Постанова № 6986445, 17.08.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2009
Номер справи
2а-24174/09/1270
Номер документу
6986445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

«17» серпня 2009 р. Справа № 2а-24174/09/1270 Категорія № 6.6.4

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Борзаниці С.В.

при секретарі Гапоновій І.В.

в присутності сторін:

представника позивача: Бачура О.В.

відповідач Алейникова Т.Г.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес ВН” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи ,-

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2009 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція в м. Луганську звернулась до суду з позовом, в якому зазначила, що ТОВ „Прогрес ВН” зареєстровано управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради за № 1382 070005012514 від 28 лютого 2007 року та знаходиться на податковому обліку у Ленінської МДПІ від 01.03.2007 року.

Засновником та керівником є ОСОБА_1.

Згідно установчих документів ТОВ „Прогрес ВН” , його місцезнаходження є: 91002, м. Луганськ, вул. Нагорна, 38.

Відділом податкової міліції Ленінської МДПІ у місті Луганську проведено перевірку ТОВ „Прогрес ВН”.

В ході перевірки встановлено, що підприємство „Прогрес ВН” за юридичною адресою не знаходиться, що підтверджується довідкою № 7071 від 10.06.2009 року, у звязку з чим позивач просить визнати запис про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності недійсним та припинити юридичну особу відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав.

Відповідач позов не визнав, просив відмовити в задоволені адміністративного позову за необґрунтованістю..

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ТОВ „Прогрес ВН” зареєстровано управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради за № 1382 070005012514 від 28 лютого 2007 року та знаходиться на податковому обліку у Ленінської МДПІ від 01.03.2007 року.

Засновником та керівником є ОСОБА_1.

Згідно установчих документів ТОВ „Прогрес ВН” , його місцезнаходження є: 91002, м. Луганськ, вул. Нагорна, 38.

Відділом податкової міліції Ленінської МДПІ у місті Луганську проведено перевірку ТОВ „Прогрес ВН”.

В ході перевірки встановлено, що підприємство „Прогрес ВН” за юридичною адресою не знаходиться, керуючі органи за вказаною адресою відсутні, що підтверджується довідкою № 7071 від 10.06.2009 року.

У відповідності із п. 7 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичниї осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05. 2003 року юридична особа щорічно, починаючи з наступного року з дати її державної реєстрації, протягом одного місяця зобов”язана подати або надіслати рекомендованим листом державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

До теперішнього часу підприємство не подало реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Згідно п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003р. № 755 IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням. Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу, то це є підставою припинення його юридичної особи.

Щодо визнання недійсним запису про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності суд вважає, що у суду відсутні підстави для ухвалення рішення на користь позивача з наступних підстав.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Аналізуючи норми Господарського кодексу України (далі ГК України) слід зазначити, що згідно з частиною 1 ст. 216 учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором.

Частиною 1 ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з частиною 1 ст. 247 ГК України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації

Частиною 1 ст. 59 ГК України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду. Частиною 6 цієї ж статті, зокрема, визначено, що субєкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом.

Згідно зі ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, відповідно органами законодавчої, виконавчої, судової влади, а також Президентом. У цьому контексті від органів державної влади слід відрізняти органи державного управління, що створюються для забезпечення виконань їх завдань. Основним призначенням системи органів державної влади є організація реалізації повноважень держави (відповідно повноважень територіальних громад щодо органів місцевого самоврядування).

Статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.

Із зазначеного суд приходить до висновку, що позивач не належить до кола осіб, визначених частиною 2 ст. 110 Цивільного кодексу України, які мають право на звернення до суду із зазначеним позовом, а також зазначає, що позивач не належить і до кола осіб, визначених статтею 239 ГК України, яким надано право на застосування адміністративно-господарських санкцій.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У звязку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання недійсним запису про державну реєстрацію юридичної особи не обґрунтовані чинним законодавством України і в цій частині задоволенню не підлягають.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.17,18,94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 33, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес ВН” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи задовольнити частково.

Припинити юридичну особу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес ВН” ід.код 34942317, зареєстроване управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської Ради від 28 лютого 2007 року, зареєстрованого за адресою: м. Луганськ, вул. Нагорна, 38.

У задоволенні решти позовних вимог Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська відмовити за необґрунтованістю.

Копію даної постанови направити Державному реєстратору управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської Ради ( м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 14) після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя С.В. Борзаниця