
Справа № 569/15036/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2017 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М., розглянувши справу, яка надійшла з Головного управління ДФС у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ТОВ фірми "ОлеС",
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №601209, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків основних галузей економіки управління аудиту Головного управління ДФС у Рівненській області ОСОБА_2, 04 вересня 2017 року встановлено порушення директором фірми "ОлеС" порядку ведення податкового обліку, в результаті чого занижено податок на додану вартість в сумі 822409 грн. та завищено суму від"ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду 595 300 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - порушення порядку ведення податкового обліку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав.
Представник ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_3 вказала, що податкове повідомлення-рішення, зазначене в Акті перевірки від 04 вересня 2017 року, оскаржуються в адміністративному порядку та рішення на час розгляду справи судом не було прийнято, тому податкове зобов'язання є неузгодженим, а факт порушення ведення податкового обліку не є встановленим. Просила провадження у справі закрити за відсутністю в його діях ознак адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність
Статтею 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з урахуванням положень, викладених у ст.ст. 251, 252 КУпАП, зобов'язані з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, керуючись законом і правосвідомістю, оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням в їх сукупності.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
За результатами документальної планової виїзної перевірки ТОВ-фірма "Олес", директором якого є ОСОБА_1, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року, податковим органом складено акт від 04.09.2017 року №790/17-00-14-01/31479062, в якому зазначено про виявлені порушення Податкового кодексу України.
На підставі вказаного Акта податковою службою прийнято податкові повідомлення-рішення від 19.09.2017 року, які як встановлено судом оскаржуються, процедура оскарження триває, що свідчить про обґрунтованість доводів ОСОБА_1
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що єдиним доказом вини ОСОБА_1 є акт позапланової перевірки, який не є допустимим доказом в справі, провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду М.М. Головчак