
Справа 161/16070/17
Номер провадження 2-а/161/1055/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 жовтня 2017 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Подзіров А.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправними дій та зобовязання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
18 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення від 23 вересня 2016 року №581-4; визнання протиправними дій департаменту муніципальної поліції Луцької міської ради щодо демонтажу тимчасової споруди, що знаходилася за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова, 6, вчинені 03 жовтня 2016 року та зобовязати департамент муніципальної поліції Луцької міської ради повернути демонтоване майно.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Як зазначено у частині третій статті 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року становить 1600,00 грн.
При цьому частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У розглядуваному випадку, позивач обєднав у позові дві окремі вимоги немайнового характеру про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету, а також про визнання протиправними дій департаменту муніципальної поліції та зобовязання вчинити дії.
Отже, позивач мав додати до адміністративного позову доказ сплати 1280,00 грн судового збору як за дві позовні вимогу немайнового характеру, однак позивач сплатив судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Вказане є недоліком позову, який слід усунути шляхом доплати судового збору у розмірі 640,00 грн.
Сплату судового збору можливо провести за наступними реквізитами:
Отримувач коштів - УДКСУ у м.Луцьку (м.Луцьк) 22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009628;
Банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області;
Код банку отримувача (МФО) - 803014;
Рахунок отримувача 31214206700002;
Код класифікації доходів бюджету - 22030101 ;
Призначення платежу «*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луцький міськрайонний суд Волинської області».
Крім того, частиною першою статті 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Як слідує зі змісту позову, позивач оскаржує дії департаменту муніципальної поліції Луцької міської ради, однак не вказує цю особу як відповідача у справі, що суперечить приписам статті 106 КАС України.
Вказаний недолік слід виправити шляхом зазначення позивачем хто саме є відповідачами у справі, відповідно до заявлених позовних вимог. У разі залучення другого відповідача, позивачу також необхідно надати копію позову з додатками для нього.
Частиною першою статті 108 КАС передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладені в ухвалі недоліки, позовну заяву необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для їх усунення пять днів з моменту отримання копії ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтею 108 КАС України суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправними дій та зобовязання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків пять днів з моменту отримання копії ухвали. Недоліки позову слід усунути шляхом:
1) надання суду доказу доплати судового збору у розмірі 640,00 грн;
2) зазначення позивачем хто саме є відповідачами у справі, відповідно до заявлених позовних вимог. У разі залучення другого відповідача, позивачу також необхідно надати копію позову з додатками для нього.
Повідомити ОСОБА_1, що у випадку не усунення недоліку у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_2