
Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/1588/17
Провадження № 3/433/306/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2017 року
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Троїцького ВП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 24 серпня 1956, громадянку України, яка мешкає за адресою: Луганська область, смт. Троїцьке, вул. Паркова, 56/6,
за ч.2ст. 154 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
05 жовтня 2017 року в провадження Троїцького районного суду Луганської області надійшла адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст. 154 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 833305 від 13.09.2017 року, 13 вересня 2017 року 11 вересня 2017 року о 20-30 годині належна ОСОБА_1 собака породи такса на вул.Паркова у смт Троїцьке Троїцького району Луганської області вкусила та розірвала джинси громадянина ОСОБА_2, тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 154 КУпАП.
Таким чином, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2ст. 154 КУпАП.
Постановою Троїцького районного суду Луганської області від 18.09.2017 року даний матеріал був направлений на дооформлення. Але знову надійшов до суду без усунення вказаних у постанові недоліків.
Вивчивши матеріали даної справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути її до Троїцького ВП ГУНП в Луганській області для дооформлення з наступних підстав.
Згідно положень ч.1ст.256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
При проведенні підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення судом встановлено, що зміст протоколу не відповідає вимогамст.256 КУпАП, а саме.
Згідност.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Об'єктивна сторона правопорушення, у вчиненні якого звинувачується правопорушник, виражається у таких діях: тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинило заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майна (матеріальний склад). Тобто, наявність потерпілого та конкретний вид і розмір шкоди, мають бути зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення і підтверджені допустимими доказами.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про потерпілого та заподіяну останньому матеріальну шкоду (що пошкоджено, вартість пошкоденого майна, доказ на підтвердження його вартості ).
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказані свідки, в присутності яких було скоєне дане адміністративне правопорушення, а також дані про їх адреси.
Відповідно до вимог закону, надання доказів по справам про адміністративне правопорушення покладене на орган, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
З урахуванням викладеного та приймаючи до уваги правове значення протоколу про адміністративне правопорушення, який не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, а також є доказом в справі про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне адміністративну справу відносно ОСОБА_1 повернути до Троїцького відділу поліції ГУНП в Луганській області, для дооформлення.
Враховуючи викладене та керуючисьст. 256 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал у відношенніОСОБА_1у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст. 154 КУпАП повернути для дооформлення до Троїцького відділу поліції ГУНП в Луганській області.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_3