
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
11 жовтня 2017 року м. Київ К/800/28399/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши касаційну скаргу Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (далі - Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області)
на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.09.2016
у справі № 810/951/16
за позовом ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.09.2017 касаційна скарга ОДПІ залишена без руху як така, що подана без дотримання вимог частини 2 статті 212, частини 4 статті 213 та частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: касаційна скарга подана з пропуском строку на касаційне оскарження; клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень вмотивоване посиланням на фінансову неспроможність ОДПІ сплатити судовий збір при зверненні з касаційною скаргою 03.10.2016, у зв'язку з чим касаційна скарга була повернута згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07.12.2016. Згідно з частиною 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження. До касаційної скарги додано світлокопію довіреності, підписану виконуючим обов'язки начальника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 13.09.2016 № 30/9/10-13-10-025, якою уповноважено представляти ОДПІ в суді головного державного інспектора відділу супроводження судових спорів юридичного управління ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2, однак, подана касаційна скарга ОСОБА_2 не підписана, так само як не підписана іншим уповноваженим представником ОДПІ (це стосується як самої касаційної скарги, так і її копії для другої сторони у справі).
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.09.2017 ОДПІ заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, обґрунтоване тим, що відсутність достатнього фінансування виключило можливість сплатити судовий збір під час подання первісної касаційної скарги. На підтвердження цього доводу ОДПІ надано копію кошторису на 2017 рік, з якої вбачається, що кошти за КЕКВ « 2800» становлять 100,00 грн.
Проте, в порушення частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не надано підписану уповноваженою особою касаційну скаргу, як зазначалось ухвалою Вищого адміністративного суду від 05.09.2017.
Таким чином, вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.09.2017 на дату постановлення цієї ухвали відповідачем не виконані.
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Копія ухвали про повернення касаційної скарги або про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції (частина 6 статті 214 цього ж Кодексу).
Керуючись пункт 1 частини 3 статті 108, статтей 160, 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.09.2016 у справі № 810/951/16 повернути.
Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направити Києво-Святошинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку та з підстав, визначених статтями 237-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко