Постанова № 69555976, 06.10.2017, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
06.10.2017
Номер справи
642/4431/17
Номер документу
69555976
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

06.10.2017

Справа №642/4431/17

Провадження № 2-а/642/454/17

ПОСТАНОВА

ІменемУкраїни

06.10.2017 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Пашнєв В.Г., розглянув в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А 0501, Харківського обласного військового комісаріату, головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними діянь, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом в якому просив:

1. Визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини А 0501 щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 09.01.2015 за № 10/4, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової службиз яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

2.Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів з неправильним визначенням розміру грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1, яка не передбачала в складі грошового забезпечення ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової службиз яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

3.Зобов'язати військову частину А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер:НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 роківз яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355), подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

4.Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ08166355) після отримання від військової частини А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років,з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ14099344), включити у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби .

5.Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області(код ЄДРПОУ: 14099344) після отримання від Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за тривалість безперервної військової служби за 25 років, здійснити виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1)недоплаченої частини основного розміру пенсії з 05 березня 2017року, подати протягом півтора місяця строку, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

В обґрунтуванні позову посилається на те, що позивач проходив військову службу в Збройних силах України ( далі ЗСУкраїни)з 28.11.1988 р. по 31.12.2014 р.в військовій частині А 0501(далі - в/ч А 0501 ) яка після оголошення про проведення мобілізації в Україні, перейшла на штат військового часу та внаслідок чого було змінено найменування з в/ч А 0501 на військову частину польова пошта В 6250 (далі - в/ч пп.В 6250) з якої в подальшому і звільнився позивачу 2014 році, а з 01.07.2017р.в/ч пп.В 6250 перейшла на найменування в/ч А 0501.Позивач є пенсіонером Міністерства оборони України,пенсія призначена з 01.01.2015р. відповідно до ст.13 Закону України№2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( далі закон №2262-XII). При призначенні пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області (далі ГУ ПФУ вХарківській області) позивачу був врахований посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 40%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. Однак, у довідкупро додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача, виданої в/ч пп.В 6250 від 09.01.2015 за № 10/4 не були включені: грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за тривалість безперервної військової служби за 25 років які позивач отримував за останні 24 місяці перед звільненням з лав ЗСУкраїни під час служби у в/ч А 0501та в/ч пп.В 6250 та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Не включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вважає протиправним та таким, що призвело до отримання пенсії за вислугу років у меншому ніж належить позивачу розмірі.

Відповідачем в/ч А 0501 надані до суду заперечення, в яких зазначив, що законом не передбачено включення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідач Харківський обласний військовий комісаріат (ХОВК) подав до суду заперечення в яких зазначив, що законом не передбачено включення до грошового забезпечення, з якого вираховується пенсія, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань як складових частини грошового забезпечення. Крім цього, ХОВК посилається на рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2015 від 13.05.2015 р., згідно якого «в положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним». При цьому, позивачем невірно тлумачиться вказане рішення Конституційного Суду, яке стосувалось порядку перерахунку пенсій в зв'язку з встановленням Кабінетом Міністрів України нової щомісячної додаткової грошової винагороди, а не видів грошового забезпечення, з яких має бути визначений розмір пенсії. Але в позові позивача ведеться мова про обчислення пенсії при її призначенні за ст. 43 Закону №2262-XII. Така ж правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 28.02.2017р. № К/800/31546/16, «Щодо посилань відповідача на рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2015 від 13.05.2015 р., згідно якого «в положеннях першого речення частини 3 статті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним», то вони є безпідставними, оскільки, як вірно зазначено судами попередніх інстанцій, вказане рішення Конституційного Суду стосується порядку перерахунку пенсій в зв'язку зі встановленням Кабінетом Міністрів України нової щомісячної додаткової грошової винагороди, а не видів грошового забезпечення, з яких має бути визначений розмір пенсії».

Відповідач Головне управління пенсійного фонду України в Харківській області (далі - ГУ ПФ України у Харківській області) подало до суду заперечення на позов, в яких зазначив, що перелік видів грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів, звільнених військовослужбовців є вичерпним. Тому, ГУ ПФУ в Харківській області додержані вимоги ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п.7 постанови КМУ №393 від 17.07.1992р. грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не зазначена у довідці, наданій ХОВК. Тому правових підстав для їх включення до розрахунку немає. Окрім того, ГУ ПФУ в Х/о не має повноважень для внесення змін в документи, які були надані від ХОВК і на пісдатві яких була нарахована пенсія.

Згідно зі ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, щопозивач, ОСОБА_1 проходив військову службу в ЗСУкраїни.

Позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до закону №2262-XII, як особа звільнена з військової служби та перебуває на пенсійному обліку у ГУ ПФУ в Харківській області.

З 01.01.2015р. позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до закону № 2262-XII.

При обчисленні пенсії ГУ ПФУв Харківській області врахувало грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військовезвання, процентна надбавка за вислугуроків 40%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці.

Відповідно до грошового атестата серія ЗУ № 074971, виданої в/ч пп.В 6250 та наказів командира в/ч А 0501 від 01.03.2013р. № 51, від 13.11.2013р. № 262, та в/ч пп. В 6250 від 04.12.2014р. № 10 вбачається, що позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Довідкою в/ч А 0501 від 18.07.2017р. №10/634 підтверджено, що ОСОБА_1 отримував грошову допомогу на оздоровлення за 2013 рік у сумі 3384,50 грн., та за 2014 рік у сумі 3438,80грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2013 рік у сумі 3384,50 грн., з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до наказу командира в/ч А 0501 від 02.12.2012р. № 279вбачається, що позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років у розмірі50% від 2 окладів грошового утримання, яка на 29 листопада 2013 року складає - 25 років 00 місяців 00 днів в сумі 1150 грн. 00 коп. Довідкою в/ч А 0501 від 18.07.2017р. №10/634 підтверджено, що ОСОБА_1отримував винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років у сумі 1150 грн. 00 коп., з якої був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач 27.07.2017р. звертався до в\ч А 0501 в якій просив в\ч А 0501 скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, ОСОБА_1, з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років які ОСОБА_1 отримував під час служби в в/ч А 0501, і з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та подати нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, ОСОБА_1до Харківського ОВК.

В/ч А 0501,28.08.2017р.надано відповідь про відсутність підстав для включення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Позивач 27.07.2017р. звертався до Харківського ОВК з заявою про усунення порушень в оформленні документів для призначення пенсії - направлення отриманої від військової частини довідки про додаткові види грошового забезпечення, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років до ГУ ПФУ в Харківській області.

Харківський ОВК 29.08.2017р. надав відповідь згідно якої законодавством не передбачено включення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

27.07.2017р. позивач звертався до ГУ ПФУ в Харківській області з заявою про усунення порушень при призначенні пенсії після отримання нової довідки про додаткові види грошового забезпечення, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань , винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років призначити та виплачувати пенсію в розмірі, обчисленому із врахуванням нової довідки.

ГУ ПФУ в Харківській області 29.08.2017р. надано відмову в проведенні призначення з посиланням на те, що чиним законодавством не передбачено включення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість без перервної військової служби за 25 років в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

У відповідності до ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей»пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Судом встановлено, що при обчисленні розміру пенсії позивача під час розрахунку, ГУ ПФУ в Харківській області не врахувало грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до пунктів 1,2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі Закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно п. 1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міноборони від 11.06.2008 №260,який зареєстрований в Мін'юсті України 14.07.2008 р. за № 638/15329 до складу грошового забезпечення входять:

- посадовий оклад, оклад за військовим званням;щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

- одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий перелік затверджений постановою КМУ від22.12.2010р. № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зазначений Перелік не містить такий вид виплат, як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до постанови від 07.11.2007 року№ 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі Постанова № 1294). Зазначена постанова набула чинності з 01.01.2008 року.

Відповідно до п. 1 Постанови №1294, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Положеннями п.3 постанови № 1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців. Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25) до одноразових віднесені: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений ст. 9-1 Закону № 2011-XII, а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Разом з тим, ч. 1 ст. 10-1 Закону №2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міноборони від 11.06.2008 р. № 260, зареєстровано в Мін'юсті України 14.07.2008 р. за № 638/15329.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міноборони, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міноборони (п.п. 3 п. 5 Постанови № 1294, п.п. 33.1, 33.3 п. 33 розділу XXXIII Інструкції).

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань військовослужбовця, яку позивач отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії. Таким чином грошове забезпечення військовослужбовців в тому числі грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань є об'єктом сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Однак, єдиною умовою для включення відповідних виплат до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, є сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною в постанові від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

В силу ч. 1 ст. 244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватись іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Із зазначених вище підстав суд вважає, що пенсія позивачу повинна виплачуватись в розмірі який обчислений з грошового забезпечення до якого включена грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідачами не надано доказів наявності підстав для не врахування при обчисленні розміру пенсії позивача грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, тому вимоги щодо визнання протиправними дій відповідачів щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення , які враховуються під час обчислення пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував в період проходження військової служби, зобов'язання скласти нову довідку, подати її, призначити та виплачувати позивачу пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, здійснити виплату позивачу недоплаченої частини основного розміру пенсії, підлягають задоволенню.

Крім того, суд вважає, щопозивачем при зверненні до суду з даним позовом не пропущено строку, визначеного ч.2 ст.99 КАС України, оскільки позивач просить здійснити виплату недоплаченої частини основного розміру пенсії з 05 березня 2017р., тобто в межах 6-місячного строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу вказаної норми вбачається, що питання про надання звіту про виконання постанови вирішує суд, який прийняв судове рішення по суті спору не на користь суб'єкта владних повноважень.

Цій нормі кореспондують положення абзацу 6 п. 4 ч. 1 ст. 163 КАС України, згідно з яким постанова складається з резолютивної частини із зазначенням встановленого судом строку для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій (перебіг цього строку починається з дня набрання постановою законної сили або після одержання її копії, якщо постанова виконується негайно).

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може під час прийняття постанови у справі.

Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

У Рішенні від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 року у справі "Класс та інші проти Німеччини", із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури.

Згідно ч. 2 п. 10 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 року № 7 "Про судове рішення в адміністративній справі" резолютивна частина судового рішення, за загальним правилом, повинна містити: висновок суду про задоволення позову (клопотання, подання), апеляційної чи касаційної скарги повністю або частково чи відмову в його (її) задоволенні повністю або частково, чи залишення його (її) без задоволення; висновок суду по суті вимог; розподіл судових витрат; інших правових наслідків ухваленого рішення; строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили та його оскарження; встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.

У зв'язку з тим, що для усунення порушення прав позивача відповідачами повинні вчинити певні дії, то вимоги позивача щодо встановлення судом строку для подання суб'єктами владних повноважень - відповідачами в/ч А 0501та ГУ ПФУ в Харківській області до суду першої інстанції звіту про виконання судового рішення є законними, строк подачі звіту трьохтижневого строк та півтора місяця строквідповідно, з дня набрання постановою законної сили є розумним строком.А тому позовні вимоги про зобов'язання в/ч А 0501 подати протягом трьохтижневого строку, та ГУ ПФУв Харківській областіподати протягом півтора місяця строку, після набрання законної сили рішення суду, звіти про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України належить задовольнити.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі витупала його посадова чи службова особа.

Відповідно до п. 18. ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», Пенсійний Фонд України та його органи від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються.

На підставівикладеного, керуючись ст.ст.2-15,17-18,33-35,41-42,47-51,56-59,69-71,79,86,87,94,99,104-107,110-112,121,122-143,151-154,158,162,163,167,185-186,254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до військової частини А 0501, Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинення певних дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини А 0501 щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 09.01.2015 за № 10/4, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів з неправильним визначенням розміру грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1, яка не передбачала в складі грошового забезпечення ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати військову частину А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355), подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ08166355) після отримання від військової частини А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ14099344), включити у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за тривалість безперервної військової служби за 25 років які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби .

Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області(код ЄДРПОУ: 14099344) після отримання від Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за тривалість безперервної військової служби за 25 років, здійснити виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1)недоплаченої частини основного розміру пенсії з 05 березня 2017року, подати протягом півтора місяця строку, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань військової частини А 0501 (вул.Горішного , м. Чугуїв, Харківська обл., 63505, код ЄДРПОУ 24976272), Харківського обласного військового комісаріату (61052, вул. Коцарська, 56, м. Харків, код ЄДРПОУ 08166355); та за рахунок держави на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 1280 грн. 00 коп. в рівних частках.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтересичи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отриманнякопії постанови.

Суддя: