
Справа № 187/1146/17
2-а/0187/30/17
У Х В А Л А
"30" жовтня 2017 р.
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Іщенко І.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Курилівської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області про визнання протиправними дій в частині складення акту обстеження,
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Курилівської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області, в якому просить визнати протиправними дії комісії Курилівської селищної ради з моніторингу законності використання землі та перегляду договорів оренди землі в частині складання 25 травня 2017, 01 вересня 2017, 07 вересня 2017 та 28 вересня 2017 актів обстеження (огляду) належної мені на підставі Договору оренди землі за №040802301685 земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України(далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленимстаттею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1ст. 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з ч. 2ст. 2 КАС Українидо адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльностіКонституцієючи законами України встановлено інший порядок судового провадження..
За приписами п. 1 ч. 2ст. 17 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суд зазначає, що акти обстеження (огляду) земельної ділянки, які складені комісією Курилівської селищної ради з моніторингу законності використання землі та перегляду договорів оренди 25 травня 2017, 01 вересня 2017, 07 вересня 2017 та 28 вересня 2017 року за своєю суттю змістом та формою не є рішенням субєкта владних повноважень, наслідком якого є настання певних правових наслідків щодо прав та інтересів особи або покладання на нього певних обовязків, вказаним актом встановлюється факти порушення позивачем вимог земельного законодавства.
Обов'язковою ознакою рішень суб'єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб'єктів відповідних правовідносин і мають обов'язковий характер. Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства позивачем не породжує обов'язкових юридичних наслідків, а тому не може бути предметом оскарження у суді.
На підставі викладеного, суд вважає, що оскаржуваний акт не є актом індивідуальної дії у розумінні ч. 1ст. 17 КАС України.
Згідно п. 1 ч. 1ст.109 КАС Українисуддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст.109,160,165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Курилівської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області про визнання протиправними дій в частині складення акту обстеження.
Розяснити позивачу що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя:ОСОБА_2