1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009 року м.Полтава Справа № 2а-46588/09/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шевякова І.С.,
при секретарі Мушук В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Веприцького споживчого товариствапро стягнення адміністративно-господарських санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
20 серпня 2009 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Веприцького споживчого товариствапро стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 4748,05 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що згідно зі ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, на яких інвалідів працює менше, ніж встановлено нормативом, зобовязані щорічно відраховувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів грошові кошти на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів по їх соціально-трудовій реабілітації в розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. На підприємстві відповідача дана чисельність складає 1 місце, тобто норматив складає 1 робоче місце. Фактично у 2008 році на підприємстві відповідача інваліди не працювали. Отже, за 1 незайняте місце відповідач повинен був сплатити 4518,18 грн. Частиною 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день її прострочення, включаючи день сплати. Оскільки відповідач у визначений Законом термін, а саме до 09.06.2009р., не сплатив штрафні санкції, позивачем нарахована пеня в сумі 229,87 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, та розрахунки про часткову сплату відповідачем заборгованості з адміністративно-господарських санкцій в сумі 800 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився , надав заяву про розгляд справи без участі його представника.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, встановив наступне.
Відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з 01.08.2001 року для всіх підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ГУ) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі. організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до частини другої статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
На підприємстві відповідача дана чисельність складає 11 місць, тобто норматив складає 1 робоче місце. Фактично у 2008 році на підприємстві відповідача інваліди не працювали. Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у сумі 4518,18 грн.
В зв'язку з несплатою адміністративно-господарських санкцій до встановленого терміну, позивачем відповідно до частини другої статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" було нараховано пеню у розмірі 229,87 грн.
Згідно наданих розрахунків Веприцьким споживчим товариством на користь позивача частково сплачені адміністративно-господарські санкції в сумі 800 грн.
Оскільки суми заборгованості були сплачені відповідачем лише частково, то відповідно до частини п'ятої статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" даний залишок суми може бути стягнутий в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач заперечень проти позову, доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу у повному обсязі суду не надав.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, приходить до висновку про задоволення позовних вимог частково.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Веприцького споживчого товариства (вул. Кизя І.І., 4, с. Веприки, Гадяцький район, Полтавська область, 37362, р/р 26009301146 в філії - Гадяцьке відділення №3232 ВАТ "Державний ощадний банк України", код ЄДРПОУ 01762545) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31211230700032, в ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698486, отримувач УКД в Гадяцькому районі) адміністративно-господарські санкцій та пеню в сумі 3948 (три тисячі дев'ятсот сорок вісім) грн. 05 (п'ять) коп.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 23 листопада 2009 року.
Суддя І.С. Шевяков