П О С Т А Н О В А
Іменем України
05 серпня 2009 року Справа № 2а-24207/09/1270 Категорія 6.6.4
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Борзаниці С.В.,
При секретарі: Гапоновій І.В.,
в присутності сторін:
представник позивача Кузьменко О.М.
відповідач - не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” про стягнення податкового боргу у розмірі 11125,35 грн. ,-
В С Т А Н О В И В:
13 липня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” про стягнення податкового боргу у розмірі 11125,35 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Державне відкрите акціонерне товариство „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” засноване шляхом перетворення ДВАТ „ЦЗФ Маяк” дочірнього підприємства ДХК „Луганськвугілля” у державне відкрите акціонерне товариство. Згідно Статуту ДВАТ „ЦЗФ Маяк” Товариство є правонаступником усіх майнових прав та обовязків ДВАТ „ЦЗФ Маяк” ДП ДХК „Луганськвугілля”.
Державне відкрите акціонерне товариство „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” внесено до ЄДР підприємств України, про що зроблено запис 19.04.1997 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 1391120 0000 000349, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи № 332373.
Сума податкового боргу, що підлягає стягненню з ДВАТ „ЦЗФ „Маяк” зі збору за забруднення складає 11125,35 грн.
Сума пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податкових зобовязань становить - 287,96 грн.
Відповідачу було вручено першу податкову вимогу за № 1/216 від 11.04.2003 року та другу податкову вимогу за №2/418 від 04.11.2003 року, податковий борг - за якими не було сплачено.
Позивач просив суд стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” податковий борг зі збору за забруднення у розмірі 11125,35 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника на р/р № 33117329700072 КФК 50080200 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566.
Позивач у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі
Відповідач в судове засідання не зявився, суду надав відзив на позовну заяву та зазначив, що з сумою податкового боргу у розмірі 11125,35 грн. повністю згоден, справу просив розглянути за його відсутності.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено що, Державне відкрите акціонерне товариство „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” засноване шляхом перетворення ДВАТ „ЦЗФ Маяк” дочірнього підприємства ДХК „Луганськвугілля” у державне відкрите акціонерне товариство. Згідно Статуту ДВАТ „ЦЗФ Маяк” Товариство є правонаступником усіх майнових прав та обовязків ДВАТ „ЦЗФ Маяк” ДП ДХК „Луганськвугілля”.
Державне відкрите акціонерне товариство „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” внесено до ЄДР підприємств України, про що зроблено запис 19.04.1997 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 1391120 0000 000349, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи № 332373.
Державне відкрите акціонерне товариство „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” зареєстроване Виконавчим комітетом Свердловської міської ради, місцезнаходження підприємства є: 94840, Луганська обл., м. Свердловськ, смт. Калінінський.
Згідно довідки ДПІ в м. Свердловську № 88/29 віл 21.05.2009 року ДВАТ „ЦЗФ „Маяк” знаходиться на податковому обліку у ДПІ в м. Свердловську.
Сума податкового боргу, що підлягає стягненню з ДВАТ „ЦЗФ „Маяк” зі збору за забруднення складає 11125,35 грн.
Сума податкового боргу зі збору за забруднення, що підлягає стягненню з ДВАТ „ЦЗФ „Маяк” виникла в період з 19.02.08 року по 30.04.09 року.
ДПІ в Свердловську зазначає, що до суми позовних вимог не входить сума податкового боргу - згідно податкового повідомлення - рішення №0000172342/0 від 10.04.08 року на суму 147392,62 грн., що виник в зазначений проміжок часу, а саме 21.04.08 року згідно картки особового рахунку.
Сума несплаченого податкового боргу складається з податкових зобовязань самостійно визначених та узгоджених платником податків та несплачених сум пені.
Податкові зобовязання, що були самостійно визначені та узгоджені платником податків становить -10 837,39 грн. За період з 19.02.08 року по 30.04.09 року ДВАТ „ЦЗФ „Маяк” було самостійно визначено та узгоджено суму податкового зобовязання зі збору із забруднення згідно з наступними податковій розрахунками:
- Податковий розрахунок збору за забруднення № 34006 від 17.01.08 на суму 491,24грн.;
- Податковий розрахунок збору за забруднення № 10723 від 05.05.08 на суму 1616, 23грн.;
- Податковий розрахунок збору за забруднення №18067 від 17.07.08 на суму 4,17грн.;
- Податковий розрахунок збору за забруднення № 27175 від 17.10.08 на суму 5,56 грн.;
- Податковий розрахунок збору за забруднення № 36337 від 19.01.09 на суму 645,47грн.;
- Податковий розрахунок збору за забруднення №39179 від 26.02.09 на суму 8074,72 грн. (сума податкового зобовязання - 7690,21 грн., сума самостійно нарахованого штрафу - 384,51 грн.);
Сума пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податкових зобовязань становить - 287,96 грн.
Відповідачу було вручено першу податкову вимогу за № 1/216 від 11.04.2003 року та другу податкову вимогу за №2/418 від 04.11.2003 року, податковий борг - за якими не було сплачено.
Позивач просив суд стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” податковий борг зі збору за забруднення у розмірі 11125,35 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника на р/р № 33117329700072 КФК 50080200 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566.
До наступного часу податковий борг підприємством не сплачений.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
За змістом пунктів 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. А відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
Відповідно пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7 ст.1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником зарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного ЗУ № 2181 та закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу ( п. 16.3.1 ст. 16). Одночасно, відповідно до п. 3.2 Інструкції „Про порядок нарахування та погашення пені”, затвердженої наказом ДПА України від 01.03.2001р. № 77 і зареєстрованої Мінюстом України 16.03.2001р. за № 240/5431, якщо сплати податкового зобовязання збігається з вихідним (святковим ) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня.
Ч.1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Крім того відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав у письмовому зверненні до суду.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” про стягнення податкового боргу у розмірі 11125,35 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства „Центральна збагачувальна фабрика „Маяк” податковий борг зі збору за забруднення у розмірі 11125,35 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника на р/р № 33117329700072 КФК 50080200 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ С.В. Борзаниця