Постанова № 69613976, 28.09.2017, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
28.09.2017
Номер справи
335/7348/17
Номер документу
69613976
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/7348/17 2-а/335/332/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 року Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді СоболєвоїІ.П., за участю секретаря судового засідання ЛєдовоїА.С., позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

20.06.2017 до Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, третя особа голова ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області, в якому позивач просить суд (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 12.07.2017):

1. Визнати протиправною бездіяльність відповідача в частині перерахунку та виплати пенсії позивачу.

2. Зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру, врахувавши наступні види основних та додаткових видів грошового зобов'язання:

посадовий оклад - 3600грн.;

посадовий оклад за спеціальним званням - 2200грн.;

відсоткова надбавка за вислугу років 50% - 2900грн. на підставі постанови КМУ №988 від 11.11.2015;

надбавка за роботу в умовах режимних обмежень за Ф№2 у розмірі 15% посадового окладу - у сумі 540грн. - наказ УМВС України в Запорізькій області №308 о/с від 10.11.2003;

надбавка за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення у сумі 5220 грн. - наказ УМВС України в Запорізькій області №142 о/с від 21.04.2005;

щомісячна доплата у розмірі 50% від суми пенсії за вислугу років, яка б могла бути нарахована в разі виходу на пенсію у сумі 9114грн. - наказ УМВС України в Запорізькій області №142 о/с від 21.04.2005;

щомісячна надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% окладів грошового забезпечення у сумі 2900грн. - наказ УМВС України в Запорізькій області №142 о/с від 21.04.2005;

премія у розмірі 50% у сумі 8680 грн. - наказ МВС України від 29.03.2005 року №195, наказ УМВС України в Запорізькій області від 15.04.2005 року №3/4-1090 від 15.04.2005.

щомісячна надбавка відповідно до Указу Президента України №771 від 31.08.2001 у розмірі 100% окладів грошового забезпечення і відсоткової надбавки за вислугу років до переліку видів грошового забезпечення у сумі 8700грн.

В обґрунтування позову зазначає, що позивач з 05.05.2005 являється пенсіонером ОВС України та отримує пенсію на підставіЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 23.05.2017 Позивач звернувся до ГУПФУ у Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення, а саме збільшення посадового окладу - 3600,00 грн., окладу за спеціальним званням - 2200 грн., відсоткової надбавки за вислугу років - 50% 2900 грн. відповідно до Постанови КМУ №988 від 11.11.2015 та додаткових видів грошового зобов'язання, які були враховані під час розрахунку пенсії при звільнені. 12.06.2017 позивач отримав відмову в перерахунку пенсії з посиланням на те, що перерахунок та виплата пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Вважає, таку відмову відповідача протиправною.

Ухвалою суду від 23.06.2017 відкрито провадження у справі.

11.07.2017 від головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надійшли заперечення на адміністративний позов за змістом яких представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. Зазначає, що відповідно до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсіїОСОБА_1 від 29.05.2017 року №86/14765 встановлено посадовий оклад, оклад за військове звання, 50% надбавка за вислугу років, 15% надбавка за секретність, премія 0,57%. Отже, лише данні види грошового забезпечення підлягають врахуванню при перерахунку пенсії. Також відповідач зазначив про наявність листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 №9493/02-23, яким установлено, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

У судовому засіданні позивач підтримав позов у повному обсязі, просив його задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти позову повністю, з підстав зазначених у письмових запереченнях.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про місце, час та дату судового засідання повідомлявся належним чином, про причину неявки суду не повідомлено.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАСУкраїни, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У відповідності до ч.3 ст.2 КАСУкраїни, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

При вирішенні цієї справи суд, у відповідності до ст.8 Конституції України та ст.8 КАСУкраїни, керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером МВС України, з 05.05.2005 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Позивачу призначена пенсія згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишньому працівнику органів внутрішніх справ. ОСОБА_3 має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», визначено грошове забезпечення поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 року №947, чинною станом на 01.01.2016 рік, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.

Відповідно абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Підсумовуючи вказане, суд дійшов висновку, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

13.04.2017 року позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області із запитом на отримання публічної інформації, у яком прохав надіслати на його поштову адресу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у звязку із змінами внесеними постановою КМУ №988 від 11.11.2015року, а також із зазначенням в ній додаткових видів грошового зобовязання, які мали місце під час виходу на пенсію:

1. Посадовий оклад - 3 600 гривень.

2. Посадовий оклад за спеціальним званням - 2 200 гривень.

3. Надбавка за вислугу років 50% - призначені постановою КМУ №988 від 11.11.2015.

4. Надбавка за роботу в умовах режимних обмежень за Ф№2 у розмірі 15% посадового окладу - наказ УМВС України в Запорізькій області від 10.11.2003 №308о/с.

5. Надбавка за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 15%.

6. Надбавка за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення - наказ УМВС України в Запорізькій області від 21.04.2005 року №142о/с.

7. Щомісячна доплата у розмірі 50% від суми пенсії за вислугу років, яка б могла бути нарахована в разі виходу на пенсію - наказ УМВС України в Запорізькій області від 21.04.2005 №142о/с.

8. Щомісячна надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% окладів грошового забезпечення - наказ УМВС України в Запорізькій області від 21.04.2005 №142о/с.

9. Премія у розмірі 50% згідно з наказом МВС України від 29.03.2005 року №195, наказ УМВС України в Запорізькій області №? -1090 від 15.04.2005.

05.05.2017 голова ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області надав відповідь вих.№183-М/29/01-2017, якою повідомив, що 22.03.2017 року МВС України пропонувало Пенсійному фонду України надати списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Наразі ГУМУС України в Запорізькій області отримано зазначені списки, по мірі заповнення довідок вони будуть передані до пенсійного фонду.

23.05.2017 позивач звернувся до ГУПФУ в Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до вимог Закону України №900-VIІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», статтею 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постановою КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та від 18.11.2015 року №947 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 09.03.2006 року №268», Наказу МВС України №138 від 17.02.2017року, із врахуванням наступних видів грошового зобов'язання: посадовий оклад - 3600 грн.; посадовий оклад за спеціальним званням - 2200грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 50% - 2900грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень за Ф2 у розмірі 15% посадового окладу у сумі 540грн.; щомісячна надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% окладу грошового забезпечення 2900 грн.; надбавка за безперервну службу 90% грошового забезпечення - 5220 грн.; премія у розмірі 50% - 8680 грн.; щомісячна доплата у розмірі 50% від суми пенсії за вислугу років, яка б могла бути нарахована у разі виходу на пенсію - 9114 грн.

Суд звертає увагу, що у заяві позивача про перерахунок пенсії, відсутній такий вид грошового зобовязання для перерахунку пенсії, як надбавка відповідно до указу Президента України №771 від 31.08.2001 у розмірі 100% окладів грошового забезпечення і відсоткової надбавки за вислугу років у сумі 8700 гривень.

У звязку з чим, пенсійним фондом не відмовлено позивачу у перерахунку пенсії за вказаної підстави.

Згідно зі ст.1, ч.1, 2 ст.8 Конституції України, Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони приймаються на її основі і повинні відповідати їй.

Згідно правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної в рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.09.2014 за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися ст.1 Першого протоколу. Так як суть вимог особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання» якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Відповідно до ч.16 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

На час розгляду справи стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має таку редакцію: Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, згідно п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1слідує, що інформацію про зміни у грошовому утриманні до органів Пенсійного фонду України з метою здійснення перерахунку пенсії позивачу було зобов'язане подати Міністерство внутрішніх справ України.

Однак, його бездіяльність, щодо виконання встановленого обов'язку, не звільняє органи Пенсійного Фонду України від виконання своїх обов'язків.

Право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань, а бездіяльність відповідача у справі не відповідає вимогам статті 22 Конституції України та іншим положенням чинного законодавства, якими передбачено проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ у зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення поліцейських.

Згідно із довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 №86/14765 від 29.05.2017, розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад 3600,00грн., оклад за військове звання - 2200,00 грн., 50% надбавка за вислугу років 2900,00грн., 15,00% надбавка за секретність 540,00грн., премія 0,57% - 52,67грн.

12.06.2017 року відповідач листом вих.№436/М-9 повідомив позивача, що до теперішнього часу від ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області надходять довідки для перерахунку пенсії з грошового забезпечення поліцейських. Разом із тим повідомлено, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

На думку суду, відсутність коштів на виплату перерахованої пенсії не є підставою для позбавлення позивача права на перерахунок пенсії.

Крім того, у письмових запереченнях представником відповідача зазначено, що довідку ОСОБА_1 №86/14765 для перерахунку пенсії з грошового забезпечення поліцейських за реєстром №39 отримано 30.05.2017.

Тобто, із зазначеного вбачається, що відповідачем у справі у листі від 12.06.2017 №436/М-9 повідомлено позивачу недостовірну інформацію. А також відповідачем на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії.

Така позиція відповідача на думку суду є хибною.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей.

Зокрема, Європейський Суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через принцип юридичної визначеності, згідно якого остаточне рішення суду у справі не може піддаватися сумніву, навіть у разі зміни законодавства (п. 51, 52 рішення у справі «Рябих проти Росії» від 24 липня 2003 року).

Разом із тим, відповідно до роз'яснення Верховного Суду України № 1-5/400 від 14 липня 2006 року, наданого на підставі листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у справі «Качко проти України», реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як причину невиконання своїх зобов'язань, судами не повинні прийматися до уваги.

Крім того, відсутність бюджетного фінансування не дає можливості здійснювати перерахунок пенсії, то сама по собі відсутність фінансування не звільняє відповідача від проведення виплат, визначених законодавством. Крім того, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Пенсійному фонду України виділено 141 млрд. 315 млн. 405,1 тис. грн. на фінансове забезпечення виплат пенсій. Крім того, як розпорядник бюджетних коштів Пенсійний фонд України має можливість ініціювати питання перед Урядом щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на покриття свого дефіциту.

При цьому відповідно до Положення про Пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України (далі - Міністр).

Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, внесення пропозицій Міністру щодо формування державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.

Відповідно до Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485 Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі Фонд).

Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями (далі управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набрав чинності 29.12.2015 року, постанови Кабінету Міністрів України № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268», відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок раніше нарахованої позивачу пенсії.

Стаття 71 КАСУкраїни передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на зазначене вище, позовні вимоги позивача щодо визнання бездіяльності відповідача щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 протиправною, підлягають задоволенню.

Також задоволенню підлягають позовні вимоги щодо зобовязання відповідача здійснити перерахунок пенсії, з урахуванням Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №86/14765 від 29.05.2017, а саме посадового окладу 3600,00грн., окладу за військове звання 2200,00грн., 50% надбавки за вислугу років 2900,00грн. та 15,00% надбавки за секретність 540,00грн.

Щодо позовних вимог про проведення перерахунку пенсії з урахуванням: щомісячної надбавки за особливі умови служби... у розмірі 50% окладу грошового забезпечення, надбавки за безперервну службу 90% грошового забезпечення, премії у розмірі 50%, щомісячної доплати у розмірі 50% від суми пенсії за вислугу років, яка б могла бути нарахована у разі виходу на пенсію, суд зазначає наступне.

Суд вже зазначав вище, що перерахунок пенсії проводиться на підставі поданих пенсіонером додаткових документів, які дають право на підвищення пенсії або у звязку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

У нашому випадку, перерахунок пенсії повинен проводитись на підставі отриманої від голови ліквідаційної комісії ГУМВСУкраїни довідки про розмір грошового забезпечення від 29.05.2017року, у якій зазначені збільшені показники грошового забезпечення.

Тобто, перерахунок пенсії відповідачем проводиться на підставі довідки встановленої форми та інформації зазначеної у ній (про зміни у грошовому утриманні), з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які враховані при призначенні пенсії та з урахуванням наявних матеріалів пенсійної справи.

Оскільки, додаткові види грошового зобовязання, крім визначених Постановою КМУ №988 від 11.11.2015, на які посилається позивач не змінені та не зазначені у довідці ліквідаційної комісії ГУМВСУкраїни, то у задоволенні даних позовних вимог слід відмовити.

Що стосується виплати різниці в пенсії за минулий час, то вона може бути виплачена позивачеві не більш як за 12 місяців. Однак, у змісті позовних вимог позивач просив зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016, тобто за півтора роки, що передували його зверненню до суду з даним позовом, що чинним законодавством не передбачено. В цей же час, оскільки стаття 51 Закону №2262 пов'язує час виплати різниці у пенсії із місяцем набуття права на відповідний перерахунок, то у розумінні даної статті виплата різниці у пенсії за минулий час означає, що таку різницю позивач має право одержати у разі, якщо він набув право на перерахунок пенсії у бік її збільшення, але такий перерахунок не був своєчасно проведений з вини державного органу. Оскільки суд встановив, що позивач набув право на перерахунок пенсії з 01.01.2016, відтак і виплата різниці у пенсії за минулий час має бути проведена йому із зазначеної дати по час фактичного здійснення перерахунку пенсії відповідачем на підставі даної постанови суду.

Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

26.09.2017 позивачем подано до суду заяву про встановлення строку для надання звіту ГУПФУ в Запорізькій області звіту про виконання судового рішення. В обґрунтування зазначив, що на протязі більше 20 місяців з моменту виникнення підстав, для перерахунку пенсії відповідач навмисно ухиляється від дотримання чинного законодавства України та здійснення перерахунку пенсії, що спонукало позивача до звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача, подати у місячний строк з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення.

Оскільки позивачем заявлені вимоги немайнового характеру, які були частково задоволені судом, а також враховуючи положення ст. 94 КАС України, суд доходить висновку, що на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 640,00 гривень.

Керуючись ст.ст. 94, 158, 162, 163, 167, 185-186, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ЄДРПОУ: 20490012, юридична адреса: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158Б) щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 протиправною.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ЄДРПОУ: 20490012, юридична адреса: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158Б) провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру, врахувавши наступні види основних та додаткових видів грошового зобов'язання:

- посадовий оклад - 3600 гривень;

- посадовий оклад за спеціальним званням - 2200 гривень;

- відсоткова надбавка за вислугу років 50% - 2900 гривень;

- надбавка за секретність 15% - 540 гривень.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, номер за ІПН: НОМЕР_1, адреса реєстрації: Запорізька область, Чернігівський район, с.м.т.Чернігівка, АДРЕСА_1) судові витрати по справі судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надати звіт про виконання даної постанови у місячний строк з моменту набрання законної сили.

Вступна та резолютивна частини постанови виготовлені в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 28 вересня 2017 року. Повний текст постанови виготовлено протягом пяти днів.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі, протягом 10 днів з дня отримання постанови, апеляційної скарги.

Суддя: І.П.Соболєва