Постанова № 69517239, 11.10.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2017
Номер справи
805/2410/17-а
Номер документу
69517239
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Голубова Л.Б.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2017 року справа №805/2410/17-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Міронової Г.М., суддів: Арабей Т.Г., Геращенка І.В., секретаря судового засідання Святодух О.Б., за участю представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, представника відповідача ОСОБА_5, розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 серпня 2017 р. у справі № 805/2410/17-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 14 червня 2017 року № НОМЕР_1,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 03.07.2017 року звернувся до суду з позовом, в якому просив суд: скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області від 14.06.2017 року № НОМЕР_1 (а.с. 4-5).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30 серпня 2017 р. у справі № 805/2410/17-а у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що в березні 2017 року підприємством було здійснено реалізацію пального - дизпалива в кількості 10, 1853 л., що підтверджено накладною від 31.03.2017 року № 238. На підставі цієї реалізації була виписана акцизна накладна № 11 з помилковою датою 28.02.2017 року та зареєстрована в ЄРАН 14.04.2017 року, що підтверджує квитанція № НОМЕР_2. В той же день було виявлено технічну помилку в даті акцизної накладної та складено розрахунок коригування № 12 від 14.04.2017 року, який скоригував обєми акцизної накладної № 11 від 28.02.2017 року та була виписана вірна нова акцизна накладна № 13 від 31.03.2017 року. Вказана реалізація фактично була відображена в Декларації акцизного податку за березень 2017 року.

Апелянт вказує на те, що накладна № 11 не має ніяких подальших податкових наслідків, з тієї причини, що вона була помилково складена. Про це свідчить і відсутність інших первинних документів, які б підтверджували цю операцію. Реальна операція, що підтверджується всією первинною документацією була відображена саме у акцизній накладній № 13 від 31.03.2017 року, яка була зареєстрована з додержанням усіх вимог законодавства.

Звертає увагу на те, що лише при реалізації пального повинна складатися акцизна накладна і лише в день такої реалізації.

Таким чином, фактичний час реєстрації акцизної накладної за операцією з продажу пального згідно видаткової накладної № 238 від 31.03.2017 року в кількості 10, 18531 л. не порушено. Не порушено і порядок коригування помилки при реєстрації акцизної накладної.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Представники позивача підтримали доводи апеляційної скарги.

Представник відповідача проти доводів апеляційної скарги заперечував.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, пояснення представників сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" є юридичною особою з кодом 30844997, що підтверджено випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Позивач перебуває на податковому обліку у Покровській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області. Позивач є платником акцизного податку (а.с. 39-40).

Фахівцями Головного управління ДФС у Донецькій області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" стосовно даних, задекларованих у декларації акцизного податку, про що складено акт від 23 травня 2017 року № 146/05-99-40-02-13-04/30844997 (а.с. 6-9).

Згідно висновків акту перевірки вказано на порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а саме: дата складання акцизної накладної/розрахунку коригування - 28.02.2017 року; граничний термін реєстрації в ЄРАН - 15.03.2017 року; дата реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування 14.04.2017 року; кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації 30 днів; розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4038, 43 грн. (а.с. 6-9).

До зазначеного акта перевірки позивачем 01.06.2017 року надані заперечення (а.с. 10).

Листом від 13.06.2017 року № 9428/10/05-99-40-02-10-1 відповідач сповістив, що висновки акту камеральної перевірки від 23.05.2017 року здійснені у відповідності до чинного законодавства України та не підлягають перегляду або скасуванню (а.с. 12-14).

На підставі вказаного акту перевірки згідно п. 231.6 ст. 231, пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 120-2.1 ст. 120-2 Податкового кодексу України відповідачем буле прийняте спірне податкове повідомлення - рiшення від 14 червня 2017 року № НОМЕР_1, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 4038,43 грн. за затримку реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних (а.с. 38).

Спірним питанням цієї справи є правомірність дій Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області щодо прийняття податкового повідомлення-рішення від 14 червня 2017 року № НОМЕР_1.

Колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позову невірним з огляду на наступне.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення (пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України).

Згідно статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобовязання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Пунктом 232.1 ст. 232 Податкового кодексу України передбачено, що облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Ведення обліку обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД: обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Порядок електронного адміністрування реалізації пального встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 231.1. статті 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобовязаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Платник податку зобовязаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, повязаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

Форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п.п 231.2-231.3 ст. 231 Податкового кодексу України).

Пунктом 231.5. статті 231 Податкового кодексу України, передбачено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції (п. 231.6. статті 231 Податкового кодексу України).

Якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних: особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального; отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального (п. 231.7 ст. 231 Податкового кодексу України).

Згідно п. 231.8-231.9 ст. 231 Податкового кодексу України порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Отримувач пального має право звіряти дані отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.

Виявлення розбіжностей даних декларацій з акцизного податку платника податків та даних Єдиного реєстру акцизних накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки особи, яка реалізує пальне, та у відповідних випадках отримувача пального.

Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних визначено Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року № 114 (далі - Порядок № 114).

У відповідності до пункту 2 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством. Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Згідно з пунктами 6,7,8 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг». Електронний примірник акцизної накладної/розрахунку коригування зберігається у платника акцизного податку. Акцизні накладні/розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних/розрахунках коригування, до Реєстру. З метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної/розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.

Пунктом 9 Порядку № 114 визначено перелік причин неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, зокрема, порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до пункту 232.3. статті 232 Податкового кодексу України (після завершення перехідного періоду).

Наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 року № 218 затверджено форми заяв про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Розділом ІІІ Наказу Міністерства фінансів України від 25.02.2016 року № 218 встановлено правила коригування акцизної накладної.

Пунктами 1-6 зазначеного розділу якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Коригуються лише показники акцизних накладних, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних відповідно до статті 231 розділу VI Кодексу.

Розрахунок коригування акцизної накладної складається особою, яка реалізує пальне.

Розрахунок коригування акцизної накладної, складений платником податку до акцизної накладної з реалізації пального неплатникам акцизного податку або складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.

Якщо у розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних з реалізації пального платникам податку, передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого пального, розрахунок коригування акцизної накладної складається та реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних особою, що реалізує пальне, в порядку, передбаченому для акцизних накладних.

Якщо у розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних з реалізації пального платникам податку, передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, особа, що реалізує пальне, складає розрахунок коригування акцизної накладної та направляє його отримувачу пального, який здійснює реєстрацію такого розрахунку в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального у податковій декларації за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.

Відповідно до пункту 9 Розділу ІІІ вказаного наказу, на розрахунку коригування вказуються номер та дата акцизної накладної, показники якої коригуються.

Не допускається виправлення даних щодо дати складання акцизної накладної, показники якої коригуються, та її порядкового номера.

Відповідно до пунктів 10-11 Розділу ІІІ цього наказу у разі якщо при реєстрації акцизної накладної платником податку помилково вказано неправильні реквізити отримувача пального (код за ЄДРПОУ юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичної особи), платником податку, що реалізує пальне, складається розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений в такій акцизній накладній, який реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем у порядку, визначеному пунктом 6 цього розділу. Після цього платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних нову акцизну накладну з правильними реквізитами отримувача пального. При цьому дата складання нової акцизної накладної повинна відповідати даті складання помилкової накладної, що була зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а порядковий номер повинен відповідати поточній нумерації.

У разі якщо в акцизній накладній платником податку помилково вказано неправильний код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД, платником податку, що реалізує пальне, складається розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений в такій акцизній накладній, який реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем у порядку, визначеному пунктом 6 цього розділу. Після цього платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних нову акцизну накладну з правильним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому дата складання нової акцизної накладної повинна відповідати даті складання помилкової накладної, що була зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а порядковий номер повинен відповідати поточній нумерації.

Згідно п. 120-2.1 ст. 120-2 Податкового кодексу України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу.

Згідно видаткової накладної № 238 від 31 березня 2017 року позивачем було здійснено реалізацію пального дизпалива в кількості 10, 041 л. (а.с. 15).

На підставі цієї реалізації була виписана податкова акцизна накладна № 11 з датою 28.02.2017 року та зареєстрована в ЄРАН 14.04.2017 року, що підтверджується квитанцією № НОМЕР_2 (час 14.57.17) (а.с. 20-21).

У звязку з виявленням технічної помилки в даті акцизної накладної позивачем складено розрахунок коригування № 12 від 14.04.2017 року, яким скоригувано обєми акцизної накладної № 11 від 28.02.2017 року, що підтверджено квитанцією № НОМЕР_3 (час 15.08.10). Виписана та зареєстрована нова акцизна накладна № 13 від 31.03.2017 року, що підтверджується квитанцією № НОМЕР_4 (час 15.08.08) (а.с. 22-23, 24-25).

Вказана реалізація була відображена в Декларації акцизного податку за березень 2017 року (а.с. 26-37).

Декларація акцизного податку за березень 2017 року згідно квитанції №№ 1, 2 було прийнято 19 квітня 2017 року о 17:44:34 (а.с. 35).

Відповідно до розрахунку суми акцизного податку з реалізації пального за березень 2017 року позивачем реалізовано 10.1853 тис.л пального з кодом НОМЕР_5. Даний розрахунок прийнято 19 квітня 2017 року о 17:44:36 згідно квитанції №№ 1,2 (а.с. 36, 37).

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що розділ III наказу Міністерства фінансів України від 25.02.2016 року № 21 не передбачає виправлення дати акцизної накладної.

Колегія суддів не погоджується з зазначеним висновком, оскільки у даному випадку корегуванню підлягала не дата складання акцизної накладної, а її показники.

При цьому, на розрахунку коригування вказані номер та дата акцизної накладної, показники якої коригуються.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем складено розрахунок коригування № 12 від 14.04.2017 року, яким здійснено коригування зі зменшення обсягу пального у помилковій акцизній накладній та який зареєстрований в ЄРАН 14.04.2017 року.

Таким чином, реальна операція була відображена саме у акцизній накладній № 13 від 31.03.2017 року.

Фактичний час реєстрації акцизної накладної за операцією з продажу пального згідно видаткової накладної № 238 від 31.03.2017 року не порушено, як і не порушено порядок коригування помилки при реєстрації акцизної накладної.

Колегія суддів погоджується з доводами апелянта стосовно того, що акцизна накладна № 11 не має ніяких подальших податкових наслідків.

Таким чином, реєстрація акцизної накладної від 13 березня 2017 року № 13 відбулась у строки передбачені пунктом 231.6. статті 231 Податкового кодексу України (не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання).

З огляду на викладене вище, колегія суддів погоджується з доводами апеляційної скарги та вбачає наявність підстав для задоволення позовних вимог, а саме: скасування податкового повідомлення-рішення від 14 червня 2017 року № НОМЕР_1.

Згідно п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Податковий орган не надав суду доказів правомірності прийнятого ним рішення.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення допустив часткове порушення норм матеріального і процесуального права, у звязку з чим постанова підлягає скасуванню із прийняттям нового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно ч. 6 ст. 94 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3360 грн. за подання адміністративного позову та апеляційної скарги (а.с. 3, 75).

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів зазначає про необхідність стягнення на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області витрати по сплаті судового збору у розмірі 3360 грн.

З огляду на вищезазначене та керуючись ст. ст. 122-1, 94, 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 207, 211, 254 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" - задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 серпня 2017 р. у справі № 805/2410/17-а - скасувати.

Прийняти нову постанову.

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області від 14.06.2017 року № НОМЕР_1.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (ЄДРПОУ 39406028) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бета-Агро-Інвест" (ЄДРПОУ 30844997) витрати, пов'язані зі сплатою судового збору в сумі 3360 грн. (три тисячі триста шістдесят).

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до Вищого адміністративного суду України, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Повний текст виготовлений 13 жовтня 2017 року.

Головуючийсуддя: Г.М. Міронова

Судді: Т.Г. Арабей

ОСОБА_6