Україна
Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
05 жовтня 2017 р. Справа № 805/3485/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., ознайомившись з поданням Головного управління ДФС у м. Києві про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Приватного акціонерного товариства “АЗОВЗАГАЛЬМАШ”, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у м. Києві звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Приватного акціонерного товариства “АЗОВЗАГАЛЬМАШ” .
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суддя зазначає наступне.
З матеріалів подання вбачається, що 27 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у м. Києві прийнято рішення № 30640 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Приватного акціонерного товариства “АЗОВЗАГАЛЬМАШ”.
Відповідно до п. 2 ч. 3, п. 4 ч. 3 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.
Отже, таке подання мало бути подано до суду протягом двадцяти чотирьох годин з 27 вересня 2017 року.
У той же час, до суду подання, згідно штампу вхідної кореспонденції, надійшло поштою 05 жовтня 2017 року о 10 год. 40 хв.
Відповідно до ч. 11 ст. 183-3 КАС України на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу, згідно якої, зокрема, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку (ч. 9 ст. 103 КАС України).
Таким чином, позивач звернувся до суду з поданням після спливу встановленого ч. 2 ст. 183-3 КАС України двадцяти чотирьох годинного строку, в межах якого його мало бути подано.
Статтею 183-3 КАС України не встановлено наслідків пропущення строків звернення до суду із поданням.
Разом із цим, згідно з ч. 7 ст. 9 цього Кодексу у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як закріплено у ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Беручи до уваги наведене та враховуючи пропуск позивачем строку, протягом якого подання подається до суду, суддя дійшов висновку про необхідність залишення даного подання без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Подання Головного управління ДФС у м. Києві про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Приватного акціонерного товариства “АЗОВЗАГАЛЬМАШ” – залишити без розгляду.
Роз’яснити заявнику, що залишення подання без розгляду не позбавляє останнього права звернутися до суду з відповідним адміністративним позовом в загальному порядку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, складеної в повному обсязі.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Арестова Л.В.