісія) направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Присудити на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.) судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (ліквідаційної комісії).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Суддя М.С. Лазаренко