Постанова № 69856534, 23.10.2017, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
23.10.2017
Номер справи
914/1269/17
Номер документу
69856534
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" жовтня 2017 р. Справа № 914/1269/17

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

головуючого - судді Зварич О.В.

суддів Скрипчук О.С.

Хабіб М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (надалі ФОП ОСОБА_2.) б/н від 12.08.2017р. (вх.№01-05/4011/17 від 22.08.2017р.)

на рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2017р.

у справі № 914/1269/17

за позовом: Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради

до відповідача: ФОП ОСОБА_2

про демонтаж тимчасової споруди,

за участю:

від позивача: Шаровський Р.М. - представник (довіреність № 32-вих-3786 від 24.07.2017р.);

від відповідача: не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Львівської області від 25.07.2017р. у справі №914/1269/17 (суддя Запотічняк О.Д.) позов задоволено повністю. Зобов'язано ФОП ОСОБА_2 демонтувати тимчасову споруду встановлену за адресою: АДРЕСА_1. Стягнуто з ФОП ОСОБА_2 на користь Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради 1600,00 грн. судового збору.

Суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що даний позов документально та нормативно обґрунтований. Відповідач не демонтував у добровільному порядку тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 що зафіксовано в акті комісії Залізничної районної адміністрації від 15.03.2017р.

Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій вважає рішення суду першої інстанції прийнятим з порушенням норм матеріального та процесуального права. При цьому посилається на те, що вилучення спірної тимчасової споруди із комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові не може вважатись достатньою підставою для демонтажу тимчасової споруди. Просить скасувати рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2017р. у справі №914/1269/17, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Позивач у відзиві на апеляційну скаргу вважає оскаржуване рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим з тих підстав, що згідно ухвали Львівської міської ради № 1282 від 01.12.2016р. тимчасову споруду відповідача по АДРЕСА_1 вилучено із комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові у зв'язку із самовільним збільшенням площі такої споруди на 46 м2. Звертає увагу на те, що відповідач добровільно не демонтував самочинне будівництво. Наданий відповідачем паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності дійсний до 30.12.2016р. і не містить відмітки про продовження строку дії. Просить залишити без змін рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2017р. у справі №914/1269/17, апеляційну скаргу ФОП ОСОБА_2 - без задоволення.

Відповідач не забезпечив явки в судове засідання уповноваженого представника, подав клопотання б/н від 20.10.2017р. (вх. № 01-04/7090/17 від 20.10.2017р.) про відкладення розгляду справи у зв'язку з перебуванням за межами м. Львова.

Представник позивача заперечив проти задоволення клопотання відповідача, вказавши на його безпідставність та необґрунтованість.

Колегія суддів, порадившись, вирішила клопотання відхилити з огляду на те, що воно не підтверджене жодними доказами. Поважність причин неможливості явки в судове засідання має бути обґрунтована документально.

Як вбачається із вищезазначеного клопотання, відповідачу було відомо про те, що розгляд апеляційної скарги відбудеться 23.10.2017р. і він мав можливість уповноважити представника на участь в судовому засіданні, оскільки діюче законодавство не обмежує представництво інтересів в суді певним колом осіб.

Крім того, ухвалою від 11.09.2017р. суд відкладав розгляд даної апеляційної скарги та явку сторін в судове засідання не визнавав обов'язковою.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що в силу положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України дану справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами при відсутності відповідача.

В судовому засіданні представник позивача заперечив проти вимог і доводів апеляційної скарги, просив залишити без змін оскаржуване рішення місцевого господарського суду.

Апеляційний господарський суд, обговоривши доводи апеляційної скарги, відзиву на апеляційну скаргу, заслухавши пояснення представника позивача, здійснивши аналіз наявних у справі письмових доказів, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, дійшов висновку про відсутність підстав для скасування рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2017р. у справі №914/1269/17.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Львівської міської ради №3190 від 20.03.2014р. Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м.Львова включено тимчасову споруду СПД ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 площею 30 м2 (додаток №2 п.205) (а.с. 40-49).

Згідно додатку № 2Р-К до ухвали Львівської міської ради №4527 від 23.04.2015р. Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова тимчасову споруду СПД ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 також було включено до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території м.Львова (п. 19 додатку № 2Р-К) (а.с.36-39).

18.01.2016р. Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі рішення виконавчого комітету від 16.03.2015р. № 219 з врахуванням ухвал Львівської міської ради від 23.04.2015р. № 4526, № 4527 та договору № 3-531-15 від 25.09.2015р. на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд видало ФОП ОСОБА_2 паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності №3-30, яка розташована по АДРЕСА_1 площею 30 м2, дійсний до 30.12.2016р. (а.с.72-74).

В графі паспорта прив'язки №3-30 від 18.01.2016р. відсутній запис про його продовження.

В подальшому, відповідно до пункту 6 додатку 4-В до ухвали Львівської міської ради № 1282 від 01.12.2016р. Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015р. № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» тимчасову споруду СПД ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 вилучено із Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові у зв'язку із самовільним збільшенням площі ТС на 46 м2 (п. 6 додатку № 4-В) (а.с.13-14).

Відповідно до розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 від 08.02.2017р. СПД ФО ОСОБА_2 рекомендовано демонтувати самовільно встановлену тимчасову споруду за адресою: м. Львів, АДРЕСА_1 термін: 07.03.2017р. У разі невиконання СПД ФО ОСОБА_2 вимог даного розпорядження у встановлений термін зобов'язано відділ соціального-економічного розвитку підготувати та передати в юридичний відділ районної адміністрації відповідні документи для скерування позовної заяви в суд (а.с.17).

16.02.2017р. відповідач отримав надіслане йому розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 від 08.02.2017р. Про демонтаж тимчасової споруди встановленої за адресою: АДРЕСА_1 в термін до 07.03.2017р. (а.с.18).

У визначений термін тимчасова споруда за адресою: АДРЕСА_1 добровільно не демонтована, що підтверджується актом обстеження від 15.03.2017р. (а.с.19).

В матеріалах справи відсутні докази про оскарження у встановленому законом порядку як ухвали Львівської міської ради № 1282 від 01.12.2016р., так і розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 від 08.02.2017р.

Підставою звернення позивача до місцевого господарського суду з даним позовом слугувало невиконання ФОП ОСОБА_2 вимог розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 від 08.02.2017р. щодо демонтажу спірної тимчасової споруди.

При винесенні постанови, колегія суддів враховує таке.

Предметом спору у даній справі є матеріально-правова вимога Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до ФОП ОСОБА_2 про демонтаж тимчасової споруди встановленої за адресою: АДРЕСА_1

Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

У відповідності до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011р. підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС (додаток 1) (п. 2.1 Порядку). Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки (п. 2.20 Порядку). У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу (п. 2.30 Порядку). Розміщення ТС самовільно забороняється (п. 2.31 Порядку).

Ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р. затверджено Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, пунктом 2.1 якого передбачено, що розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Судом встановлено, що виданий відповідачу паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, яка розташована по АДРЕСА_1 площею 30м2 був дійсний до 30.12.2016р. та не продовжувався.

Пунктом 1.3 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові передбачено, що самовільно встановлена ТС - ТС, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки.

Також в ході розгляду справи встановлено, що відповідно до ухвали Львівської міської ради № 1282 від 01.12.2016р. Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015р. №4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» із Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові вилучено тимчасову споруду СПД ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 у зв'язку із самовільним збільшенням площі ТС на 46 м2.

08.02.2017р. за розпорядженням голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 СПД ФО ОСОБА_2 рекомендовано в термін до 07.03.2017р. демонтувати самовільно встановлену тимчасову споруду за адресою: м.Львів, АДРЕСА_1.

Вказане розпорядження є чинним та підлягало виконанню.

Відповідно до статті 73 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Відповідач не виконав вимог розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради № 57 від 08.02.2017р. щодо демонтажу спірної тимчасової споруди, що підтверджується актом обстеження від 15.03.2017р.

Разом з тим суду не надано доказів, які б підтверджували правомірність розміщення відповідачем спірної тимчасової споруди.

Згідно п. 7.6, 7.8 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові розпорядження районної адміністрації про демонтаж ТС надсилається суб'єкту господарювання протягом 2 днів з дати набрання ним чинності з наданням терміну для добровільного виконання демонтажу ТС у термін до 1 місяця. У разі невиконання власником ТС вимог пункту 7.6 районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж ТС, встановленої з порушенням цих Правил.

Проаналізувавши вищевказані норми законодавства України та обставини у справі, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок місцевого господарського суду про те, що позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача демонтувати тимчасову споруду встановлену за адресою: м. Львів, АДРЕСА_1 у м. Львові є правомірними і підлягають до задоволення.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків місцевого господарського суду, зазначених в оскаржуваному судовому рішенні.

Судом першої інстанції вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам, прийнято законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального і процесуального права, тому його необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги необхідно покласти на скаржника відповідно до положень ст.49 ГПК України.

Керуючись, ст. ст. 43, 99, 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Львівський апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ :

Залишити без змін рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2017р. у справі №914/1269/17, апеляційну скаргу - без задоволення.

Справу повернути в господарський суд Львівської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку згідно з Розділом ХІІ-1 ГПК України.

Головуючий суддя Зварич О.В.

судді Скрипчук О.С.

Хабіб М.І.