
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"23" жовтня 2017 р. Справа № 806/2106/17
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Мацького Є.М.
Шевчук С.М.,
за участю секретаря судового засідання Витрикузи В.П.,
представника позивача Гансецького В.В.
представника відповідача Кінзерської Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" серпня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" до Головного управління ДФС у Житомирській області про скасування рішення №81/06-30-12-01 від 05.07.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Землепром" звернулось до суду з адміністративним позовом щодо скасування рішення Головного управлінням ДФС у Житомирській області № 81/06-30-12-01 від 05.07.2017 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства, зобов'язання Головного управління ДФС у Житомирській області відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо вказаного платника податку на додану вартість.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Землепром" просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити. Зазначає, що суд першої інстанції не з'ясував усіх фактичні обставини справи та не дослідив і не надав належної оцінки доказам, а саме: ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду від 06.06.2017 про забезпечення позову шляхом заборони Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області до закінчення розгляду справи і набуття судовим рішенням законної сили вчиняти будь - які дії, направлені на анулювання реєстрації позивача платником податку на додану вартість.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що Головне управлінням ДФС у Житомирській області 05.07.2017 прийняло рішення № 81/06-30-12-01 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" з посиланням на підпункт "г" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України.
Не погоджуючись з наведеним рішення відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції покликався на те, що відповідач є відповідним уповноваженим контролюючим органом за місцем перебування на обліку платника податків, який має право приймати рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ, а тому прийняття спірного рішення ніяким чином не суперечить вимогам п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130.
Колегія суддів погоджується з наведеним висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 184.2 ст. 184 Податкового кодексу України анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті "а" пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах "б" - "з" пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.
Пунктом "г" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України передбачено, що анулювання відбувається, якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає до контролюючого органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
За наявності зазначених підтвердних документів (відомостей) контролюючий орган за місцем перебування на обліку платника податків приймає рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ незалежно від здійснення контролюючим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов'язку такої особи бути зареєстрованою та/або нараховувати чи сплачувати податок на додану вартість відповідно до законодавства. (п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130).
Пунктом 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України. (п.п 41.3 ст. 41 Податкового кодексу України).
Згідно ч. 3 ст. 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", територіальні органи центрального органу виконавчої влади діють на підставі положень, що затверджуються керівником центрального органу виконавчої влади.
Відповідно пункту 19.1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючи органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; реєструють та ведуть облік платників податків, осіб, які здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків.
Як вбачається з п. 4 Положення про Головне управлінням ДФС у Житомирській області, затвердженого наказом ДФС від 27.03.2017 № 202, зокрема відповідач згідно покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів; контролює своєчасність подання платниками податків та єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів; реєструє та веде облік платників податків та єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводить диференціацію платників податків. Вказане спростовує доводи апелянта щодо юридичної сили вказаного правового акта.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що аналіз наведених норм свідчить про те, що відповідач є уповноваженим контролюючим органом за місцем перебування на обліку платника податків, який має право приймати рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ, а прийняття у свою чергу спірного рішення жодним чином не суперечить вимогам п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130, у зв'язку із чим суд вважає позов необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає.
Також судом першої інстанції вірно зазначено, що згідно вказаного Положення, а саме - п. 5.10 передбачено, що внесення відповідних змін у Реєстрі в разі скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ здійснюється Державною фіскальною службою України, а не її територіальним органом. Наказ від 19.10.2016 р. №875 "Про функціональні повноваження структурних підрозділів територіальних органів ДФС", виданий у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 р. № 236, якою затверджено Положення про Державну фіскальну службу України, визначає повноваження структурних підрозділів територіальних органів ДФС. до яких відносяться реєстрація, перереєстрація, анулювання реєстрації платників ПДВ, що перебувають на обліку в ДПІ, включення/виключення їх до/з реєстру платників ПДВ (п.п.1.72.1).
Колегія суддів вважає безпідставними покликання позивача на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду про забезпечення позову, оскільки останньою заборонено вчиняти будь-які дії, направлені на анулювання реєстрації платником податку на додану вартість ТОВ "Землепром" Білоцерківській ОДПІ ДФС у Київській області та Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, однак не заборонено Головному управлінню ДФС у Житомирській області вчиняти такі дії.
Відтак, висновок суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог є вірним.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" серпня 2017 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: Є.М. Мацький
С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "24" жовтня 2017 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Товариство з обмеженою відповідальністю "Землепром" вул.Перемоги,10, офіс 206,Житомир,10003
3- відповідачу: Головне управління ДФС у Житомирській області вул.Юрка Тютюнника,7,м.Житомир,10003
4 - представник позивача: Гансецький В.В. - АДРЕСА_1,