
221/389/17
2-а/221/23/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2017 року м. Волноваха
Волноваський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Овчиннікової О.С.,
при секретарі судового засідання Фоміних С.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача - Волноваського УПФУ- не з*явилася,
представника третьої особи - Лук*янчикова І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа Приватне Акціонерне Товариство "Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат",
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, пояснюючи, що вінпрацював у Приватному Акціонерному Товаристві «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» машиністом бульдозеру та слюсарем чергового та по ремонту обладнання. Звільнився 15.10.2011 року.
Відповідно до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою КМУ № 461 від 24.06.2016, посада електрослюсарі (слюсарі) чергові та з ремонту устаткування та машиністи бульдозерів відносяться до переліку виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Згідно з пунктом 109 Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 року, при призначенні пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах служба в складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах, служба в військах і органах ВЧК, ОГПУ, НКВС, НКДБ, МДБ, Комітету державної безпеки СРСР, Міністерства охорони громадського порядку СРСР, міністерств охорони громадського порядку союзних республік, Міністерства внутрішніх справ СРСР, міністерств внутрішніх справ союзних республік, служба в органах міліції прирівнюється за вибором особи, яка звертається за пенсією, до роботи, яка передувала службі чи безпосередньо слідувала за нею. При цьому зазначені періоди враховуються в розмірі, який не перевищує наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах чи пільгових розмірах.
У його трудовій книжці наявні записи, що з 01.03.1984 р. по 16.03.2011 р. він працював машиністом бульдозеру в ПрАТ «ДФДК», тому пільговий стаж його роботи становить більше 12 років 6 місяців, а загальний стаж, згідно записів у трудовій книжці, становить більше 25 років.
Відповідно до п. б) ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Вважаючи, що має право на пенсію за віком на пільгових умовах після досягнення 55 років, 22.11.2016 року він звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах.
Рішенням № 2418 від 30.11.2016 року відповідач відмовив у призначенні пенсії, мотивуючи відмову тим, що страховий стаж заявника, який документально підтверджений, складає 33 роки 1 місяць 21 день, пільговий - 9 місяців та 1 день.
Періоди роботи з 05.05.1979 року по 11.11.1980, з 19.01.1983 р, по 31.12.1999 року у ПАТ «Докучаєвський флюсо - доломітний комбінат» не зараховано до пільгового стажу у зв*язку з неможливістю перевірки довідки № 3284 від 15.08.2016 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній через знаходження підприємства на непідконтрольній териьторії України. Період з 01.01.2000 р. по 31.12.2010 р.- через відсутність відомостей про застраховану особу щодо атестації робочих місць.
З рішенням Пенсійного фонду не згодний, оскільки його пільговий стаж підтверджується трудовою книжкою. Підприємство, хоча і розташоване на непідконтрольній території, однак на теперішній час працює та не перебуває в стадії припинення. Просив скасувати рішення відповідача № 2418 від 30.11.2016 року про відмову в призначенні йому пенсії на пільгових умовах, визнати відмову незаконною та зарахувати йому до пільгового стажу періоди його роботи в ПрАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» з 05.05.1979 року по 11.11.1980, з 19.01.1983 р, по 31.12.1999 р. Зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2, відповідно до п.б ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» з дня його звернення до відповідача з заявою про нарахування пенсії, тобто, з 22.11.2016 р.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні, що відбулося раніше, позов не визнала, просила відмовити в його задоволенні, мотивуючи свою позицію тими ж самими обставинами, які були зазначені у рішенні про відмову позивачу в призначенні пенсії, та в запереченнях. Зазначила, що згідно наданих позивачем документів на момент звернення він має загальний страховий стаж - 33 роки 1 місяць 21 день, з них пільговий стаж роботи складає 9 місяців 1 день. Період роботи з 05.05.1979 року по 11.11.1980 р., з 19.01.1983 р. по 31.12.1999 не зараховані, оскільки ПрАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» розташоване на тимчасово окупованій території, не перереєстроване на підконтрольній Україні території, тому перевірити надану позивачем довідку на підтвердження наявного трудового стажу немає можливості. Період роботи з 01.01.2000 р. по 31.12.2010 р. не зараховано до пільгового стажу роботи через відсутність даних в індивідуальних відомостях про застраховану особу; період з 01.01.2000 р. по 31.12.2010 року - через відсутність інформації щодо атестації робочих місць. Вважає прийняте рішення законним, обґрунтованим та просила відмовити в задоволенні позову.
Представник третіх осіб в судовому засідання пояснив, що на підставі ст..62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» , документом, що підтверджує трудовий стаж, є трудова книжка. При відсутності такої або відповідних записів у ній, згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12.08.1993 р. за № 637, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків, а також уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Вказує, що у трудовій книжці позивача є усі необхідні записи для призначення пенсії на пільгових умовах, тому інших доказів не потрібно.
Вислухавши пояснення сторін, оцінивши досліджені в судовому засіданні докази з позиції відповідності їх вимогам щодо належності та допустимості, з'ясувавши всі обставини у справі, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З трудової книжки позивача судом встановлено, що з 27.07.1978 року він працював у Доломітному кар*єрі учнем слюсаря.
19.01.1982 року був прийнятий на теж підприємство слюсарем - черговим по ремонту обладнання.
05.05.1979 року йому присвоєно 3 розряд слюсаря чергового по ремонту обладнання Доломітного кар*єра.
11.11.1980 року позивача звільнено у зв*язку зі службою у лавах Радянської армії.
19.01.1983 року прийнято слюсарем черговим та по ремонту обладнання до Доломітного кар*єру.
01.03.1984 року переведений машиністом бульдозера ( бульдозеристом 5 розряду).
01.05.1995 року Центральний та Доломітний кар*єри об*єднані у Об*єднаний кар*єр.
З 01.09.1999 року підприємство реорганізовано в Докучаєвський державний флюсо-доломітний комбінат.
З 19.07.2000 року Докучаєвський державний флюсо-доломітний комбінат реорганізовано у Відкрите Акціонерне Товариство «Докучаєвський флюсо- доломітний комбінат».
17.03.2011 року позивача переведено електрослюсарем (слюсарем черговим та по ремонту обладнання) Доломітного кар*єру.
15.10.2011 року позивача звільнено у зв*язку з виходом на пенсію по інвалідності.
22.11.2016 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах у відповідності до п «б» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», однак відповідач рішенням № 2418 від 30.11.2016 року відмовив у призначенні пенсії, мотивуючи відмову тим, що спеціальний стаж заявника, який документально підтверджений складає 33 роки 1 місяць 19 днів. Рішенням № 2418 від 30.11.2016 року відповідач відмовив у призначенні пенсії, мотивуючи відмову тим, що страховий стаж заявника, який документально підтверджений, складає 33 роки 1 місяць 21 день, пільговий - 9 місяців та 1 день.
Періоди роботи з 05.05.1979 року по 11.11.1980, з 19.01.1983 р. по 31.12.1999 року у ПАТ «Докучаєвський флюсо - доломітний комбінат» не зараховано до пільгового стажу у зв*язку з неможливістю перевірки довідки № 3284 від 15.08.2016 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній через знаходження підприємства на непідконтрольній териьторії України. Період з 01.01.2000 р. по 31.12.2010 р.- через відсутність відомостей про застраховану особу щодо атестації робочих місць.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ст. 13 ч. 1 п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до ст. 62 вищевказаного Закону основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Це передбачено Постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», а саме п. 20, згідно якого лише у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Підпунктом 1.1 п.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 за N 58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110 встановлено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві,в установі,організації (далі - підприємство) усіх форм власності або у фізичної особи понад п'ять днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств,селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.
Пунктом 20 Порядку № 637 визначено, що у разі коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки.
Тобто з наведеного вбачається, що уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
Як вбачається з трудової книжки позивача, усі відомості про місце роботи, що зазначені позивачем у позовній заяві, підтверджені відповідними записами.
Згідно довідки № 3284 від 15.08.2016 року про уточнення особливого характеру роботи або умов праці, що необхідні для призначення пільгової пенсії, виданої ПрАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат», ОСОБА_3 працював на Доломітному кар*єрі з 05.05.1979 року по 11.11.1980 року слюсарем черговим та по ремонту обладнання, згідно розпорядження № 31 від 25.05.1979 р ( Наказ № 706 від 12.11.1980 р.), згідно розрахункової відомості. Згідно списка №2, розділу 1 підрозділу 1а, професія відноситься до такої, що має особливий характер роботи або умов праці та надає право на призначення пільгової пенсії. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру по ремонту електрообладнання.
З 19.01.1983 року по 29.02.1984 року- слюсарем черговим та по ремонту обладнання на підставі наказу № 56 від 11.01.1983 року, згідно розрахункових відомостей. Згідно списка № 2, розділу 1 підрозділу 1а, затвердженого постановою Ради міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру по ремонту електрообладнання.
З 01.03.1984 р. по 30.04.1995 р. працював машиністом бульдозера ( бульдозеристом) на підставі розпорядження № 41 від 29.02.1984 р., згідно розрахункової відомості. Згідно списка № 2, розділу 1 підрозділу 1а, код професії 2010100а- 13583, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162 м.Київ. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру.
На об*єднаному кар*єрі позивач працював з 01.05.1995 р. по 30.06.1997 р. машиністом бульдозера, згідно наказу № 172 від 30.03.1995 р., згідно розрахункових відомостей. Згідно списка № 2, розділу 1 підрозділу 1а, код професії 2010100а- 13583, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162 м.Київ. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру.
На доломітному кар*єрі працював з 01.07.1997 р. по 16.03.2011 р. машиністом бульдозера,на підставі наказу № 250 від 10.06.1997 р. згідно розрахункових відомостей. Згідно списка № 2 розділу 1 підрозділу 1а,позиції 1.1.а, затвердженого постановою КМУ від 16.01.2003 року за № 36 м.Київ. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру.
На доломітному кар*єрі працював з 17.03.2011 р. по 15.10.2011 р. еклектрослюсарем ( слюсарем черговим та по ремонту обладнання, згідно розпорядження № 35 від 17.03.2001 р. та наказу № 219 від 14.10.2011 р., згідно розрахункової відомості. Згідно списка № 2 розділу 1 підрозділу 1а, позиції 1.1.а, затвердженого постановою КМУ від 16.01.2003 року за № 36 м.Київ. Робота проводилася повний робочий день в умовах кар*єру по ремонту електрообладнання.
Професію атесовано згідно наказів про атестацію робочих місць № 659 від 01.12.1994 р., № 501 від 06.12.1999 р., № 795 від 06.12.2004 р., № 887 від 05.12.2009 р., № 1165 від 25.12.2014 р.
Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року за № 1173 про затвердження списків виробництв, цехів, професій та посад, робота в яких надає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, а також постановою КМУ від 11.03.1994 р. № 162 м.Київ, постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 36 м.Київ, були затверджені списки посад, перебування на яких надає право працівнику отримату пільгову пенсію.
З урахуванням переліку посад, що віднесено до списку № 2, посада 1.1а електрослюсарі (слюсарі) чергові та з ремонту устаткування та 1.1а машиністи бульдозерів, у тому числі зайняті гасінням та розбиранням териконів і породних відвалів шахт, розрізів, збагачувальних та брикетних фабрик, що горять, які займав позивач у вказані ним періоди, відносяться до таких, що надають йому право на отримання пільгової пенсії з урахуванням періодів роботи, не зараховантх до пільгового стажу відповідачем та які необхідно прийняти до уваги.
Як вбачається із ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Із ст. 24 вказаного Закону вбачається, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Указом Президента України № 405/2014 від 14.04.2014 року введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України». Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», дію якого зупинено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р, м.Докучаєвськ Донецької області, на території якого розташоване ПрАТ «Докучаєвський флюсо-долмітний комбінат», відноситься до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р, м. Докучаєвськ відноситься до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 року № 252-VІІ та постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 року № 254-VІІ, м. Донецьк, визнано тимчасово окупованою територією.
Відповідно до частини 2, 3статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому Законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною 2 цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Суд приймає до уваги практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яка відповідно до ст. 17 Закону України від 23.02.2006 року № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» має застосовуватися при розгляді справ як джерело права.
Так, під час розгляду справ проти Туреччини (зокрема, "Loizidou v. Turkey", "Cyprus v. Turkey"), проти Молдови та Росії (зокрема, "Mozer v/ the Republic of Moldova and Russia", "Ilascu and Others v. Moldova and Russia"), грунтуючись на Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії (Namibia case), ЄСПЛ наголосив, що першочерговим завданням щодо прав, передбачених Конвенцією, завжди має бути їх ефективна захищеність на території всіх Договірних Сторін, навіть якщо частина цієї території знаходиться під ефективним контролем іншої Договірної Сторони.
Таким чином, документи, видані органами та установами, що знаходяться на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, як виняток можуть братись до уваги судом та оцінюватись разом із іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку.
Разом із тим суд зазначає, відповідно до змін, внесених до абз.7 п.20 Порядку, у разі, коли підприємства, установи організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Таким чином, позивачу для підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії треба надати дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі- Закон) у 2011 році на базі автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей створений Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Дані до Реєстру, зміни та уточнення до них вносяться на підставі звітів про нарахування єдиного внеску, що подаються страхувальниками.
Страхувальники - платники єдиного внеску, зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону, на яких покладено обов'язки нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок за платників єдиного внеску, зазначених у пунктах 2, 3, 6 - 14 частини першої статті 4 Закону, а також платники єдиного внеску, які зазначені в пунктах 4, 5 частини першої статті 4 Закону.
Відповідно до п.З частини ІІ Положення «Про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування», дані до реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них вносяться на підставі звітності, що подається страхувальниками до органів доходів і зборів та передається до Пенсійного фонду України в порядку міжвідомчого обміну інформацією.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» у редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме: розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено п. 9-3, відповідно до якого платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Тому з указаного терміну відомості щодо ОСОБА_5 можуть бути відсутніми в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'яікового державного соціального страхування, внаслідок не подання звітності ПрАТ «Докучаєвський флюсо - доломітний комбінат».
Таким чином, обставини, викладені позивачем в позовній заяві про те, що він з 05.05.1979 року по 11.11.1980 р.; з 19.01.1983 року по 31.12.1999 р.; з 01.01.2000 по 31.12.2010 р. працював у в ПрАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат», обґрунтовані і знайшли своє підтвердження в судовому засіданні. Пільговий стаж надає йому право на отримання пенсії на пільгових умовах зі зменшенням пенсійного віку, відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Окрім цього, суд зазначає, що Положеннями ч. 3 ст. 44 Закону № 1058-IV передбачено право відповідача на проведення перевірки. Разом з цим, за вимогами законодавства, неможливість проведення перевірки не ставить у залежність особу щодо якої розглядається питання про призначення пенсії, оскільки це не є підставою для відмови у зарахуванні стажу та призначення пенсії. За таких обставин посилання відповідача на неможливість проведення перевірки підприємств, на яких працював позивач, колегією суддів не прийнято до уваги.
Статтею 58 Закону №1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.3 ст.2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення.
Оскільки судом встановлено, що рішення відповідача - є незаконним, а тому така відмова носить формальний характер і порушує право позивача на реалізацію права на пенсійне забезпечення,-воно підлягає відновленню, позовні вимоги - задоволенню частково, а рішення відповідача- скасуванню.
На підставі ч.1 ст.94 КАС України, підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 640 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 14,17, 18, 69, 71, 79, 86, 94, 99,122, 128, 143, 158-163, 167, 185, 186, 254, КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.
Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України № 2418 від 30.11.2016 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_3 на підставі його заяви за № 2418 від 22.11.2016 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької облаксті зарахувати ОСОБА_3 до стажу, що надає йому право на отримання пенсії на пільгових умовах, стаж роботи на посаді слюсаря чергового та по ремонту обладнання Доломітного кар*єру за період роботи з 05.05.1979 р. по 11.11.1980 р., з 19.01.1983 р. по 31.12.1999 р.; стаж роботи на посаді машиніста бульдозера за період роботи з 01.01.2000 року по 31.12.2010 р. у Відкритому Акціонерному Товаристві "Докучаєвський флюсо - доломітний комбінат".
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області розглянути заяву ОСОБА_3 за № 2418 від 22.11.2016 року про призначення пенсії за віком відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ 25 листопада 2005 року № 22-1 з визначенням питання, крім іншого, щодо зарахування до пільгового стажу періоду роботи ОСОБА_3 на посаді слюсаря чергового та по ремонту обладнання Доломітного кар*єру за період роботи з 05.05.1979 р. по 11.11.1980 р., з 19.01.1983 р. по 31.12.1999 р.; на посаді машиніста бульдозера - за період роботи з 01.01.2000 року по 31.12.2010 р. у Відкритому Акціонерному Товаристві "Докучаєвський флюсо - доломітний комбінат".
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Волноваський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 10 жовтня 2017 року.
Суддя О.С. Овчиннікова