
Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
19.10.2017 р. № 820/2914/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,
при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" до Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державне підприємство "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, в якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо невжиття заходів, передбачених статтею 43 Податкового кодексу України, зокрема не підготовки висновку про повернення грошових коштів з відповідного бюджету на поточний рахунок №260083012553 у Філії Харківського обласного управління АТ Ощадбанк м. Харків, МФО 351823 надміру сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку на прибуток у сумі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість у сумі 486273,75 грн. та не подання його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" №21-01/15 від 29.03.2017, №21-01/21 від 04.05.2017;
- зобовязати Офіс великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, у встановлений ст. 43 Податкового кодексу України строк, підготувати висновок про повернення грошових коштів з відповідного бюджету на поточний рахунок №260083012553 у Філії Харківського обласного управління АТ Ощадбанк м. Харків, МФО 351823 надміру сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку па прибуток у сумі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість у сумі 486273,75 грн. та подати його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства Теплоелектроцентраль-2 "Есхар" №21-01/15 від 29.03.2017, №21-01/21 від 04.05.2017.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що має переплату за податками, а саме: надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість у розмірі 486273,75 грн., а також з податку на прибуток у розмірі 190546,25 грн. Факт виникнення переплати встановлено ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.06.2016 по справі № 2а-3956/11/2070. Фактично розмір переплати не заперечується відповідачем та підтверджується відомостями Електронного кабінету платника податків щодо стану розрахунків бюджетом, при цьому, податкового боргу підприємство не мало. Також позивач зазначив, що знаходиться у стані припинення (ліквідації) відповідно до рішення органу управління підприємством (Міненерговугілля України), у зв'язку із наданням в концесію ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія». Позивач неодноразово подавав заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, які залишились з боку податкового органу без задоволення. В отриманих відповідях містилась лише пропозиція розглянути питання щодо повернення надміру сплачених грошових зобов'язань після нового розгляду судом справи №2а-3956/11/2070 щодо оскарження підприємством неузгоджених податкових зобов'язань. Крім того, позивач зазначив, що 06.06.2017 Харківським окружним адміністративним судом, під час нового судового розгляду, справу №2а-3956/11/2070 розглянуто, по суті прийнято постанову, якою позовні вимоги в частині скасування податкових повідомлень - рішень задоволено. Водночас, позивач зазначив, що всупереч вимогам законодавства, відповідач в останньому листі №34701/10/28-10-50-08-18 від 23.06.2017, повідомив про залишення без виконання заяв позивача, посилаючись на заходи з упередження можливості виникнення податкового боргу, оскільки в суді ще розглядається справа №2а-3956/11/2070.
Відповідач проти позову заперечував, від представника відповідача - ОСОБА_2 до суду надійшли письмові заперечення на позов, в яких представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач діяв у межах та у спосіб, визначених чинним законодавством. Водночас, представник відповідача зазначив, що, на його думку, на час подачі вказаних заяв, суми переплат, які позивач вимагає повернути, є неузгодженими, а тому не можуть бути повернуті.
Представник позивача - ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та письмових поясненнях.
Представник відповідача - ОСОБА_2 у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на наведені у письмових запереченнях на позов обставини.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Державне підприємство "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" (далі ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар") зареєстроване в порядку, визначеному чинним законодавством як юридична особа, на час спірних правовідносин перебувало на обліку в СДПІ по роботі з обслуговування великих платників у місті Харкові Міжрегіонального головного управління Міндоходів, правонаступником якої на теперішній час є Офіс великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, є платником податку на додану вартість.
Судом встановлено, що наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 22.06.212 №450 визначено про припинення діяльності ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" шляхом ліквідації (а.с.12-13).
В ході судового розгляду судом встановлено, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з оскарженням позивачем в судовому порядку прийнятих контролюючим органом податкових повідомлень - рішень від 31.03.2011 №0000410854 та №000040854.
Так, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 по справі № 2а-3956/11/2070 у задоволенні позовних вимог за позовом ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" до СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові МГУ Мідоходів про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень - рішень від 31.03.2011 №0000410854 та №000040854- відмовлено.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2012 по справі № 2а-3956/11/2070, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 залишено без змін (а.с.39).
З огляду на те, що постанова суду Харківського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 по справі № 2а-3956/11/2070, яка набрала законної сили на підставі ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2012, суми грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток, які нараховані оскаржуваними податковими повідомленнями - рішеннями, стали узгодженими, через що позивачем були сплачені зазначені суми до бюджету в установлені законодавством строки, що підтверджується наданими до матеріалів справи платіжними дорученнями..
Проте, ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.06.2016 по справі № 2а-3956/11/2070, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2012 скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції (а.с.19-22).
Таким чином, у зв'язку прийняттям 15.06.2016 ухвали Вищим адміністративним судом України, сплачені позивачем суми грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток на підставі податкових повідомлень - рішень від 31.03.2011 №0000410854 та №000040854, стали такими, що надміру сплачені позивачем, що відображено як переплата в інтегрованій картці платника податків ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" (а.с.16).
Відповідно до п. 102.5 ст.102 ПК України, заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Судом встановлено, що, у зв'язку з наявністю переплати, позивач звертався до відповідача з заявами від 29.03.2017 №21-01/15 та від 04.05.2017 №21-01/21 (а.с.14,15) про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 190546,25 грн. та з ПДВ в розмірі 486273,75 грн. У відповідь на вказані звернення контролюючим органом надано відповіді, у вигляді листів від 13.04.2017 №20744/10/28-10-50-08-16 та від 23.06.2017 №3471/10/28-10-50-08-18, відповідно (а.ч.17-18).
Так, листом від 13.04.2017 №20744/10/28-10-50-08-16 податковий орган просив розглянути питання повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток після розгляду судом справи № 2а-3956/11/2070 (а.с.17).
Листом від 23.06.2017 №3471/10/28-10-50-08-18 контролюючим органом повторно зазначено, що з метою уникнення податкового боргу позивачу запропоновано розглянути питання повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток після прийняття рішення Харківським апеляційним адміністративним судом (а.с.18).
Водночас, судом встановлено, що перед першим зверненням про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з вказаних податків, позивач звертався до Офісу ВПП ДФС для отримання податкової консультації щодо порядку повернення надміру сплачених грошових зобов'язань підприємству, яке знаходиться в стадії припинення.
Листом від 27.02.2017 №11624/10/28-10-01-03-11 (а.с.23-24) Офіс ВПП ДФС надав податкову консультацію, відповідно до якої зазначено, що іншого порядку щодо застосування норм розділу ІІ ПК України в частині зазначених у запиті питань податковим законодавством не передбачено.
Відносини щодо повернення помилково та надміру сплачених платежів урегульовані положеннями Податкового кодексу України, Порядком повернення коштів, помилково та /або надміру зарахованих до державного га місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787.
Так, згідно п.п. 14.1.1 15 п.14.1 ст. 14 ПК України, надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Відповідно до п.п. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 ПК України, платник податків мас право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів в порядку, встановленому ним Кодексом.
Статтею 43 Податкового кодексу України передбачено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.
Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 затверджено Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 № 1650/24182.
Згідно п. 3 та п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів , повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Подання подається до органу Казначейства за формою, передбаченою нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі на офіційному бланку установи за підписом керівника установи (його заступника відповідно до компетенції), скріпленим гербовою печаткою (у разі наявності) або печаткою з найменуванням та ідентифікаційним кодом установи (у разі наявності), з обов'язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума платежу, що підлягає поверненню, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Пунктом 10 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів передбачено, що органи Казначейства приймають подання від органів, які контролюють справляння надходжень бюджету або які здійснюють облік заборгованості в розрізі позичальників, у строки, визначені нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів.
Відповідно до п. 12 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, органи Казначейства здійснюють процедури із забезпечення виконання документів, зазначених у пунктах 5 - 8 цього розділу, в такому порядку:
1) за наявності поточних надходжень на відповідних рахунках за надходженнями орган Казначейства протягом п'яти робочих днів після дня отримання подання (заяви та подання) перераховує кошти на рахунок одержувача одноразово на загальну суму або частковими сумами;
2) у разі недостатності або відсутності поточних надходжень на відповідних рахунках за надходженнями для здійснення повернення відповідний орган Казначейства не пізніше ніж через п'ять робочих днів після дня отримання подання (заяви та подання) надсилає звернення для підкріплення коштами цих рахунків: за платежами, що належать державному бюджету, - до Казначейства України.
Згідно пунктів 4, 5, 7, 8, 9 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 15.12.2015 №1146 повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, до якого такі кошти були зараховані.
Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.
Після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.
Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку.
У разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Орган ДФС не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом або відповідним органом, визначеним відповідно до частини першої статті 67 2 глави 11 розділу III Бюджетного кодексу України, передає його згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства.
Орган ДФС несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.
Виходячи із змісту наведених норм податкового законодавства, суд дійшов висновку про те, що повернення надмірно сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток та ПДВ здійснюється за таких умов, в разі відсутності у платника податків податкової заборгованості, подання ним заяви про повернення надмірно перерахованих коштів, подання органом державної податкової служби висновку про повернення відповідних сум коштів до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Пунктом 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 № 1650/24182, передбачено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
З огляду на те, що на момент звернення позивача з заявами про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток, в інтегрованій картці платника податків позивача наявна переплата за вказаними зобов'язаннями та сплачені суми нарахованих грошових зобов'язань стали неузгодженими, відповідачем протиправно не було підготовлено висновок про повернення сум грошових зобов'язань з податку на прибуток в розмірі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість в розмірі 486273,75 грн., та не подано вказаний висновок для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" від 29.03.2017 №21-01/15, від 04.05.2017 №21-01/21.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про протиправність не вчинення відповідачем дій, визначених ст. 43 ПК України та вищезазначеними Порядками щодо підготування висновку про повернення ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" надмірно сплачених сум ПДВ та податку на прибуток та подачі такого висновку до ГУ ДКС України в Харківській області для перерахування останнім таких коштів на розрахунковий рахунок позивача. Отже, відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо виконання свого обов'язку з повернення переплати позивача з податку на прибуток та ПДВ.
Крім того, суд зазначає, що за результатами нового розгляду справи № 2а-3956/11/2070, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 06.06.2017, з урахуванням додаткової постанови Харківського окружного адміністративного суду від 12.06.2017, частково задоволено адміністративний позов ДП "ТЕЦ-2 "Есхар": визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 31.03.2011 №0000400854, № НОМЕР_1; в іншій частині позовних вимог відмовлено. Зазначена постанова суду набрала законної сили на підставі ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2017, якою залишено без змін вказану постанову (а.с.19-22).
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо невжиття заходів, передбачених ст. 43 ПК України, зокрема, не підготовки висновку про повернення надмірно сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку на прибуток в розмірі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість в розмірі 486273,75 грн., та не подання вказаного висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" від 29.03.2017 №21-01/15, від 04.05.2017 №21-01/21, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Таким чином, наявні правові підстави, задля повного та всебічного захисту прав позивача, зобов'язати Офіс великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, у встановлений ст. 43 ПК України строк, підготувати висновок про повернення надмірно сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку на прибуток у сумі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість у сумі 486273,75 грн. та подати його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства Теплоелектроцентраль-2 "Есхар" від 29.03.2017 №21-01/15, від 04.05.2017 №21-01/21.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, суд присуджує позивачу з Офісу великих платників податків ДФС за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору у розмірі 3200 грн., що підтверджується квитанцією від 10.07.2017 №362 (а.с.4).
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" до Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо невжиття заходів, передбачених ст. 43 ПК України, зокрема, не підготовки висновку про повернення надмірно сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку на прибуток в розмірі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість в розмірі 486273,75 грн., та не подання вказаного висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" від 29.03.2017 №21-01/15, від 04.05.2017 №21-01/21.
Зобовязати Офіс великих платників податків ДФС в особі Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, у встановлений ст. 43 ПК України строк, підготувати висновок про повернення надмірно сплачених ДП "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" грошових зобов'язань з податку на прибуток у сумі 190546,25 грн. та з податку на додану вартість у сумі 486273,75 грн. та подати його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів згідно із заявами Державного підприємства Теплоелектроцентраль-2 "Есхар" від 29.03.2017 №21-01/15, від 04.05.2017 №21-01/21.
Стягнути з Офісу великих платників податків ДФС за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь Державного підприємства "Теплоелектроцентраль - 2 "Есхар" (код ЄДРПОУ 30034023, поштовий індекс 63524, Харківська область, Чугуївський район, смт. Есхар, вул. 152 Стрілецької дивізії, 16) у розмірі 3200 грн. (три тисячі двісті гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 26 жовтня 2017 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.