
25.10.2017
справа № 489/4860/17
провадження № 3/489/1891/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 жовтня 2017 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 081103 від 05.10.2017 слідує, що 05.10.2017 о 16 год. 00 хв., при зупинці транспортного засобу марки Тайота Старлет, номерний знак НОМЕР_1, що рухався по проспекту Богоявленському, 28-А в м. Миколаєві, під керуванням водія ОСОБА_1, встановлено, що останній керував транспортним засобом з явними ознаками спяніння - запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, нестійка хода. Від проходження огляду на стан алкогольного спяніння на місці зупинки транспортного засобу та огляду в медичному закладі водій відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затвердженихпостановою Кабінету МіністрівУкраїнивід 10.10.2001 № 1306 (далі Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 1 ст.130 КУпАП.
Згідно пункту 2.5Правил дорожнього рухуводій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Тобто, ОСОБА_1 обвинувачується у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння.
Відповідно до положеньст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного спяніння проводиться працівником поліціїу присутності двох свідків з використанням спеціальних технічних засобів. В разі незгоди водія на такий порядок, огляд проводиться в закладах охорони здоровя.
Згідно Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан спяніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоровя.
Пунктом 8 зазначеного Порядку передбачено, щоу разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідківскладаєпротоколпроадміністративне правопорушення, у якомузазначаєознаки сп'янінняідії водія щодо ухилення від огляду.
З дослідженого протоколу серії БР № 081103 від 05.10.2017 встановлено, що його складено за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбаченихст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 за № 1408/27853.
Згідно акту огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного спяніння за допомогою спеціального технічного засобу та в медичного огляду в закладі охорони здоровя, що засвідчено підписами свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Вказані в протоколі та акті обставини узгоджуються з письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які долучено до протоколу.
У судовому засіданні, ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що спиртні напої вживав напередодні, а тому мав явний запах з порожнини рота у звязку із чим і відмовся від медичного огляду.
Оцінюючи досліджені докази прихожу до висновку про порушення ОСОБА_1 п. 2.5Правил дорожнього руху та наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130КУпАП.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинив грубе правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують його відповідальність, а також відсутність доказів повторності вчиненого правопорушення протягом року, з метою виховання та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП,судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У звязку з цим, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції України, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору у розмірі 320,00 грн. - Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя -
постановив:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 коп.), який стягнути в дохід держави на р/р 31111149700001 ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 37992030, код класифікації доходів бюджету 21081300 (стягувач держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень 00 коп.), який перерахувати на рахунок 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської службиУкраїни у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікаціїдоходів бюджету22030106.
Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу)сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В.Коваленко