
Справа № 815/4640/17
УХВАЛА
10 жовтня 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. розглянувши в порядку письмового провадження за наявними матеріалами справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-італійське підприємство «Німрод» до Управління реклами ОСОБА_1 міської ради про визнання протиправним та скасування припису, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-італійське підприємство «Німрод» до Управління реклами ОСОБА_1 міської ради про визнання протиправним та скасування припису №01-3/7124 від 08.08.2017р. про усунення ТОВ «СП «Німрод» порушень вимог Закону України «Про рекламу».
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР від 21.05.1997р. встановлено, що районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
Система місцевого самоврядування, згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997р. включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997р., міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Рішенням ОСОБА_1 міської ради № 384-VI від 28.02.2011р. затверджено Положення про Управління реклами ОСОБА_1 міської ради.
Згідно з п.п. 1.1 вказаного Положення Управління реклами ОСОБА_1 міської ради є виконавчим органом ОСОБА_1 міської ради, підзвітним та підконтрольним ОСОБА_1 міській раді й підпорядкованим її виконавчому комітету та міському голові.
Таким чином, вищезазначений позов не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, а підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, куди і слід звернутися позивачеві.
При цьому, суддя вважає необхідним зазначити, що відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду №2 від 06.03.2008р. у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Згідно Постанови Верховного Суду України від 25.03.2008р. (адміністративна палата) судочинство, яке здійснюється з порушенням правил предметної та територіальної підсудності, не може вважатися правосуддям, скільки вирішення справи неповноважним складом суду належить до безумовних підстав перегляду судових рішень.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
На підставі викладеного, враховуючи, що місцезнаходження відповідача: 65066, м.Одеса, вул. Перемоги, 43 суд дійшов до висновку, що справу слід передати на розгляд в порядку адміністративного судочинства до Суворівського районного суду м. Одеси за підсудністю.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 22, 160, 165 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-італійське підприємство «Німрод» до Управління реклами ОСОБА_1 міської ради про визнання протиправним та скасування припису №01-3/7124 від 08.08.2017р. про усунення ТОВ «СП «Німрод» порушень вимог Закону України «Про рекламу» - передати за підсудністю до Суворівського районного суду м. Одеси для розгляду у порядку адміністративного судочинства,
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.В. Балан