
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
18 жовтня 2017 року Справа № 915/1202/16
Кредитор: Головне управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001)
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Кристал сервіс + (код ЄДРПОУ 32390750, АДРЕСА_1, 54029)
Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, Україна, 54017)
Суддя Ржепецький В.О.,
за участі представників:
від кредитора: ОСОБА_2 за довіреністю №4221/9/14-29-10-00 від 11.08.2017,
від банкрута: не зявився,
ліквідатор: не зявився
Суть справи: про визнання кредиторських вимог
встановив:
05.07.2017 до господарського суду Миколаївської області від Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшла заява про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 287259,44грн.
Ухвалою суду від 07.07.2017 кредитора повідомлено про недоліки заяви про визнання кредиторських вимог та встановлено строк для їх усунення до 07.08.2017.
Ухвалою суду від 15.08.2017 заяву прийнято та призначено до розгляду на 28.08.2017, зобовязано кредитора надати суду докладний розрахунок донарахованих штрафних санкцій із зазначенням періоду їх нарахування, зобовязано ліквідатора за три дні до дати судового засідання подати до канцелярії суду письмовий відзив по суті заяви, докази направлення кредитору повідомлення про результати розгляду грошових вимог та його отримання кредитором разом з копією повідомлення про вручення поштового відправлення та описом вкладення в поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредитору.
На виконання вимог ухвали суду від 15.08.2017 ліквідатор 28.08.2017 супровідним листом №02-21/251 від 17.08.2017 надав суду відзив від 14.06.2017 по суті заяви кредитора.
Відзивом від 28.08.2017 та в судовому засіданні ліквідатор грошові вимоги кредитора визнав в повному обсязі.
Головним управлінням ДФС у Миколаївській області 28.08.2017 подано суду клопотання про відкладення розгляду справи по суті у звязку з необхідність більш тривалого часу для підготування докладного розрахунку штрафних санкцій на виконання вимог ухвали суду від 15.08.2017.
Ухвалою суду від 28.08.2017 розгляд заяви було відкладено на 11.09.2017, зобовязано кредитора надати суду докладний розрахунок донарахованих штрафних санкцій із зазначенням періоду їх нарахування; належні та допустимі докази на підтвердження правонаступництва за грошовими вимогами до банкрута, які ґрунтуються на документах, складених іншими юридичними особами: Державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва та Управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, належні докази на підтвердження обставин, викладених в поясненнях від 04.08.2017 щодо відсутності у ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва повноважень контролюючого органу у розумінні ст. 19-1 Податкового кодексу України.
Ухвалою суду від 11.09.2017 розгляд заяви кредитора відкладено на 18.10.2017, вдруге зобовязано кредитора надати суду: докладний розрахунок донарахованих штрафних санкцій із зазначенням періоду їх нарахування; належні та допустимі докази на підтвердження правонаступництва за грошовими вимогами до банкрута, які ґрунтуються на документах, складених іншими юридичними особами: Державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва та Управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, належні докази на підтвердження обставин, викладених в поясненнях від 04.08.2017 щодо відсутності у ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва повноважень контролюючого органу у розумінні ст. 19-1 Податкового кодексу України; докладний розрахунок пені, з урахуванням приписів абз.8 ч. 1 ст.1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом щодо визначення зобовязання до дня порушення провадження у справі про банкрутство.
На виконання вимог ухвал суду від 28.08.2017 та від 11.09.2017 ГУ ДФС у Миколаївській області надано суду: копію витягу з постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2015 №892 з додатком, докладний розрахунок штрафних санкцій та пені.
Представник кредитора в судовому засіданні підтримує заяву про визнання кредиторських вимог до банкрута, з урахуванням уточненого розрахунку пені, просить суд її задовольнити.
Ліквідатор в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, суд дійшов наступних висновків.
Ухвалою суду від 12.12.2016 порушено провадження у справі №915/1202/16 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Кристал сервіс +, введено процедуру розпорядження майном боржника.
Постановою суду від 03.04.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Кристал сервіс + визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Кристал сервіс + банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури (номер публікації: 41782, дата публікації: 04.04.2017).
Частиною першою ст. 38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон) встановлено, що вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Згідно з частиною 3 ст. 23 Закону, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; імя або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); імя або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви.
Пунктом 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI), з наступними змінами та доповненнями, розяснено, що після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів.
Головним управлінням Державної фіскальної служби у Миколаївській області подано заяву про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 287259,44 грн., з яких:
Податок на прибуток приватних підприємств становить 123811,19 грн., податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) 140064,75 грн., єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування 23382,50 грн.
Матеріалами заяви кредитора підтверджується наявність кредиторської заборгованості банкрута в сумі 287259,44 грн., а саме:
1)заборгованість по сплаті податку на прибуток приватних підприємств 1557,00 грн. підтверджується податковою декларацією №9081525410 від 02.03.2015;
2) заборгованість зі сплати штрафних санкцій, застосованих за затримку сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) 5891,81 грн. підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями: №0004351502 від 26.11.2012 в сумі 2800,00 грн.; №0004301502 від 26.11.2012 в сумі 154,62 грн.; №0004321502 від 26.11.2012 в сумі 5,40 грн.; №0004361502 від 26.11.2012 в сумі 360,00 грн.; №0004331502 від 26.11.2012 в сумі 235,20 грн.; №0004341502 від 26.11.2012 в сумі 1223,79 грн.; №0004311502 від 26.11.2012 в сумі 1112,80 грн. (а.с.17-37);
3)заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування 23382,50 грн., що складається з:
- заборгованості по сплаті штрафних санкцій та нарахованої пені за рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва: №228 від 15.02.2013 в сумі 333,53 грн.; №58 від 11.01.2013 в сумі 14354,11 грн.; №418 від 28.02.2013 в сумі 804,62 грн.; №2706 від 30.11.2012 в сумі 1314,37 грн., з урахуванням часткової сплати в сумі 1045,37 грн.; № 1244 від 30.04.2013 в сумі 86,76 грн. (а.с. 11, 39-40, 44, 60);
- заборгованості по сплаті єдиного внеску, визначеного у звітах: за січень 2013 року в сумі 3740,30 грн. (а.с.41-43), за квітень 2013 року в сумі 854,51 грн. (а.с.45-47); за березень 2013 року в сумі 1473,41 грн. (а.с. 48-50); за лютий 2013 року в сумі 1466,16 грн. (а.с.51-53).
Відповідно до приписів п. п. 129.3.3. п. 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України (далі - ПК України), нарахування пені закінчується у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
За несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання згідно п.п. 129 п. 129.1. ст. 129 ПУ України кредитором нараховано пеню на борг минулих років у звязку з введенням мораторію на задоволення вимог кредиторів в загальній сумі 256428,13 грн.
Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.5 ст. 54 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Порядок узгодження грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, врегульовано ст. 56 ПК України. Так, згідно п.56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Доказів оскарження податкових повідомлень - рішень сторонами суду не надано, а тому визначені ними грошові зобов'язання, суд вважає узгодженими.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» територіальні органи ДФС реорганізовано шляхом, зокрема приєднання Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС.
Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» доповнено Податковий кодекс України статтею 19-3 та викладено в новій редакції пп. 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1, якими визначено перелік функцій державних податкових інспекцій, а функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Відповідно до пп. 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України, контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, зокрема: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Підпунктом 19-1.1.34 ПК України встановлено, що контролюючі органи забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до ст. 19-3 ПК України, державні податкові інспекції: здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Згідно наказу ДФС України від 29.03.2017 №215, з метою упорядкування діяльності структурних підрозділів ДФС України та її територіальних органів, визначений перелік функцій, які здійснюють ГУ ДФС обласного рівня та структурні підрозділи ДПІ, в яких відсутні функції, зокрема контрольно-перевірочної роботи, погашення податкового боргу.
Отже, визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства та звернення до суду у випадках, передбачених законодавством, покладено на органи ДФС обласного та центрального рівня.
У звязку з набранням чинності Законами України від 04.07.2013 №404-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України у звязку з проведенням адміністративної реформи» та від 04.07.2013 №406-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» функції адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування покладено на органи доходів і зборів.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України №406 від 04.07.2013 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи, процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.
З зазначених підстав, УПФУ в Заводському районі м. Миколаєва 01.10.2013 складено акт про передачу органам доходів і зборів даних карток особових рахунків платників єдиного внеску на центральному рівні в електронному вигляді для подальшої реалізації останнім функції адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Факт прийняття органом доходів і зборів вищевказаної заборгованості підтверджується карткою особового рахунку платника.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №160 утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Таким чином, Головне управління ДФС у Миколаївській області є належним кредитором за грошовими вимогами до банкрута, які ґрунтуються на документах, складених Управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва.
Кредиторські вимоги Головного управління ДФС у Миколаївській області до банкрута в сумі 287259,44 грн. не заперечені ліквідатором, підтверджені доданими до заяви доказами.
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Враховуючи те, що вимоги Головного управління ДФС у Миколаївській області до банкрута в сумі 287259,44 грн. виникли до порушення провадження у справі про банкрутство та заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, отже зазначені вимоги не являються конкурсними, підлягають включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів в повному обсязі як такі, що заявлені з порушенням встановленого строку.
Витрати по оплаті судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника в сумі 3200,00 грн., відповідно до п.1 ч. 1 ст. 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, підлягають включенню до першої черги реєстру вимог кредитора.
Керуючись ст. ст. 23, 25, 38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Головного управління ДФС у Миколаївській області (вх. №9587/17 від 05.07.2017) - задовольнити.
2.Визнати кредиторські вимоги Головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Кристал-сервіс+» в сумі 287259,44грн. та включити їх до шостої черги реєстру вимог кредиторів банкрута як такі, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.
3.Включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника витрати кредитора по оплаті судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника в сумі 3200,00 грн.
4.Ухвалу направити кредитору, банкруту, ліквідатору.
Суддя В.О.Ржепецький