Постанова № 69888825, 24.03.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2010
Номер справи
2а-880/10/0870
Номер документу
69888825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2010 року (12 год. 22 хв.)Справа № 2а-880/10/0870 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Татаринова Д. В.

при секретарі Сандига В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, м. Київ

до: ТОВ «Продмайстер», м. Запоріжжя

про: стягнення фінансових санкцій, -

за участю представників сторін:

від прокурора: Романов Р.О., посвідчення №83від 06 серпня 2008 року, від позивача: не з'явився; від відповідача: не з'явився, -

ВСТАНОВИВ:

16 лютого 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмайстер» про стягнення фінансової санкції за порушення на автомобільному транспорті у розмірі 680 грн., вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті порушення відповідачем вимог абз. 12 ч.І ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства. Оскільки зазначені санкції відповідачем добровільно не сплачені, позивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму фінансових санкцій у примусовому порядку.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання не з'явився. На адресу суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1, в якому він просить суд розглянути справу за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, у зв'язку з чим суд розглянув справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення прокурора, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 15.09.2009 уповноваженими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області виявлене порушення ТОВ «Продмайстер», якому належить автомобіль марки «ЗІЛ», державний номер НОМЕР_1, законодавства про автомобільний транспорт, а саме абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме: в дорожньому листі відсутній підпис та штамп лікаря про проходження водієм автотранспортного засобу предрейсового медичного огляду водія.

Зазначене порушення зафіксовано актом № 126502 від 15.09.2009.

Начальником Територіального управління Головної державної інспекції а автомобільному транспорті в Запорізькій області було винесено припис № 037287 від 15.09.2009 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідно до якого відповідачу було запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень до 09.10.2009 і в зазначений термін проінформувати орган державного контролі про виконання вимог припису.

У визначений приписом термін відповіді щодо його виконання позивачем не отримано.

03.11.2009 начальником Територіального Управління Головної державної інспекції а автомобільному транспорті у Запорізькій області за вказане правопорушення відносно ТОВ «Продмайстер» винесено постанову № 061741 про застосування фінансових санкцій у сумі 680 грн.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарюванні усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Згідно із статтею 6 Закону «Про автомобільний транспорт» та пунктами 6, 20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567), державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності і шляхом проведення безпосередньо перевірок автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів.

Відповідно до ст. 48 Закону «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлено, що перевірка автотранспортних засосів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до п.5.3 «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водо транспортних засобів», затвердженого Наказом МОЗ та МВС №124-345, результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується і Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. № 137- 2/о, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.

Відповідно до п. 20, 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

Згідно з п. 25 Порядку № 1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Пунктом 26 передбачено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5, що закріплено пунктом 27 Порядку № 1567.

Відповідно до п. 37 Порядку № 1567, Керівник органу державного контролю та його заступник крім зазначеного у пункті 36 цього Порядку має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Згідно з п.31 Порядку № 1567, за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.

Відповідно до абз. 12 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - застосовуються санкції: штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив. Постанова № 061741 від 03.11.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в адміністративному чи судовому порядках відповідачем не оскаржувалась.

За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені Прокурором Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області вимоги про стягнення з ТОВ «Продмайстер» суми фінансових санкцій у розмірі 680 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006 №1567, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерстві транспорту та зв'язку України до ТОВ «Продмайстер» про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Продмайстер» (69013, м. Запоріжжя, вул. Стартова, 1є, код 32692287) на користь державного бюджет Шевченківського району (21081100, код ЄДРПОУ 34676911, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31114106700009) у розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після поданню заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанову складено у повному обсязі 15 липня 2010 року.

Суддя Д.В. Татаринов