ПОСТАНОВА
Іменем України
«18» серпня 2009 р. Справа № 2а-21376/09/1270
Категорія № 6.6.4
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Борзаниці С.В.
при секретарі Гапоновій І.В.,
в присутності
представників сторін:
представник позивача: Пікалова С.О
представник прокуратури: Майборода О.О.
від відповідача: не зявився.
Розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора міста Алчевська в інтересах Алчевської обєднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до Приватного підприємства „АСПЕКТ- 2005” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію змін до установчих документів та припинення юридичної особи ,-
ВСТАНОВИВ:
30.03.2009 року Прокурор міста Алчевська в інтересах Алчевської обєднаної Державної податкової інспекції в Луганській області звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що
16.08.2007 року Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області проведено реєстрацію змін керівника ПП «АСПЕКТ-2005». Номер запису про внесення змін № 1 384 107 0006 000940. Керівник - ОСОБА_3.
В порушення ч. 1 ст. 87 ЦК України нова редакція статуту ПП «АСПЕКТ-2005» розроблена та складена не засновником підприємства ОСОБА_3, а іншими особами, що підтверджується поясненням відповідача, у якому він зазначає, що про те, що він є засновником та директором ПП «АСПЕКТ-2005» ОСОБА_3 дізнався від працівників податкової міліції. Раніше він про таке підприємство ніколи не чув.
Зміни до установчих документів ПП «АСПЕКТ-2005» є такими, що суперечать діючому законодавству України та підлягають визнанню недійсними, а їх державна реєстрація - скасуванню з наступним підстав.
Крім того, підприємство не знаходиться за вказаною у статутних документів адресою.
У звязку з чим позивач просив:
Визнати недійсним запис, зроблений Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області 16.08.2007 р. № 1384 105 0005 000940, про державну реєстрацію змін до установчих документів ПП «АСПЕКТ-2005» (ідентифікаційний код 33875329), у звязку зі зміною власника. Визнати недійсним запис, зроблений Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області 16.08.2007 р. № 1384 107 0006 000940, про державну реєстрацію змін керівника ПП «АСПЕКТ-2005» (ідентифікаційний код 33875329). Припинити юридичну особу Приватне підприємство «АСПЕКТ-2005», ідентифікаційний код 33875329.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав.
Представник прокурора у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що 01.12.2005 р. Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи Приватне підприємство «АСПЕКТ-2005», яке включено до Єдиного державного реєстру за № 1 384 102 0000 000940, підприємству присвоєно ідентифікаційний код 33875329.
16.08.2007 року Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області проведено реєстрацію змін до установчих документів ПП «АСПЕКТ-2005» у зв'язку із зміною власника. Номер запису про внесення змін № 1 384 105 0005 000940.
Статут ПП «АСПЕКТ-2005» викладено у новій редакції. Відповідно до п. 1.2 Статуту засновником підприємства є ОСОБА_3 (паспорт серії ЕН № 030690 виданий 07.12.2001 р. Перевальським РВ УМВС України в Луганської області), який для забезпечення діяльності підприємства формує за рахунок власних коштів та майна, статутний фонд підприємства становить 100 грн.
16.08.2007 року Державним реєстратором виконавчого комітету Алчевської міської ради Луганської області проведено реєстрацію змін керівника ПП «АСПЕКТ-2005». Номер запису про внесення змін № 1 384 107 0006 000940. Керівник - ОСОБА_3.
Відповідно поясненню ОСОБА_3, у якому він зазначає, що про те, що він є засновником та директором ПП «АСПЕКТ-2005» дізнався від працівників податкової міліції. Раніше він про таке підприємство ніколи не чув.
Згідно ч. 2 ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи зазначається у її засновницьких документах. У п. 1.2 Статуту ПП «АСПЕКТ-2005» місцезнаходженням підприємства є б. 47 по пр. Металургів в м. Алчевську Луганської області.
Проведеною співробітниками податкової міліції Алчевської ОДПІ перевіркою встановлено, що за вищевказаною адресою ПП «АСПЕКТ-2005» не знаходиться, про що складено відповідний акт.
Крім того, відповідно Довідки з ЄДР № 711322 вбачається, що підприємство відсутнє за місцезнаходженням, вказаному у статутних документах, за адресою: м. Алчевськ, проспект Металургів, б. 47.
Згідно п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003р. № 755 IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням. Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу, то це є підставою припинення його юридичної особи.
Щодо визнання недійсним запису державного реєстратора, суд вважає, що у суду відсутні підстави для ухвалення рішення на користь позивача з наступних підстав.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Аналізуючи норми Господарського кодексу України (далі ГК України) слід зазначити, що згідно з частиною 1 ст. 216 учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором.
Частиною 1 ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Згідно з частиною 1 ст. 247 ГК України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації
Частиною 1 ст. 59 ГК України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду. Частиною 6 цієї ж статті, зокрема, визначено, що субєкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом.
Згідно зі ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, відповідно органами законодавчої, виконавчої, судової влади, а також Президентом. У цьому контексті від органів державної влади слід відрізняти органи державного управління, що створюються для забезпечення виконань їх завдань. Основним призначенням системи органів державної влади є організація реалізації повноважень держави (відповідно повноважень територіальних громад щодо органів місцевого самоврядування).
Статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Із зазначеного суд приходить до висновку, що позивач не належить до кола осіб, визначених частиною 2 ст. 110 Цивільного кодексу України, які мають право на звернення до суду із зазначеним позовом, а також зазначає, що позивач не належить і до кола осіб, визначених статтею 239 ГК України, яким надано право на застосування адміністративно-господарських санкцій.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У звязку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання недійсним запису державного реєстратора не обґрунтовані чинним законодавством України і в цій частині задоволенню не підлягають.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.17,18,94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 33, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора міста Алчевська в інтересах Алчевської обєднаної Державної податкової інспекції в Луганській області до Приватного підприємства „АСПЕКТ- 2005” про визнання недійсним запису про державну реєстрацію змін до установчих документів та припинення юридичної особи задовольнити частково.
Припинити юридичну особу Приватного підприємства „АСПЕКТ- 2005” ідент. код 33875329, зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради 01.12.2005 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Копію даної постанови направити державному реєстратору Алчевської міської ради, після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя С.В.Борзаниця