
Справа № 308/10069/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12.10.2017 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Світлик О.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради про зобовязання вчинити дію,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради про зобовязання вчинити дію.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору. Встановлено, що позивачем в порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору, зважаючи на наступне. Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У відповідності до абзацу 4 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 грн.
Таким чином, у даному випадку позивачу слід сплатити судовий збір та додати до позовної заяви оригінал документу, що підтверджує його сплату за вимогу немайнового характеру за ставкою, визначеною ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме у сумі 640,00 грн.
Судовий збір підлягає для перерахування за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у м. Ужгороді / м. Ужгород; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) 812016; рахунок отримувача 31216206700002; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області (назва суду, де розглядається справа).
Разом із тим, згідно з ч. ч. 1 та 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративногосуду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб. У контексті наведеного особа, яка вважає, що порушено її право, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право звернутися до адміністративного суду з адміністративним позовом, який за своєю формою та змістом повинен відповідатист. 106 КАС України.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС Україниу позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятоюстатті 105 цього Кодексуі виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Частиною 2 ст. 106 КАС України визначено, щона підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вимогою про зобовязання відповідача вчинити певну дію, при цьому діючи на підставі довіреності та в інтересах ОСОБА_2 Проте всупереч вимогам п. 4 ч. 1 та ч. 2 ст. 106 КАС України у позовній заяві не наведено обґрунтування в чому полягає порушення прав, свобод та законних інтересів безпосередньо ОСОБА_1 як позивача, та не зазначено і не надано доказів на підтвердження таких обставин.
За положеннями ст. 50 КАС України в відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом, а громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень. Крім того, адміністративна процесуальна правосуб'єктність юридичної особи залежить від її правового статусу в матеріальних правовідносинах. Зокрема, відповідно до ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
У даному випадку відповідачем субєктом владних повноважень по справі зазначено Центр надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради.
Водночас, у розумінні норм Закону України «Про адміністративні послуги» субєкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, субєкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги, при цьому, адміністративні послуги надаються субєктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг (ст. ст. 1, 9 Закону).
Однак, позивачем не зазначено у позовній заяві та не надано доказів на підтвердження процесуальної правосуб'єктності відповідача як суб'єкта владних повноважень чи наявності статусу юридичної особи.
Окрім того, враховуючи позовну вимогу позивача щодо зобов'язання відповідача вчинити дію по зняттю з реєстрації ОСОБА_2, беручи до уваги приписи Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», слід зауважити, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється органом реєстрації - виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради; рішення про відмову приймається в день звернення особи; заява про зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.
Разом з тим, позивачем не підтверджено як факту звернення у серпні 2017 року до відповідача, так і відмови останнього у наданні послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи наведене вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для надання можливості усунути вищезазначені недоліки.
Керуючись ст. 108 ч. 1 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради про зобовязання вчинити дію залишити без руху.
Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали, упродовж пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_3