Постанова № 69910664, 20.10.2017, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
20.10.2017
Номер справи
415/5779/17
Номер документу
69910664
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/5779/17

3/415/1330/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" жовтня 2017 р.місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки НПУ в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, РФ, громадянина України, працюючого гірничим майстром ВП «Шахта Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,

- за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, обіймаючи посаду гірничого майстра ВП «Шахта Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.05.2017), а саме 02.05.2017 о 21-29 годин, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності- ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, однак наголосив на тому, що намагався декілька разів на день подавати декларацію, навіть міняв ключ, однак подати декларацію у нього вийшло лише 02.05.2017 року.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_3 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Згідно з вимогамист. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п. 2 «а» ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»(№ 1700-VII), субєктами, на яких поширюються дія цьогоЗакону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Відповідно до розділів I, п.п.1.1, 1.2 статуту ПАТ «Лисичанськвугілля», затвердженого наказом Міненерговугілля України №319 від 23.05.2012, ПАТ «Лисичанськвугілля» засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Вказане підприємство є юридичною особою публічного права. Підприємство набуває права та обовязки юридичної особи, з дати включення його Єдиного державного реєстру юридичних осіб підприємців та громадських формувань.

Таким чином, ПАТ «Лисичанськвугілля» є юридичною особою публічного права.

Відповідно до наказу №288-к від 01.11.2006 р. ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_4 призначено гірничим майстром ВП «Шахта Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля». ОСОБА_1 входить до спису осіб, які наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.

З копії розписки (а.с. 24) встановлено, що ОСОБА_1, ознайомлений з антикорупційною програмою ПАТ "Лисичанськвугілля" , та під час виконання своїх обов'язків зобов'язуєтьсядотримуватись вимог ЗУ "Про запобігання корупції".

Таким чином, ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється діяЗакону України «Про запобігання корупції»(№ 1700-VII).

Відповідно до положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до пункту 5 частини першої статті12, пункту 2 РозділуXIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції»Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило визначити, що система подання та оприлюднення відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції»(далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 рокудля таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зістаттею 50 Законувідповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зістаттею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані субєкта декларування, передбачені частиною другоюстатті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зістаттею 50 Законувідповідальне та особливо відповідальне становищеДругий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 рокудля всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно з ч. 2 вищезазначеного Рішення, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно ізЗаконом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупціїз використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон №1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Виходячи з наведеного, ОСОБА_1 повинен був подати щорічну декларацію за 2016 рік в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року до 00 годин 00 хвилин 01 травня 2017 року.

З повідомлення Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області НПУ вбачається, що при перевірці файлів логування дій користувачів ІТС Реєстр, які зберігаються з 01 жовтня 2016 року, виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстр 11.04.2017 року об 15:43 годин.

З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупціїЄдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search судом встановлено, щощорічну декларацію за 2016 рікОСОБА_1 опублікував 02.05.2017 о 21 год. 29 хв.Тобто, після спливу встановленого законодавством строку.

В ході розгляду справи, обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання декларації, не встановлено.

Відповідно дост. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючисьзакономі правосвідомістю.

Диспозиція ч. 1ст. 172-6 КУпАПвизначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, зокрема, протокол №153 про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією від 21.09.2017р.; письмові пояснення ОСОБА_1 від 07.09.2017 р.; відповідь з НАЗК; скрін з НАЗК; копія декларації ОСОБА_1; список осіб, які наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями; розписка ОСОБА_1; копія наказу №288-к від 01.11.2006 р., суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи положенняст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот пятдесят гривень).

Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»- ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить320,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.33,40-1,172-6,221,280,284,287-291 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП Українита накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_5 Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 320,00 (триста двадцять) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Д.Ю. Луньова