ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2009 р.
10 год.26 хв.Справа № 2-а-7559/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мельник О.О.,
за участю прокурора: Павленко І.В., представника позивача: Прудіус С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Білозерського району в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структорного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області
до ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в сумі 3 400грн.,
встановив:
Прокурор Білозерського району звернувся до суду в інтересах держави вособі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої виступає територіальне управління в Херсонській області до ОСОБА_1 з позовом, в якому просить стягнути фінансові санкції, які були застосовані постановами начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області № 054382 від 17.09.2008, від 23.07.2008 № 054226. У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_1 добровільно не сплачена, постанова не оскаржена ні в адміністративному, ні в судовому порядку протягом 10 днів після їх винесення, отже, є обов'язковою до виконання.
В судовому засіданні прокурор просить стягнути фінансові санкції з відповідача в повному обсязі, представник позивача також просить задовольнити позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату та час судових засідань був повідомлений належним чином, поштова адреса направлялась судом відповідно до довідки Правдинської сільської ради Білозерського району за адресою: вул. Голинського, 61, с. Правдине. Письмових заперечень на адресу суду не надходило.
Розглянувши подані прокурором, позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що згідно з актами № 064160 від 12.07.2008 та № 064135 від 31.07.2008 під час проведення рейдових перевірок на предмет дотримання Закону України "Про автомобільний транспорт" та Правил надання послуг на автомобільному транспорті державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлений факт експлуатації транспортного засобу автобусу БАЗ А079, з номерним знаком ВТ 1208 АА, який належить відповідачу, для перевезення пасажирів без наявності ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг. Акти перевірок підписані водієм ОСОБА_1 та водієм ОСОБА_2. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 17.09.2008 прийнята постанова № 054382 та постанова № 054226 від 23.07.2008 про застосування до ОСОБА_1 на загальну суму 1700 грн. фінансових санкцій по кожній з постанов на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", усього загальна сума штрафних санкцій 3400 грн. Постанови про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржені, санкції добровільно не сплачені.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Законом України "Про автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в України", затвердж. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008 № 9/119, та іншими нормативними актами.
Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Законом України "Про автомобільний транспорт" (ст. 39) передбачено обов'язок оформлення для Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
За експлуатацію автобуса для нерегулярних пасажирських перевезень, без наявності відповідних документів статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачена відповідальність у виді застосування до перевізника стягнення - штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що фінансові санкції відносно відповідача ОСОБА_1 застосовані правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 3400 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають. В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Керуючись ст.ст. 94, 159-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає в АДРЕСА_1 до державного бюджету (рах. 31113106700016 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Білозерського району, код доходу 21081100, код ОКПО 24103748) 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень) штрафних санкцій, стягувач - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області, м. Херсон, вул. Адм. Макарова, 5, код ЄДРПОУ 33643157). Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 грудня 2009 р..
Суддя Хом'якова В.В.