
УХВАЛА
про розстрочення виконання судового рішення
18 жовтня 2017 року Справа № 803/1186/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
представника заявника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 у даній справі задоволено позовні вимоги Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі позивач, Луцька ОДПІ), стягнуто з Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту (далі відповідач, заявник, КП ЛПЕ) на користь держави податковий борг зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 6296575,56 грн.
10.10.2017 року КП ЛПЕ звернулося із заявою про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 року. Дана заява обґрунтована тим, що господарська діяльність підприємства повязана з перевезенням пасажирів міським електротранспортом та автобусним транспортом на маршрутах у межах міста, при цьому електротранспортом у м. Луцьку користуються 70 % пільгових пасажирів, відшкодування вартості перевезення яких здійснюється з бюджету. Однак, за 2013 рік КП ЛПЕ не отримало частини субвенції у розмірі 1928120,82 грн. від бюджетних призначень, а тому не могло вчасно і в повному обсязі виконати рішення суду. За 2015-й рік борг державного бюджету за вказаними платежами склав 1150370,62 грн., і таким залишається станом на сьогодні, про що свідчить акт звірки взаємних розрахунків. Крім того, заявник вказує на збитковість господарської діяльності підприємства, що також повязана із значним підвищенням вартості електроенергії. На підставі наведеного заявник просить розстрочити виконання судового рішення на 60 календарних місяців.
В поданих письмових запереченнях на заяву про розстрочення податкового боргу представник Луцької ОДПІ заперечив проти заяви та просив відмовити у її задоволенні з тих підстав, що відповідно до пункту 100.4 статті 100 Податкового кодексу України (далі - ПК України) підставою для розстрочення грошових зобовязань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобовязань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків. Водночас складне фінансове становище боржника, яким обґрунтована винятковість обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, не може бути безумовною підставою для надання розстрочки виконання судового рішення. Контролюючий орган вважає, що вибірково подані боржником документи не відображають повної інформації щодо фінансового стану відповідача, а тому не можуть розцінюватися як спростування чи підтвердження недостатності коштів на погашення грошових зобовязань, а наведені заявником судові рішення про розстрочення виплати податкового боргу не спростовують факту подальшого накопичення боржником податкового боргу. На підставі наведеного представник позивача просить розстрочити виконання судового рішення виключно в межах поточного бюджетного року.
Представник заявника клопотання про розстрочення виконання судового рішення в судовому засіданні підтримав повністю.
Представник позивача просив розстрочити виконання судового рішення виключно в межах поточного бюджетного року з підстав, викладених в письмовому запереченні щодо даного клопотання.
Заслухавши пояснення осіб, які прибули в судове засідання, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява КП ЛПЕ про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 року підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд при вирішенні питання про розстрочення виконання рішення суду зобовязаний перевірити наявність обставин, що ускладнюють його виконання. При цьому згідно з приписами статей 69, 70, 71 КАС України зазначені обставини повинні бути підтверджені належними та допустимими доказами.
Частиною другою статті 263 цього ж Кодексу передбачено, що суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Тобто, підставою для розстрочення виконання судового рішення є наявність обставин, які ускладнюють його виконання.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до довідки «Кредиторська заборгованість станом на 01.07.2017 р.» КП ЛПЕ кредиторська заборгованість підприємства перед бюджетом станом на 01.07.2017 року становить 29602,90 тис. грн. Відповідно до акту звірки взаємних розрахунків станом на 01 січня 2016 року борг компенсаційних виплат з державного бюджету на міський електротранспорт за 2015 рік станом на 01 січня 2016 року становить 1150370,62 грн.
За результатами діяльності КП ЛПЕ збиток підприємства за 1-ше півріччя 2017 року становив 727 тис. грн., про що свідчить рядок 2355 звіту про фінансові результати за 1-ше півріччя 2017 р. Відповідно до балансу КП ЛПЕ за (звіт про фінансовий стан) на 30 червня 2017 року загальна сума поточних та довгострокових зобовязань підприємства становить 23096 тис. грн. (сума рядків 1595 та 1695 звіту).
Крім того, як свідчать матеріали справи, підприємство сплачує розстрочену заборгованість, стягнутих з підприємства відповідно до постанов Волинського окружного адміністративного суду у справах №803/1330/15-а від 30.06.2015 року, №803/1075/13-а від 12.06.2013 року, №2а/0370/945/11 від 26.02.2015 року, №803/101/15-а від 25.02.2015 року.
Відтак, відповідачем документально підтверджено в повній мірі скрутний фінансовий стан підприємства, а тому заперечення позивача про те, що заявником подані вибірково документи щодо фінансового стану, є необгрунтовані та безпідставні, оскільки наведені в заяві фактичні обставини та додані до неї докази свідчать про наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення в даній справі для КП ЛПЕ.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що важкий фінансовий стан підприємства свідчить про наявність обставин, які перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі, а тому заява про розстрочення виконання судового рішення про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 6296575,56 грн. на 60 місяців шляхом сплати щомісячних платежів єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, починаючи з 01 листопада 2017 року по 31 грудня 2017 року по 70000,00 грн. в місяць, з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року по 80000,00 грн. в місяць, з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року по 100000,00 грн. в місяць, з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року по 110000,00 грн. в місяць, з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року по 119000,00 грн. в місяць, з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2022 року по 125000,00 грн. в місяць, з 01 жовтня 2022 грн. по 31 жовтня 2022 грн. 123575,56 грн. підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 160 ч.3, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту про розстрочення виконання судового рішення задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2017 року в адміністративній справі №803/1186/17 за позовом Луцької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту про стягнення з рахунків Комунального підприємства Луцьке підприємство електротранспорту у банках, обслуговуючих платника податків, в користь держави коштів у розмірі боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 6296575,56 грн. (шість мільйонів двісті девяносто шість тисяч пятсот сімдесят пять гривень 56 коп.) шляхом сплати відповідачем - Комунальним підприємством Луцьке підприємство електротранспорту щомісячних платежів в наступному порядку: з 01 листопада 2017 року по 31 грудня 2017 року по 70000,00 грн. (сімдесят тисяч гривень) в місяць, з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року по 80000,00 грн. (вісімдесят тисяч гривень) в місяць, з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року по 100000,00 грн. (сто тисяч гривень) в місяць, з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року по 110000,00 грн. (сто десять тисяч гривень) в місяць, з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року по 119000,00 грн. (сто девятнадцять тисяч гривень) в місяць, з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2022 року по 125000,00 грн. (сто двадцять пять тисяч гривень) в місяць, з 01 жовтня 2022 грн. по 31 жовтня 2022 грн. 123575,56 грн. (сто двадцять три тисячі пятсот сімдесят пять гривень 56 коп.).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали, яка буде складена в повному обсязі 20 жовтня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук