Ухвала суду № 69331896, 04.10.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
803/808/17
Номер документу
69331896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

04 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/10068/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Багрій В. М., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 803/808/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС України у Волинській області подала апеляційну скаргу.

Відповідно до вимог статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Із матеріалів справи видно, що оскаржене судове рішення прийнято 20 липня 2017 року. Вказану постанову апелянт оскаржив 01.08.2017.

Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.08.2017 апеляційну скаргу залишено без руху, оскільки апеляційна скарга не відповідала вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом та надано 10-денний строк для усунення недоліків з моменту отримання копії цієї ухвали.

29 серпня 2017 року апелянтом подано клопотання про продовження терміну сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.09.2017 відмовлено в задоволенні клопотання Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про продовження строків виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху та повернуто апеляційну скаргу апелянту.

25 вересня 2017 року Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області повторно подано апеляційну скаргу на оскаржувану постанову суду першої інстанції. При цьому, апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Дане клопотання мотивоване відсутністю коштів для сплати судового збору при поданні первинної апеляційної скарги у зв'язку з блокуванням рахунків та можливістю сплати судового збору лише після розблокування рахунків.

Однак, вказані апелянтом причини пропуску строку на апеляційне оскарження не підтверджені доказами. Зокрема, суду не подано даних, які б підтверджували б неможливість сплати судового збору - відсутність коштів чи блокування рахунків. Документально не підтверджено ким, коли і на якій підставі заблоковано рахунки, коли мало місце їх розблокування. Не підтверджено кількості грошових коштів на рахунку апелянта та їх рух.

Згідно з абзацом 1 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску та з долученням доказів на обгрунтування заяви.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід розяснити, що відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення не буде подано в зазначений строк, або вказані нею підстави, для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 186, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 803/808/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги - залишити без руху.

Встановити Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

СуддяОСОБА_2