
5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 жовтня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1328/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Держпраці у Луганській області до державного підприємства «Первомайськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Тошківська» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2017 року Головне управління Держпраці у Луганській області (далі Позивач) звернулося до суду з позовом до державного підприємства «Первомайськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Тошківська» (далі Відповідач) з вимогами про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення виконання наступних робіт підвищеної небезпеки: ведення гірничих робіт у монтажній камері 2 західної зворотної лави пл.м3 гор. 486 м (за виключенням усунення порушень паспорту кріплення).
В обґрунтування позовних вимог зазначено наступне.
На підставі доручення Премєр Міністра України від 24.05.2017 (пункт 4 розділу 7 витягу з протоколу № 36 засідання Кабінету Міністрів України «Про результати роботи комісії з перевірки стану забезпечення охорони праці та техніки безпеки на вугільних підприємствах», статей 4, 6 і 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V, у відповідності з наказом Головного управління від 12.07.2017 № 132 та направленням на перевірку від 14.08.2017 № 01-17/92 15.08.2017 посадовою особою Головного управління проведено позапланову перевірку субєкта господарювання: відокремленого підрозділу шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», код ЄДРПОУ 26403416, розташованого за адресою: 93281, Луганська область, смт. Тошківка, вул. Челюскина, буд. 3Б, на предмет перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
За результатами перевірки складений акт перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09 та припис від 14.09.2017 № РН-6/09, у яких зафіксовано 14 порушень Правил безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 № 62 (далі НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»), які створюють загрозу життю та здоровю людей, виявлені у п.п.2.4, 3.1 розділу 5 акта перевірки порушення несуть загрозу життю та/або здоровю людей, тому є всі підстави для призупинки ведення гірничих робіт у монтажній камері 2 західної лави пл.м3 гор. 486 м (за виключенням усунення порушень паспорту кріплення) ВП «Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля».
Відповідачем надано заяву від 10.10.2017 вх. № 24441/2017 про визнання позову в повному обсязі, в якій зазначено, що у звязку з нестабільним фінансуванням та фінансуванням в неповному обсязі, у ВП «Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» не завжди є можливість придбання необхідної кількості та номенклатури матеріалів для своєчасного усунення наслідків аварійних ситуацій та попередження їх настання. На теперішній час гірничі роботи в монтажній камері 2-ї західної зворотної лави пл.м3 гор. 486 м не ведуться, крім випадків усунення порушень вимог «Правил безпеки», які створюють загрозу життю та здоровю робітників (арк.спр. 24-26).
Розглянувши справу в порядку скороченого провадження у відповідності до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов такого.
Шахта «Тошківська» є відокремленим підрозділом державного підприємства «Первомайськвугілля», створеним 28.08.2008, № запису 13881030037000004 від 18.04.2008, що підтверджується витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 11.10.2017 № НОМЕР_1 (арк.спр. 28-42), від 11.10.2017 № НОМЕР_2 (арк.спр. 43-44).
Спірні правовідносини врегульовані Законом України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі Закон № 877), Положенням про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженим наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 № 826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 № 1531/20269 (далі Положення № 826), Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ (далі Закон № 2694), Правилами безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 № 62 (далі НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах»).
Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом (частина перша статті 4 Закону № 877).
Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону № 877 виключно законами встановлюються:
органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності;
види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю);
повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг;
вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності;
спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю);
санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Відповідно до частини першої статті 38 Закону № 2694, державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у звязку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообовязкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Головне управління Держпраці у Луганській області зареєстровано як юридична особа 26.05.2015, № запису 13811340000001902 на підставі розпорядчого акта постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 100, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 11.10.2017 № 10031211019 (арк.спр. 45-46).
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 22.06.2017 № 75, Головне управління Держпраці у Луганській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується (арк.спр. 5-7).
Згідно з пунктом 4 Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань Головне управління, зокрема:
1)здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:
-забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;
-монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
-безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;
-виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;
-організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань (підпункт 15 пункту 4);
2)здійснює державний нагляд у сфері гірничих відносин на підприємствах вугільної, гірничорудної та нерудної промисловості, під час проведення гірничих робіт, будівництва та експлуатації, ліквідації або консервації гірничих підприємств (підпункт 17 пункту 4).
Згідно з абзацом 2 частини першої статті 6 Закону № 877 подання субєктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням є однією з підстав для здійснення позапланових заходів.
Для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки (частина перша статті 7 Закону № 877).
На підставі доручення Премєр-Міністра України від 24.05.2017 (пункт 4 розділу 7 протоколу № 36 засідання Кабінету Міністрів України «Про результати роботи комісії з перевірки стану забезпечення охорони праці та техніки безпеки на вугільних підприємствах») (арк.спр.8) Головним управлінням Держпраці у Луганській області видано наказ від 12.07.2017 № 132 «Про проведення позапланових перевірок» (арк.спр. 9), на підставі якого видано направлення від 11.09.2017 № 01-17/103 на проведення перевірки з 14.09.2017 по 14.09.2017 додержання вимог законодавчих та інших нормативних актів з промислової безпеки та охорони праці стану кріплення виробок 2 західної лави пласта м3 гор. 486 м (арк. спр.10).
14.09.2017 з 08.00 по 17.00 головним державним інспектором відділу державного нагляду у гірничорудній промисловості ОСОБА_1, у присутності заступника директора з ОП ОСОБА_2, начальника дільниці ПР ОСОБА_3. проведено перевірку ВП «Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», за результатами якої складено акт від 14.09.2017 № РН-6/09 перевірки субєкта господарювання (виробничого обєкта) (арк.спр.11-13).
У звязку з виявленням порушень, зазначених у рядках №№ 2.4, 3.1, 3.2 таблиці, попереджено про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва) ведення гірничих робіт у монтажній камері 2 західної лави пл.м3 гор. 486 м (за виключенням усунення порушень паспорту кріплення) начальника дільниці ПР ОСОБА_3 (арк.спр. 18).
Акт від 14.09.2017 № РН-6/09 підписано уповноваженими субєктами господарювання, які брали участь у перевірці, 14.09.2017 один примірник акта вручено в.о. директора ВП «Шахта «Тошківська» ОСОБА_4 (арк.спр.14 зв.).
Підставою для звернення позивача до суду з даним позовом стало виявлення за результатами перевірки порушень статей 13, 14 Закону № 2694, викладених у пунктах 2.4, 3.1, 3.2 таблиці акта перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09, які становлять загрозу життю та/або здоровю людей.
Згідно з положеннями статті 13 Закону № 2694 роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:
створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;
розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;
забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;
впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;
забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом;
забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів;
розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці;
здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;
організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;
вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Обов'язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці визначені статтею 14 Закону № 2694, а саме - працівник зобов'язаний:
дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Згідно з частиною першою статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Статтею 4 Закону № 2694 визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоровя працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно з абзацом пятим пункту 1.4 розділу І Положення № 826 загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Судом установлено, що у п.п. 2.4 п.2 таблиці акта перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09 зафіксовано порушення на ПК-19 маються місця кріплення конвеєрного штреку з відстанню між рамами 2.4 м, що є порушенням п.1 гл. 6 р. V НПАОП 10.01.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах».
Згідно з п.1 гл. 6 р. V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах» технічний стан горизонтальних і похилих діючих виробок має перевірятися (для виробок із анкерним кріпленням - із записами у журнал встановленого зразка) посадовими особами дільниць, у веденні яких вони знаходяться: гірничими майстрами дільниць - щозмінно, начальниками дільниць або їх заступниками (помічниками) - щодобово, гірничими майстрами ВТБ - під час контролю стану рудникової атмосфери. Усі діючі виробки протягом всього строку експлуатації мають утримуватися в справному стані, чистоті та відповідати вимогам цих Правил. Щорічно маркшейдерська служба станом на 1 число наступного року повинна проводити облікові та вимірювальні роботи щодо визначення загальної довжини гірничих виробок, у тому числі із незадовільним станом, за перерізом, зазорами, висотою, та виробок з локомотивною відкаткою за профілем рейкових колій. Результати вимірювальних робіт повинні бути розглянуті комісією під головуванням головного інженера. На шахті повинна розроблятися програма скорочення гірничих виробок із незадовільним станом.
У п.п. 3.1 п. 3 таблиці акта перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09 по монтажній камері 2 західної лави пл.м3 гор. 486 м встановлено порушення на протязі 80 метрів монтажна камера закріплена не у відповідності до паспорту, встановлено 2 стійки кріплення замість 4-х, що є порушенням п.1 гл. 3 р. V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах».
У п.п. 3.3 п. 3 таблиці акта перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09 по монтажній камері 2 західної лави пл.м3 гор. 486 м встановлено порушення кріплення у місці обрушення порід покрівлі ПК-8 виконано не у відповідності паспорту, за паспорт відстань між стійками кріплення 0,5 м, фактично кріплення виконано з відстанню між стійками 0,2 м, що є порушенням п.1 гл. 3 р. V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах».
Згідно з п.1 гл. 3 р. V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах» проведені гірничі виробки повинні бути закріплені та утримуватися весь термін експлуатації відповідно до вимог ТПД.
У разі змін гірничо-геологічних і виробничих умов ТПД виїмкової дільниці, проведення та кріплення підземних виробок повинна бути переглянута протягом доби.
Не дозволяється ведення гірничих робіт без затвердженого проекту, а також з відступами від нього.
У міцних монолітних породах (f > 10 за шкалою проф. Протод'яконова) виробки, що знаходяться поза зоною впливу очисних робіт, за винятком їх сполучень, за рекомендаціями спеціалізованого галузевого інституту на підставі проведених НДР можуть проводитися та експлуатуватися без кріплення. Дозволяється експлуатація без кріплення вуглеспускних і вентиляційних свердловин, пробурених у міцному стійкому вугіллі (f > 1,5 за шкалою проф. Протод'яконова).
Під час кріплення виробки анкерами не дозволяється підвішування до анкерів кріплення кабелів, трубопроводів та іншого оснащення. Обов'язковим є застосування датчиків контролю стану масиву.
З огляду на наведене, порушення, наведені в пунктах 2.4, 3.1, 3.2 таблиці акта перевірки від 14.09.2017 № РН-6/09 створюють загрозу життю та/або здоровю людей.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 2.26 розділу ІІ Положення № 826 право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників.
У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня (абзац 7 підпункту 2.26 розділу ІІ Положення № 826).
Відповідно до абзацу першого частини пятої статті 4 Закону № 877 виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг субєктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
У відповідності до частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу (частина третя статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з положеннями частини третьої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
З урахуванням обставин, встановлених з матеріалів справи, визнання адміністративного позову відповідачем, суд вважає наявними підстави для задоволення адміністративного позову та застосування до Відокремленого підрозділу «Шахта «Тошківська» державного підприємства «Первомайськвугілля» (93281, Луганська область, Попаснянський район, смт. Тошківка, вул. Челюскіна, буд. 3Б, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 26403416, ідентифікаційний номер юридичної особи 32320594) заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення виконання наступних робіт підвищеної небезпеки: ведення гірничих робіт у монтажній камері 2 західної лави пл.m3 гор. 486м., у звязку з загрозою життю та/або здоровю людей.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, обєктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоровю людей.
Таким чином, постанова підлягає негайному виконанню.
Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а стягнення його з відповідача в таких випадках не передбачено законом.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Луганській області до державного підприємства «Первомайськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Тошківська» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.
Застосувати до Відокремленого підрозділу «Шахта «Тошківська» державного підприємства «Первомайськвугілля» (93281, Луганська область, Попаснянський район, смт. Тошківка, вул. Челюскіна, буд. 3Б, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 26403416, ідентифікаційний номер юридичної особи 32320594) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення виконання наступних робіт підвищеної небезпеки: ведення гірничих робіт у монтажній камері 2 західної лави пл.m3 гор. 486м.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_5