Ухвала суду № 69921090, 27.10.2017, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2017
Номер справи
807/2459/15
Номер документу
69921090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовних вимог без розгляду

27 жовтня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2459/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Луцович М.М.

при секретарі судових засідань - ОСОБА_1

та осіб, що беруть участь у справі:

позивача - ОСОБА_2

відповідач 1 - не з'явився;

представника відповідача 2 - ОСОБА_3

представника відповідача 3 - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області про залишення без розгляду частини позовних вимог в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області - голови ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області полковника міліції ОСОБА_4, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області - голови ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області полковника міліції ОСОБА_4, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області, згідно якої уточнивши позовні вимоги, остаточно просить суд: Визнати незаконними дії службових осіб Управління МВС України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області щодо порушення вимог статі 40 Конституції України та статей 19, 20 Закону України „Про звернення громадян" в частині порушення термінів розгляду звернення, не припинення неправомірних дій, не поновлення порушених прав, не відшкодування матеріальних збитків, завданих в результаті ущемлення прав та законних інтересів позивача, не вжиття заходів до відповідальності осіб, з вини яких було допущені порушення, не відкодування коштів за бланк трудової книжки та внесення до неї неправдивих відомостей, видання наказів: ГУМВС України в Закарпатській області від 24.12.2008 №552 о/с, ГУМВС України в Закарпатській області від 20.03.2009 №134о/с, УМВС України в Закарпатській області від 05.11.2009 №530о/с, УМВС України в Закарпатській області від 10.08.2011 №265о/с, УМВС області від 06.11.2015 №257о/с.; Зобов'язати УМВС України в Закарпатській області в місячний термін з моменту вступу рішення суду в законну силу із залученням позивача та спеціалістів по всіх фактах викладених у позовній заяві провести об'єктивне службове розслідування з метою встановлення належної вислуги років в органах внутрішніх справ України з урахуванням навчання у Слов'янському енергобудівному технікумі (з 01.09.1978 до 18.10.1979), час виконання обов'язків старшого слідчого організаційно - методичного відділу СУ ГУМВС України в Закарпатській області за угодою сторін (з 24.12.2008 до 31.03.2009), час перебування на посаді слідчого організаційно - методичного відділу СУ УМВС України в Закарпатській області (з 01.04.2009 по теперішній час), встановлення сум заборгованості по грошовому (утриманню) забезпеченню за період з 15.08.1997 по теперішній час з урахуваннях компенсаційних виплат пов'язаних з рівнем інфляції: по виплаті надбавки за продовольчий пайок, заборгованості по речовому майну, матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі грошового (утримання) забезпечення за 1997-1999 рік, залучення до несення служби у добових нарядах в складі слідчо-оперативних груп за 1997-1999 рік та з 14.02.2005 по 25.09.2008, а також залучення до груп документування при проведенні масових заходів, при приїзді Президента України, членів Уряду України, охоронюваних державою осіб, на виборчі дільниці, компенсацій за використання власного автотранспорту при виїздах у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області з урахуванням добових та понаднормовий робочий день, роботу у святкові, вихідні дні, у нічний час, вартість проїзду в суспільному транспорті, чергування в оперативних штабах УМВС області, патрулюванні міста Ужгорода за особистий рахунок, відшкодувань за придбання бланку трудової книжки та з інших видів заборгованостей, притягнення винних у необ'єктивному розгляді звернення до передбаченої законом відповідальності та надати позивачу на руки обґрунтований висновок службового розслідування і відповідь .

В ході розгляду даної адміністративної справи, представником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області було заявлено клопотання про залишення без розгляду позовних вимог в частині визнання протиправними дій службових осіб УМВС України в Закарпатській області та ГУНП України в Закарпатській області щодо видання наказів ГУМВС України в Закарпатській області від 24.12.2008 року №552о/с, ГУМВС України в Закарпатській області від 20.03.2009 року №134о/с, УМВС України в Закарпатській області від 05.11.2009 року №530 о/с, УМВС України в Закарпатській області від 10.08.2011 року №265о/с, УМВС України в Закарпатській області від 06.11.2015 року №257о/с.

Своє клопотання представник відповідача 2 обґрунтовувала тим, що в провадженні Закарпатського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №807/2460/15 за позовною заявою ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області, "про визнання незаконними окремих рішень посадових осіб, врахування окремих періодів служби до вислуги років в ОВС та Національній поліції України, внесення змін до формулювання причин, підстав та дат звільнення до трудової книжки, відшкодування грошового забезпечення в тому числі і за час вимушеного прогулу, компенсаційних виплат, виплат з пенсійного забезпечення, поновлення на службі та відшкодування моральної шкоди, а відтак, в силу вимог п.3 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є адміністративна справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Представник відповідачів 1 та 2 заявлене клопотання підтримала та просила суд таке задовольнити.

Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області - голова ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області полковник міліції ОСОБА_4 в судове засідання не зявився, явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи.

Позивач в судовому засіданні проти заявленого клопотання заперечив.

Розглянувши подане представником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області клопотання про залишення частини позовних вимог без розгляду, а також документи і матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представників сторін з приводу заявленого клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду даного клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, зокрема із копії позовної заяви (Т.2, а.с. 1-16), позивач ОСОБА_2 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою, згідно якої крім іншого просить суд: "Визнати незаконними дії службових осіб: - Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області щодо видання незаконних наказів: наказ ГУМВС від 04.12.2008 за №512о/с, наказ ГУМВС від 24.12.2008 №552о/с, наказ ГУМВС від 20.03.2009 №134о/с, наказ УМВС від 05.11.2009 №530о/с, наказ УМВС від 10.08.2011 №265о/с, наказ УМВС від 06.11.2015 № 257о/с/; - Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо внесення недостовірних відомостей до трудової книжки позивача, несвоєчасну її видачу та не проведення повного розрахунку з позивачем при звільненні.

Як встановлено судом та вбачається із матеріалів справи 27.01.2016 року Закарпатським окружним адміністративним судом (головуючий суддя Гебеш С.А.) було відкрито провадження в адміністративній справі №807/2460/15(Т.2, а.с. 17)

Крім цього, як встановлено судом та вбачається із автоматизованої системи Діловодства спеціалізованого суду (ДСС) Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративна справа №807/2460/15 перебуває на розгляді в Закарпатському окружному адміністративному суді..

Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 155 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є адміністративна справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Враховуючи норми вищенаведеної статті КАС України, а також те, що в провадженні Закарпатського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №807/2460/15, однією із позовних вимог якої є визнання протиправними дій службових осіб УМВС України в Закарпатській області та ГУНП України в Закарпатській області щодо внесення неправдивих відомостей до трудової книжки ОСОБА_2 та видання наказів ГУМВС України в Закарпатській області від 24.12.2008 року №552о/с, ГУМВС України в Закарпатській області від 20.03.2009 року №134о/с, УМВС України в Закарпатській області від 05.11.2009 року №530 о/с, УМВС України в Закарпатській області від 10.08.2011 року №265о/с, УМВС України в Закарпатській області від 06.11.2015 року №257о/с, і така ж позовна вимога заявлена позивачем у адміністративній справі №807/2459/15, суд приходить до переконання, що у провадженні Закарпатського окружного адміністративного суду є адміністративна справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що клопотання представника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області про залишення без розгляду частини позовних вимог підлягає до задоволення, а адміністративний позов в частині визнання протиправними дій службових осіб УМВС України в Закарпатській області та ГУНП України в Закарпатській області щодо внесення неправдивих відомостей до трудової книжки ОСОБА_2 та видання наказів ГУМВС України в Закарпатській області від 24.12.2008 року №552о/с, ГУМВС України в Закарпатській області від 20.03.2009 року №134о/с, УМВС України в Закарпатській області від 05.11.2009 року №530 о/с, УМВС України в Закарпатській області від 10.08.2011 року №265о/с, УМВС України в Закарпатській області від 06.11.2015 року №257о/с залишенню без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись статтями 155, 160, 165 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання представника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області про залишення без розгляду частини позовних вимог в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області - голови ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області полковника міліції ОСОБА_4, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дії - задовольнити.

Позовні вимоги в частині визнання протиправними дій службових осіб УМВС України в Закарпатській області та ГУНП України в Закарпатській області щодо внесення неправдивих відомостей до трудової книжки ОСОБА_2 та видання наказів ГУМВС України в Закарпатській області від 24.12.2008 року №552о/с, ГУМВС України в Закарпатській області від 20.03.2009 року №134о/с, УМВС України в Закарпатській області від 05.11.2009 року №530 о/с, УМВС України в Закарпатській області від 10.08.2011 року №265о/с, УМВС України в Закарпатській області від 06.11.2015 року №257о/с - залишити без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_5