КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/2280/17
У Х В А Л А
13 жовтня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року у справі за позовом Головного управління ДФС у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ТКМ і ДМ», товариства з обмеженою відповідальністю «АТП 1981» про визнання недійсним правочину, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 вересня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху з наданням апелянту строку для усунення недоліків протягом п’яти днів від дня отримання копії ухвали.
Копію вказаної ухвали було отримано уповноваженим представником позивача 06 вересня 2017 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2017 року було відмовлено відповідачу у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та продовжено податковому органу строк на усунення недоліків апеляційної скарги на десять днів від дня отримання копії ухвали.
Копію зазначеної ухвали було отримано уповноваженим представником апелянта 20 вересня 2017 року.
Враховуючи вимоги ст. 103 КАС України, останній день на усунення недоліків апеляційної скарги – 02 жовтня 2017 року.
На виконання вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 01 вересня 2017 року апелянтом було повторно направлено клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв’язку з відсутністю фінансування та продовження строку на усунення недоліків.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною 2 вказаної статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України процесуальним обов’язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Органи ДФС не входять до переліку осіб, на яких відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» поширюються пільги щодо сплати судового збору.
Згідно з ч. 1 та 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Виходячи з цього, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
Розглядаючи клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги, суд виходить з наступного.
Згідно з вимогами ст. 195-1 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Зважаючи на ту обставину, що без руху апеляційну скаргу було залишено ухвалою від 01 вересня 2017 року (отримана апелянтом 06 вересня 2017 року) та ухвалою суду від 13 вересня 2017 року продовжено строк на усунення недоліків, з урахування ст. 195-1 КАС України суд приходить до висновку про відсутність підстав для продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Станом на 13 жовтня 2017 року зазначені в ухвалі судді недоліки апелянтом не усунуто.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Враховуючи те, що апеляційне провадження у справі не відкривалось, а була винесена ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, суд приходить до висновку про необхідність повернення апеляційної скарги апелянту.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України,–
У Х В А Л И В :
Відмовити Головному управлінню ДФС у Київській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року.
Відмовити Головному управлінню ДФС у Київській області у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2017 року повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Б. Парінов