Постанова № 69762041, 24.10.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2017
Номер справи
505/2773/17
Номер документу
69762041
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2017 р.м.ОдесаСправа № 505/2773/17

Категорія: 1.3 Головуючий в 1 інстанції: Нікітішин В.П.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого - судді : Бойка А.В.,

суддів: Бітова А.І.,

Косцової І.П.,

за участю секретаря Шепель О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 на постанову Котовського міськрайонного суду Одеської області від 20 жовтня 2017 року по справі за позовом кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 до голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 про встановлення факту одноразового грубого порушення законодавства України про місцеві вибори, -

ВСТАНОВИВ:

18.10.2017 року кандидат на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 звернувся до Котовського міськрайонного суду Одеської області з адміністративним позовом до голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3, в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 19.10.2017 року, просив суд встановити факт одноразового грубого порушення відповідачем законодавства України про місцеві вибори.

Позов обґрунтовував тим, що в порушення ч.13 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» голова Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 відмовилася скріпити печаткою виборчої комісії протокол №9 засідання виборчої комісії від 14.10.2017 року та прийняті за результатами засідання рішення виборчої комісії з питань порядку денного у формі постанов №№80-82 від 14.10.2017 року, чим не виконала без поважних причин обов'язки члена виборчої комісії, передбачені п.3 ч.7 ст.28 Закону України «Про місцеві вибори».

Постановою Котовського міськрайонного суду Одеської області від 20 жовтня 2017 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, 20.10.2017 року кандидат на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, обґрунтовану порушенням судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також невідповідністю висновків суду обставинам справи.

В своїй апеляційній скарзі апелянт зазначає, що висновок суду першої інстанції про проведення 14.10.2017 року засідання територіальної виборчої комісії з недотриманням вимог чинного виборчого законодавства щодо його підготовки та проведення зроблено без посилання на будь-які докази, а у випадку, якщо голова ТВК, його заступник чи інші члени не згідні із законністю прийнятих на вказаному засіданні рішеннями виборчої комісії, останні не позбавлені права їх оскаржити до виборчої комісії вищого рівня або до суду.

Також, апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не враховано положення ч.13 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори», якою встановлено, що протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії.

Посилається апелянт і на помилковість висновків суду першої інстанції про те, що ухвалені Куяльницькою сільською територіальною виборчою комісією постанови від 14.10.2017 року не стосуються безпосередньо кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 та, у зв'язку з цим, відсутність порушень його прав чи інтересів, які підлягають захисту в судовому порядку. Апелянт зазначає, що у зв'язку з відмовою відповідача поставити печатку на протоколі ТВК №9 від 14.10.2017 року не може розпочатися процес друкування бюлетенів для голосування на Перших виборах голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади 29 жовтня 2017 року, а рішення, прийняті членами комісії на засіданні ТВК не можуть бути опубліковані у спосіб, встановлений законодавством, що перешкоджає суб'єктам виборчого процесу знайомитися з ними та оскаржувати їх.

У зв'язку з цим, в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови Котовського міськрайонного суду Одеської області від 20 жовтня 2017 року та ухвалення нового судового рішення про задоволення позову.

Заслухавши суддю - доповідача, представників сторін, розглянувши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що подана скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, постановою Подільської районної виборчої комісії №9 від 16.09.2017 року «Про формування складу Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області та призначення керівних посад цієї виборчої комісії» утворено Куяльницьку сільську територіальну виборчу комісію Подільського району Одеської області та сформовано її склад у кількості 18 членів.

Постановою Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області №6 від 29.09.2017 року ОСОБА_2 зареєстровано кандидатом на посаду сільського голови Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області. (а.с.4)

14.10.2017 року Куяльницькою сільською територіальною виборчою комісією проведено засідання виборчої комісії, участь у якому прийняли 12 осіб із загальної кількості членів виборчої комісії 18 осіб, що підтверджується додатком №1 до протоколу засідання комісії №9 від 14.10.2017 року. (а.с.5)

Згідно наявного в матеріалах справи протоколу №9 засідання виборчої комісії від 14.10.2017 року на порядок денний засідання винесено питання: 1. Про вирішення питання щодо реєстрації кандидатів, запропонованих Котовською районною організацією Аграрної партії України у депутати в одномандатних виборчих округах на Перших виборах голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади 29 жовтня 2017 року; 2. Щодо затвердження тексту виборчого бюлетеня, згідно рішення Котовського міськрайонного суду Одеської області від 13 жовтня 2017 року по справі №505/2726/17, що не набрало законної сили; 3. Щодо вибору поліграфічного підприємства для виготовлення виборчих бюлетенів з виборів голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади Подільського району Одеської області для голосування в одномандатних виборчих округах на Перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року. (а.с.7-10)

За результатами розгляду вказаних питань Куяльницькою сільською територіальною виборчою комісією прийнято наступні рішення:

- по першому питанню: відмовити в реєстрації кандидатур, запропонованих Котовською районною організацією Аграрної партії України для реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах на Перших виборах голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади 29 жовтня 2017 року, згідно з додатком №3;

- по другому питанню: звернутися до Одеського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на рішення Котовського міськрайонного суду Одеської області від 13 жовтня 2017 року по справі № 505/2726/17; уповноважити ОСОБА_4, паспорт серії НОМЕР_1, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, на подання до Одеського апеляційного адміністративного суду від імені Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області апеляційної скарги на рішення Котовського міськрайонного суду Одеської області від 13 жовтня 2017 року по справі № 505/2726/17 та на представництво інтересів Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області в Одеському апеляційному адміністративному суді з правом ведення переговорів, дачі пояснень, підпису документів, з усіма правами (без виключень), наданими законом позивачу, відповідачу, третій особі, в тому числі з правом, оскарження рішення суду з усіма необхідними повноваженнями у адміністративних справах;

- по третьому питанню: визначити Одеське обласне комунальне підприємство «Видавництво «Чорномор'я» (код ЄДРПОУ 05905705) поліграфічним підприємством, яке буде виготовляти виборчі бюлетені з виборів голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади Подільського району Одеської області для голосування в одномандатних виборчих округах на Перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року; надати повноваження Секретарю Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_5 на укладення договору про виготовлення та пакування виборчих бюлетенів для голосування в одномандатних виборчих округах на Перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року з Одеським обласним комунальним підприємством «Видавництво «Чорномор'я» (код ЄДРПОУ 05905705). (а.с.7-10)

Зазначені рішення Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії оформлено у формі постанов №№80, 81, 82 від 14.10.2017 року, які підписано головуючим засідання виборчої комісії ОСОБА_6 та секретарем виборчої комісії ОСОБА_5 (а.с.11-15)

З матеріалів справи також, вбачається, що 15.10.2017 року та 16.10.2017 року зазначені протокол засідання виборчої комісії №9 від 14.10.2017 року та постанови №№80, 81, 82 від 14.10.2017 року секретарем територіальної виборчої комісії ОСОБА_5 надано голові ТВК ОСОБА_3 для проставлення відбитку печатки, однак отримано відмову у вчиненні таких дій, про що членами ТВК складено акти про встановлення факту невиконання головою Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 обов'язків голови виборчої комісії, які підписано 11 членами виборчої комісії. (а.с.16-17)

Зазначене стало підставою для звернення кандидатом на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 з позовом до суду про встановлення факту одноразового грубого порушення головою Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 законодавства України про місцеві вибори. (а.с.1-17)

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність дій відповідача щодо відмови у скріплені печаткою виборчої комісії протоколу засідання виборчої комісії та постанов від 14.10.2017 року. При цьому, суд першої інстанції виходив з того, що: скликання та проведення засідання виборчої комісії відбулося з порушенням порядку, встановленого Законом України «Про місцеві вибори»; скріплення печаткою протоколу засідання виборчої комісії та рішення виборчої комісії з питання порядку денного, ухваленого у формі постанови, не передбачено ні Законом України «Про місцеві вибори», а ні Порядком організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженого постановою ЦВК України від 05.09.2015 року №228; позивачем не доведено порушення його прав чи інтересів, які підлягали б захисту в судовому порядку, так як ухвалені 14.10.2017 року Куяльницькою сільською територіальною виборчою комісією постанови не стосуються безпосередньо ОСОБА_2, який, в свою чергу, не звертався до виборчої комісії з вимогою про їх надання.

Колегія суддів суду апеляційної інстанції не погоджується з такими висновками Котовського міськрайонного суду Одеської області. При цьому, апеляційний суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» (далі-Закон) основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії.

Частиною 4 вказаної статті Закону передбачено, що засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник. У разі їх відсутності на засіданні комісії або невиконання ними цієї функції комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні. (ч.7 ст.27 Закону)

Згідно ч.14 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття.

Відповідно до ч.19 ст.27 Закону рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом.

Аналогічні положення передбачено п.п. 2.1, 2.3, 3.1, 3.4, 4.3, 4.10, 7.1, 9.1-9.3, 9.12 Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженого постановою ЦВК України від 05.09.2015 року №228.

Колегією суддів апеляційного суду встановлено та це не заперечується й сторонами у справі, що на засіданні Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області, яке відбулося 14.10.2017 року, були присутні більше половини членів комісії від складу цієї комісії (12 членів з 18), а тому, відповідно до ч.4 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори», таке засідання було повноважним.

За рішення порядку денного відповідного засідання проголосувало також більше половини членів від складу Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії, що відповідає вимогам ч.14 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» та, на підставі вказаної норми, постанови №№80, 81, 82 від 14.10.2017 року набрали чинності з моменту їх прийняття. Колегія суддів звертає увагу, що цей факт також визнано у судовому засіданні й представником відповідача.

Колегія суддів вважає, що при розгляді даної справи дотримання порядку скликання засідання виборчої комісії та його проведення не підлягає дослідженню, оскільки правомірність дій окремих членів Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області щодо скликання та проведення засідання виборчої комісії та законність прийнятих на такому засіданні рішень не являється предметом спору у даній справі.

А відтак, суд першої інстанції протиправно вийшов за межі предмету спору при здійсненні висновку про те, що скликання та проведення засідання виборчої комісії відбулося з порушенням порядку, встановленого Законом України «Про місцеві вибори».

Позивач просить встановити факт одноразового грубого порушення головою Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 законодавства України про місцеві вибори, що виразилося у невиконанні нею без поважних причин обов'язків члена виборчої комісії, що передбачено п.3 ч.7 ст.28 Закону України «Про місцеві вибори».

Надаючи правову оцінку висновку суду першої інстанції, що скріплення печаткою протоколу засідання виборчої комісії та рішення виборчої комісії з питання порядку денного, ухваленого у формі постанови, не передбачено а ні Законом України «Про місцеві вибори», а ні Порядком організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженим постановою ЦВК України від 05.09.2015 року №228, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ч.11 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» та п.12 Порядку №228 на засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи в разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов'язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання. Протокол засідання комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання). Протокол засідання комісії надається для ознайомлення членам комісії не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати. Протокол засідання комісії надається для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії.

Частиною 15 статті 27 Закону та п.п. 9, 10 Порядку №228 встановлено, що рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: найменування комісії; найменування рішення, час, дату та місце його прийняття і порядковий номер; мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії; посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення; резолютивну частину.

Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. Зміст та номер рішення повинні бути відображені у протоколі відповідного засідання комісії. Копія рішення, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою комісії, не пізніше ніж через чотири години після його прийняття, а в день голосування (день повторного голосування) - невідкладно, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу. Стенд офіційних матеріалів комісії обладнується у приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів.

З посиланням на вказані норми суд першої інстанції дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, так як ними не передбачено обов'язковості скріплення печаткою протоколу засідання виборчої комісії та рішень з питань порядку денного відповідних засідань.

Однак, при вирішенні спору суд першої інстанції не звернув увагу на положення п.9.6 та п.12.1 Порядку №228, якими передбачено, що: рішення виборчої комісії з питання порядку денного ухвалюється у формі постанови, яка оформляється відповідно до п.9.7 та розділу 10 цього Порядку (додаток №1); протокол засідання виборчої комісії, в якому фіксується обговорення питань та прийняття рішень на засіданні комісії (додаток 2) веде секретар засідання.

Вказаними нормами Порядку №228 законодавець встановлює, що як протокол засідання виборчої комісії, так і рішення виборчої комісії з питання порядку денного, ухвалене у формі постанови, повинні бути оформлені за зразками, які містяться у додатках 1-2 до вказаного Порядку, якими передбачено скріплення печаткою виборчої комісії зазначених документів. (а.с.124-126)

Більше того, як вбачається з наявної в матеріалах справи постанови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області №6 від 29.09.2017 року, якою ОСОБА_2 зареєстровано кандидатом на посаду сільського голови Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, вказана постанова скріплена печаткою виборчої комісії, що суперечить доводам відповідача, що прийняті на засіданнях виборчої комісії постанови не підлягають скріпленню печаткою. (а.с.4)

На підставі викладеного, колегія суддів апеляційного суду вважає помилковим висновок суду першої інстанції щодо відсутності у голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 обов'язку скріпити відбитком печатки протокол засідання ТВК та рішеня, ухвалених з питань порядку денного такого засідання.

При цьому, апеляційний суд не приймає до уваги посилання апелянта на положення ч.13 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки у вказаній нормі йдеться про протоколи комісії за підсумками певних дій, які оформляються за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією у постановах №157, №177, №179 та №180, а не про протокол засідання виборчої комісії.

Визначаючи спосіб поновлення порушених прав та законних інтересів позивача, як суб'єкта виборчого процесу, колегія суддів виходить з того, що відповідно до ч.10 ст.99 Закону України «Про місцеві вибори» порядок прийняття рішення судом за результатами розгляду позовної заяви, вимоги до рішення суду та порядок набрання законної сили рішенням суду встановлюється Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно ч.1 ст.177 КАС України суд, установивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону або приймає інше передбачене законом рішення.

Зважаючи на характер спірних правовідносин, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку, що саме прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 щодо скріплення відбитком печатки виборчої комісії протоколу №9 засідання виборчої комісії від 14.10.2017 року і прийнятих за результатами засідання рішень виборчої комісії з питань порядку денного у формі постанов №№80-82 від 14.10.2017 року є належним способом захисту порушених прав позивача, вийшовши при цьому за межи позовних вимог, на підставі п.2 ст.11 КАС України.

При цьому, колегія суддів наголошує, що відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, що виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта виборчого процесу.

Апеляційним судом встановлено, що на засіданні виборчої комісії, яке відбулося 18.10.2017 року, відповідач все ж скріпила печаткою постанови виборчої комісії №№81-82 від 14.10.2017 року. Цей факт у суді апеляційної інстанції був визнаний обома сторонами у справі.

У зв'язку з цим, колегія суддів вважає за необхідне зобов'язати голову Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 скріпити відбитком печатки виборчої комісії тільки протокол №9 засідання виборчої комісії від 14.10.2017 року та постанову №80 від 14.10.2017 року.

З системного аналізу статей 172, 177 КАС України, положень Закону України «Про місцеві вибори» слідує висновок, що факт порушення законодавства про вибори встановлюється судом за адміністративним позовом саме щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій і зазначається в мотивувальній частині судового рішення як підстава задоволення адміністративного позову, однак, встановлення певного факту не може бути самостійним предметом адміністративного позову в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.

В той же час, колегія суддів звертає увагу голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3, що допущена бездіяльність щодо виконання покладених на неї обов'язків, могла призвести до не законного обмеження прав громадян, які являються виборцями відповідної територіальної громади, на вільне волевиявлення, адже могло перешкодити початку процесу друкування бюлетенів для голосування на Перших виборах голови та депутатів Куяльницької сільської об'єднаної територіальної громади 29 жовтня 2017 року, та ставило під загрозу зриву проведення такого волевиявлення, що є недопустимим.

Однак, враховуючи виконання (на момент розгляду справи апеляційним судом) відповідачем своїх обов'язків, як голови ТВК, щодо скріплення відбитком печатки постанов №81, 82, судова колегія вважає обраний судом спосіб захисту прав позивача достатнім.

Відповідно до ч.17 ст.27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників виборчого процесу. Ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно п.3 ч.7 ст.28 Закону член виборчої комісії зобов'язаний виконувати рішення виборчої комісії та обов'язки, покладені на нього згідно з їх розподілом у комісії.

Оскільки під час розгляду справи судом першої інстанції порушено норми матеріального права, тому оскаржуване судове рішення, на підставі п.4 ч.1 ст.202 КАС України, підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови - про часткове задоволення позовних вимог кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, апеляційний суд зазначає, що відповідно до ч.6 ст.94 КАС України якщо суд апеляційної, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він, відповідно, змінює розподіл судових витрат. Оскільки апеляційна скарга кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 підлягає задоволенню, тому, відповідно до ст.94 КАС України, судовий збір слід стягнути з Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області.

Керуючись ст.ст. 94, 172, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 задовольнити частково.

Постанову Котовського міськрайонного суду Одеської області від 20 жовтня 2017 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позов кандидата на посаду Куяльницького сільського голови ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність голови Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 щодо скріплення відбитком печатки виборчої комісії протоколу №9 засідання виборчої комісії від 14.10.2017 року і прийнятих за результатами засідання рішень виборчої комісії з питань порядку денного у формі постанов №№ 80, 81, 82 від 14.10.2017 року.

Зобов'язати голову Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області ОСОБА_3 вчинити дії щодо скріплення відбитком печатки виборчої комісії протоколу №9 засідання Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області від 14.10.2017 року і постанови №80 від 14.10.2017 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Куяльницької сільської територіальної виборчої комісії Подільського району Одеської області за рахунок її бюджетних асигнувань до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок №31212206781008, одержувач коштів: УК в Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО) 828011, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, судовий збір за подання апеляційної скарги в сумі 704 (сімсот чотири) грн.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: А.В. Бойко

Суддя: А.І. Бітов

Суддя: І.П. Косцова