Постанова № 6951869, 26.11.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2009
Номер справи
2а-252636/09/1270
Номер документу
6951869
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 листопада 2009 року справа 2а-25263/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.

при секретарі судового засідання Юрченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансової санкції,-

За участю сторін:

від позивача: Шуст Ю.В.

від відповідача: не прибув,

В С Т А Н О В И В :

20 серпня 2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкції , в якому вказав, що ОСОБА_1 і.н. НОМЕР_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа у Виконавчому комітеті Луганської міської ради з 03.08.2004 року про що зроблено запис в журналі реєстраційних справ за НОМЕР_5. Субєкт підприємницької діяльності фізична особа підприємець ОСОБА_1 поставлений державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м.Луганська на податковий о блік.

Також, представник позивача зазначив, що Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську було проведено перевірку діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1, за результатами перевірки встановлені порушення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами і доповненнями).

Відповідно до п.1 ст.17. ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами і доповненнями). та відповідно до ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996 року (із змінами і доповненнями) до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція.

У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 2554,75 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив суд задовольнити уточнений позов у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, був повідомлен належним чином, причини не явки суду не відомі, у звязку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 і.н. НОМЕР_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа у Виконавчому комітеті Луганської міської ради від 03.08.2004 року про що зроблено запис в журналі реєстраційних справ за НОМЕР_5.

Субєкт підприємницької діяльності фізична особа підприємець ОСОБА_1 поставлений державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м.Луганська на податковий о блік.

На підставі ст. 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХП "Про державну податкову службу в Україні" та Законів України від 1 червня 2000 року № 1776-ІІІ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська було

здійснено перевірку господарської одиниці - павільйону «Табак», розташованого за адресою: м.Луганськ, кв. Героїв Сталінграда (біля будинку №9), який належить відповідачу та щодо додержання ОСОБА_1 вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійснені господарської діяльності.

Судом встановлено, що у результаті перевірки було встановлено порушення ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами і доповненнями), а саме:

- п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - розрахункову операцію не проведено через РРО;

- п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановленої форми не надано;

- п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті РРО;

Крім того, у результаті перевірки позивачем було встановлено порушення ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996 року (із змінами і доповненнями), а саме:

- ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 р. № 98/96» - торговий патент відсутній на місці здійснення підприємницької діяльності.

Також, судом встановлено, що фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 було порушено ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. Відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; - забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Як вбачається з матеріалів справи, з а результатами перевірки складено акт № 12320338/2340 від 24.07.2008 року, з яким СПД фізична особа ОСОБА_1 ознайомлений, другий екземпляр акту отримав - 24.07.2008 року. На підставі вказаного акту від 24.07.2008 року перевірки податковим органом винесені наступні рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій): ? № 0002402340 від 08.08.2008 року у розмірі 854 грн. 75 коп., з яких згідно з: - п.1 ст. 17 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовано фінансову санкцію у п'ятикратному розмірі вартості від суми товарів не проведених через РРО: 65,00 х 5 = 325 грн.00 коп.; - ст. 22 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосовано фінансову санкцію у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність: (234,00 - 63,05)-65,00) х 5 = 529 грн.75 коп.; ? № 0002422340 від 08.08.2008 року у розмірі 1700 грн. 00 коп. - згідно абз.5 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.00 коп.; ? № 0002412340 від 08.08.2008 року у розмірі 250 грн. 00 коп., яке відповідачем сплачено добровільно у повному обсязі. Судом встановлено, що вищевказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були надіслані рекомендованим листом на адресу фізичної особи підприємця ОСОБА_1 та отримані згідно почтового повідомлення про вручення - 12.08.2008 року.

Судом встановлено, що на теперішній час в ідповідачем у добровільному порядку рішення про застосування штрафних санкцій № 0002402340 від 08.08.2008 року та № 0002422340 від 08.08.2008 року не виконані ., тому податковий борг ОСОБА_1 перед бюджетом України складає 2554 грн. 75 коп .

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в 10 денний термін з дня прийняття органами ДПІ України рішення про застосування таких санкцій.

Враховуючи вищевикладене та підтверджено матеріалами справи правомірність застосування фінансових санкцій, тому суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 і. н. НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2554 грн. 75 коп. (дві тисячі пятсот п'ятдесят чотири грн. 75 коп.) на бюджетний рахунок 31119104700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу: 21080900, одержувач: Державний бюджет у Жовтневому районі, код 24046538.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Т.С.УШАКОВ