Постанова № 69474330, 09.10.2017, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
09.10.2017
Номер справи
243/7710/17
Номер документу
69474330
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Єдиний унікальний номер №243/7709/17

Номер провадження №2-а/243/498/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 жовтня 2017 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Мірошниченко Л.Є.

при секретарі Мирошниченко А.О.

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 7 м. Слов’янська Донецької області адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2017 року до суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії, обґрунтувавши свої вимоги тим, що він з 1985 року проходив службу в органах внутрішніх справ України на різних посадах. У серпі 2015 року його, з вислугою 30 років та 4 місяці, було звільнено в запас у зв’язку з виходом на пенсію з посади інспектора з технічного нагляду ДАІ ВДАЇ з ОАТ м. Слов’янська УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, зі спеціальним званням майор міліції. З вересня 2015 року він перебуває на обліку у ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за вислугу років. У листопаді 2016 року він вернувся із заявою до ГУ ПФУ в Донецькій області з проханням здійснити йому перерахунок пенсії згідно діючого законодавства. Однак йому було надано відповідь, в якій посадові особи ГУ ПФУ в Донецькій області повідомили, що підстав для перерахунку пенсії станом на листопад 2016 року немає. У серпні 2017 року за його заявою посадові особи ГУ ПФУ в Донецькій області видали йому копію довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 2684 від 15.05.2017 року, але до наступного часу перерахунок пенсії йому не здійснено. Згідно довідки Голови ліквідаційної комісії № 2684 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, змінено таки види грошового забезпечення: посадовий оклад підвищено до 2400 гривень; оклад за військовим (спеціальним званням) майор міліції підвищено до 2000 гривень, надбавка за вислугу років 2200 гривень. Вважає, що бездіяльність відповідача, яка полягає у неперерахунку йому пенсії згідно діючого законодавства за вислугу років з 01 січня 2016 року, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чинного станом на 28.08.2017, з урахуванням довідки ОСОБА_3 управління Національної поліції України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду, інспектора з технічного нагляду ВДАІ з ОАТ м. Слов'янськ, зі спеціальним званням майор поліції, з вислугою років 30,4 років, є протиправною. У зв’язку з чим просить суд:

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у нездійсненні ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, перерахунок пенсії за вислугою років МВС з 01 січня 2016 року.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, перерахунок пенсії за вислугу років та виплатити різницю у пенсії з 01 січня 2016 року та виплачувати її на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинного станом на теперішній час, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 2684 від 15.05.2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду інспектора з технічного нагляду ВДАЇ з ОАТ м. Слов'янськ, зі спеціальним званням майор поліції, з вислугою 30,4 років.

Судові витрати покласти на відповідача.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні, пояснення надав аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності №15508/08 від 16 грудня 2016 року, у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1, у задоволенні позову просила відмовити з підстав наведених в письмових запереченнях відповідача поданих до суду.

В письмових запереченнях від 04.10.2017 року представник відповідача посилався на наступне: ОСОБА_1 з 30.09.2015 року перебуває на обліку в головному управлінні як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України, майор, інспектор технічного нагляду відділення ДАІ з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району, звільнений в запас за станом здоров'я, якому призначено пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262). Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, передбачених діючим законодавством. Отже про порушення свого права позивач повинен був дізнатися на час її отримання. Позивач вважає, що його право порушено з 01.01.2016 року, в той же час з позовом до суду позивач звертається лише 29.08.2017 року, при цьому не наводить жодних підстав та не надає жодних документів в підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду. Таким чином, відповідно до ст. 99 КАСУ, позивач порушив шестимісячний строк звернення до суду.

Органи ПФУ здійснюють призначення, перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу. ОСОБА_3 управлінням призначення пенсії позивачу було здійснено на підставі подання для призначення пенсії структурного підрозділу де позивач проходив службу. Перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій органами Пенсійного фонду України проводиться тільки по двом підставам: у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 Закону № 2262 (ст. 63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262) та п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.02.2016 року № 45 (далі - Порядок №45). Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. З урахуванням вищезазначених підстав Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п’ятиденний строк Пенсійному Фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям, (п.2 Порядку №45). Головне управління не отримувало документи, які були б підставою для перерахунку пенсії позивачу, відповідно до вимог ст. 63 Закону №2262, тому підстави (законодавством визначено тільки дві підстави) для перерахунку пенсії головним управлінням позивачу відсутні. Національна поліція України є центральним органом виконавчої влади, юридичною особою публічного права і не входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, а Міністерство внутрішніх справ ліквідовано без переходу прав і обов’язків у порядку правонаступництва до іншої юридичної особи. Припинено всі права і обов’язки територіальних органів Міністерства внутрішніх справ без визначення правонаступників.

Постановою № 988 установлено вперше грошове забезпечення поліцейських, яке складається із посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Вказаною постановою № 988 не змінюються оклади, як цього вимагає пенсійне законодавство, а саме встановлюються для поліцейських, тому вищезазначену постанову КМУ не можна розглядати як акт, яким було змінено розмір і види грошового забезпечення для поліцейських (як цього вимагає положення ст. 63 Закону № 2262), оскільки цим нормативно-правовим актом види і розмір грошового забезпечення поліцейських було встановлено перший раз. До цього такої категорії працюючих взагалі не існувало.

Отже, у головного управління правових підстав для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ на теперішній час немає.

ЗУ "Про Національну поліцію" набрав чинності 07.11.2015, постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" набрала чинності 02.12.2015.

Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 справа № 1-7/99, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Таким чином підсумовуючі викладене головне управління не отримувало документи, які були б підставою для перерахунку пенсії позивачу. Факт прийняття постанови № 988 не породжує підстав для проведення перерахунку пенсій особам із числа колишніх працівників міліції. Заява позивача від 14.11.2016 року не відповідає формі бланку, передбаченому порядком № 3-1, тобто викладена в довільній формі, була розглянута головним управлінням відповідно до Закону України «Про звернення громадян». На адресу позивача було надано письмову відповідь роз’яснення за № 1263-К-01 від 25.11.2016 року. Головне управління не приймало рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії відносно позивача згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 «Про затвердження порядку Подання та оформлення документів ля призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», тому відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України не порушені права, свободи та інтереси особи у сфері публічно-правових відносин по причині відсутності таких відносин. У зв’язку із наведеним, у задоволенні позову ОСОБА_1 відповідач просив відмовити у повному обсязі.

Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи, а саме з наданої копії трудової книжки вбачається, що з 20 травня 1985 року по 29 вересня 2015 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ України (а.с.13-14).

З 30 вересня 2015 року ОСОБА_1 перебуває на обліку у ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області (а.с.15) та йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за вислугу років.

Згідно довідки Голови ліквідаційної комісії № 2684 від 15.05.2017 року (а.с.19) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, змінено таки види грошового забезпечення: посадовий оклад підвищено до 2400 гривень; оклад за військовим (спеціальним званням) майор міліції підвищено до 2000 гривень, надбавка за вислугу років 2200 гривень.

10 листопада 2016 року позивач звернувся із заявою до ОСОБА_3 Управління ПФУ в Донецькій області з заявою про здійснення йому перерахунку пенсії згідно діючого законодавства (а.с.17,18).

Відповідно до листа ОСОБА_3 Управління ПФ України в Донецькій області №11471/03-1 від 04.10.2017 року (а.с.32) йому повідомлено, що пунктами 2 та 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 передбачено, що перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців, оформлених уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств (в даному випадку ліквідаційними комісіями ГУМВС). Оформлення довідок про грошове забезпечення та проведення перерахунку пенсій на їх підставі, не потребує особистого звернення громадян. Перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено на підставі довідок про грошове забезпечення, наданих ліквідаційними комісіями ГУМВС після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Вирішуючи питання про протиправність бездіяльності відповідача щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чинного станом на день виходу позивачем на пенсію, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом та членам їх сімей у зв’язку з введенням цього Закону провадиться за документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії , то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до частини третьої ст. 63 цього ж Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Таким чином, суд доходить до висновку, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 №988.

Доводи представника відповідача про відсутність в бюджеті Пенсійного фонду України на 2017 рік коштів на фінансування перерахунку пенсії за Постановою № 988, на що посилається в своїх поясненнях відповідач, не може бути законної підставою для неперерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

15.05.2017 року головою ліквідаційної комісії ОСОБА_3 управління МВС України в Донецькій області надана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, яку було надіслано до ОСОБА_3 управління ПФУ в Донецькій області.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Доводи відповідача, викладені в листі № 11471/03-1 від 04.10.2017 року стосовно оформлення довідок про грошове забезпечення та проведення перерахунку пенсій на їх підставі, що потребує особистого звернення особи є необгрунтованими, оскільки згідно з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі №21-484/а13 від 22.04.2014 року підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України.

Також в запереченні відповідач зазначає про порушення позивачем шестимісячного строку звернення до суду, але вони не заслуговують на увагу з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Надаючи правову оцінку обраного позивачем способу захисту, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява N 38722/02)).

Таким чином, ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.

Виходячи з вищенаведеного, суд доходить до висновку, що вимога позивача щодо зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу з 01 січня 2016 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 2684 від 15.05.2017року, є обґрунтованою.

З урахуванням наведених обставин та правових норм, суд доходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, понесені позивачем судові витрати на сплату судового збору в сумі 640 грн. 00 коп. (а.с.1), підлягають відшкодуванню відповідачем за рахунок бюджетних асигнувань.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 100,104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 КАС України, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у нездійсненні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01 січня 2016 року.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, перерахунок пенсії за вислугу років та виплатити різницю у пенсії з 01 січня 2016 року та виплачувати її на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинного станом на теперішній час, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 2684 від 15.05.2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду інспектора з технічного нагляду ВДАЇ з ОАТ м. Слов'янськ, зі спеціальним званням майор поліції, з вислугою 30,4 років.

Стягнути з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 84122 Донецька область, місто Слов’янськ, площа Соборна,3; код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, витрати по сплаті судового збору у сумі 640 грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя

Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_4