
Справа № 712/10543/17
Провадження № 2а/712/742/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого-судді Мельник І.О.
з участю секретаря Хоменко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Черкаської міської ради, третя особа: Публічне акціонерне товариство «АЗОТ» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Черкаської міської ради, третя особа: Публічне акціонерне товариство «АЗОТ» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування заявленого позову вказував, що 29.07.1978 рішенням виконавчого комітету Придніпровської районної Ради народних депутатів м. Черкаси № 260 ВАТ «Азот» було надано 15 службових квартир (утому числі квартира АДРЕСА_1 та зобов'язано видати ордери на дані квартири. Вказане рішення на даний час чинне та ніким не скасоване. Позивач працює в ПАТ „АЗОТ" директором з матеріально-технічного забезпечення виконавчої дирекції з 15.04.201. Переведений 30.06.2011 на посаду директора з матеріально-технічного забезпечення ПАТ «АЗОТ» правління ПАТ «АЗОТ». Потім 01.05.2013 переведений на посаду директора з матеріально-технічного постачання правління ПАТ «АЗОТ», на якій працює по теперішній час. У червні 2011 року Відкрите акціонерне товариство «Азот» було перейменоване в ПАТ «АЗОТ». У зв'язку з характером трудових відносин позивачеві була надана службова квартира АДРЕСА_2, на підставі ордера № 818/060 від 01 грудня 2016 року, виданого соціально-комунальним відділом ПАТ „АЗОТ". Відповідно до відмітки у паспорті серія НОМЕР_1 виданого Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області, позивач з 13.12.2016 року зареєстрований за вищевказаною адресою. ПАТ «АЗОТ» звернулось до Виконавчого комітету Черкаської міської ради з клопотанням (ЧМР вх. № 8635-01-10 від 13.06.2017) про затвердження останнім рішення ПАТ «АЗОТ» № 101-05/17 від 08.06.2017 «Про надання службових житлових приміщень працівникам ПАТ «АЗОТ» та на підставі вказаного рішення видати позивачеві ордер для вселення у надане службове приміщення. Виконавчий комітет Черкаської міської ради 13.07.2017 відмовив ПАТ «АЗОТ» у затверджені рішення № 101-05/17 від 08.06.2017 «Про надання службових житлових приміщень працівникам ПАТ «АЗОТ» та відмовився видавати позивачеві спеціальний ордер з тих мотивів, що відповідач затверджує рішення про надання службових приміщень із подальшою видачею спеціальних ордерів тільки державним і комунальним організаціям. Вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує його права. Просить суд визнати дії відповідача протиправними, зобов'язати його затвердити рішення ПАТ «АЗОТ» та видати йому з дочкою спеціальний ордер для користування службовою квартирою.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позов підтримав, просив його задовольнити, суду пояснив, що позивач постійно проживає в квартирі, на яку ПАТ «АЗОТ» видало йому ордер, в подальшому позивач має намір приватизувати службову квартиру і йому необхідно щоб виконавчий комітет видав спеціальний ордер на вказану квартиру.
Представник відповідача - виконавчого комітету Черкаської міської ради Стойко А.Ю. заперечував проти задоволення позову, оскільки відповідач діяв на підставі в межах та у спосіб передбачений законом, кім того відповідач затверджує рішення про надання службових приміщень із подальшою видачею спеціальних ордерів тільки на вільні житлові приміщення, а позивач вже мешкає у спрній квартирі.
Представник третьої особи ПАТ «АЗОТ» в судове засідання не з'явився, скерували до суду заяву, просили справу розглядати без їх участі, проти позову не заперечували.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Придніпровської районної Ради народних депутатів м. Черкаси № 260 від 29.07.1978 ВАТ «Азот» було надано 15 службових квартир (утому числі квартира АДРЕСА_1 та зобов'язано видати ордери на дані квартири.
Позивач ОСОБА_1, працюю на ПАТ „АЗОТ" директором з матеріально-технічного забезпечення виконавчої дирекції, 30.06.2011 року переведений на посаду директора з матеріально-технічного забезпечення ПАТ «АЗОТ» правління ПАТ «АЗОТ», пізніше, 01.05.2013 переведений на посаду директора з матеріально-технічного постачання правління ПАТ «АЗОТ» на якій працює по теперішній час, що підтверджується записами в трудовій книжці на ім'я позивача серії НОМЕР_2.
У червні 2011 року Відкрите акціонерне товариство «Азот» було перейменоване в ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «АЗОТ».
У зв'язку з характером трудових відносин позивачеві ОСОБА_1 була надана службова квартира АДРЕСА_2 на підставі ордера № 818/060 від 01 грудня 2016 року, виданого соціально-комунальним відділом ПАТ „АЗОТ".
Відповідно до відмітки у паспорті серія НОМЕР_1, виданого Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області, позивач з 13.12.2016 зареєстрований за вищевказаною адресою.
ПАТ «АЗОТ» звернулося до Виконавчого комітету Черкаської міської ради з клопотанням (ЧМР вх. № 8635-01-10 від 13.06.2017) про затвердження останнім рішення ПАТ «АЗОТ» № 101-05/17 від 08.06.2017 «Про надання службових житлових приміщень працівникам ПАТ «АЗОТ» та на підставі вказаного рішення видати позивачеві ордер для вселення у надане службове приміщення.
Виконавчий комітет Черкаської міської ради 13.07.2017 відмовив ПАТ «АЗОТ» у затверджені рішення № 101-05/17 від 08.06.2017 «Про надання службових житлових приміщень працівникам ПАТ «АЗОТ» та відмовився видавати мені спеціальний ордер з тих мотивів, що Відповідач затверджує рішення про надання службових приміщень із подальшою видачею спеціальних ордерів тільки державним і комунальним організаціям.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень.
Статтею 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради.
Пунктом 6 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Повноваженнями по видачі ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій відповідно до ст.ст. 24, 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" наділені виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Згідно з ст. 18 Житлового кодексу УРСР, управління житловим фондом здійснюється власником або уповноваженим ним органом у межах, визначених власником.
Відповідно до ст.122 ЖК УРСР, п.п.16, 21 Положення «Про порядок надання службових жилих приміщень та користування ними в УРСР», затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 року, рішення адміністрації підприємства про надання службового жилого приміщення підлягають затвердженню виконавчим комітетом міської ради, який і видає громадянину спеціальний ордер.
Згідно з ч. 1 ст. 118 Житлового кодексу України, службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів. Під службові жилі приміщення виділяються, як правило, окремі квартири.
Аналізуючи наведене суд вважає, що оскільки позивачеві на підставі ордера надана службова квартира, в якій він проживає, то виконавчий комітет Черкаської міської ради не може розглядати питання про видачу спеціального ордера на квартиру АДРЕСА_2, оскільки на вказану квартиру виданий ордер та в ній проживає позивач.Тобто, спірне помешкання не є вільним, а тому відсутні правові підстави для видачі ордеру на це житло.
Керуючись ст.ст.2, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 69-71, 158-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Черкаської міської ради, третя особа: Публічне акціонерне товариство «АЗОТ» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.
Головуючий І.О.Мельник